Credit Agricole – Informacje o banku oraz analizy kont, lokat i kredytów.


credit agricole konta

Opis banku

Credit Agricole to bank uniwersalny, kierujący swoją ofertę do wszystkich grup klientów, natomiast ze względu na swoje korzenie i specyfikę właściciela, specjalizujący się przede wszystkim w segmencie klientów detalicznych. Jako taki, bank stara się przede wszystkim pozyskiwać klientów poprzez nowoczesne konto osobiste, szczególnie intensywnie promując bankowość mobilną (m.in. poprzez lokaty mobilne). Bank oferuje także ciekawy klub rabatowy pozwalający na uzyskanie zniżek na zakupy.

Jednocześnie bank oferuje szeroką ofertę kredytów. Stara się być bardzo aktywny w zakresie kredytów gotówkowych. Są one intensywnie reklamowane w telewizji jak np. kredyt prostoliczony. W zakresie kredytów hipotecznych Credit Agricole był jednym z pierwszych (i ciągle nielicznych) banków oferujących brak prowizji za przedpłaty kredytu. W ten sposób przez pewien czas był świetnym wyborem dla osób spodziewających się przyspieszonej spłaty kredytu.

Ze względu na specyfikę swojego właściciela, Credit Agricole ma także dedykowaną ofertę dla rolników. Segment Agro to (podobnie jak np. w przypadku BGŻ BNP Paribas) jeden ze strategicznych kierunków rozwoju banku.

Historia

Historia Credit Agricole w Polsce zaczęła się w 1991 r. wraz z powstaniem Banku Świętokrzyskiego SA działającego zgodnie z nazwą w Kielcach i ich okolicach. W przybliżeniu równocześnie, we Wrocławiu młody przedsiębiorca Mariusz Łukasiewicz założył spółkę zajmującą się sprzedażą ratalną – Lukas. W 1998 r. spółka ta przejęła bank i powstał Lukas Bank Świętokrzyski. W kolejnych latach bank te szybko się rozwijał, między innymi od 2000 r. zaczął oferować dostęp do kont przez internet.

W 2001 r. Lukas Bank został przejęty przez Credit Agricole – jedną z największych instytucji finansowych we Francji. Przez kolejne lata działał pod poprzednią nazwą. W 2011 r. dokonano rebrandingu na nazwę spółki-matki i od tego czasu bank działa jako Credit Agricole Bank Polska. Grupa CA, nie jest typowym bankiem tylko francuską siecią banków spółdzielczych, pierwotnie głównie rolniczych, wzmocnioną o jeden z kiedyś największych banków we Francji – Credit Lyonnais. Struktura zarządzania bankiem jest dość skomplikowana, natomiast w dalszym ciągu wiodącą rolę mają regionalne kasy spółdzielcze. W Polsce Credit Agricole posiada także jednego z największych leasingodawców – Europejski Fundusz Leasingowy.

Kluczowe informacje o Credit Agricole Bank Polska SA

Wartość aktywówKapitał własnyWspółczynnik wypłacalnościLiczba klientówDominujący akcjonariusz
19,8 mld PLN
(13. bank w Polsce)
2,0 mld PLN17,1%b.d.bnp paribas francja
Credit Agricole (~100%)

Źródło: Wyniki finansowe Banku za 2015 r., dane na koniec 2015 r.

Sesje wychodzące i przychodzące

Sesje wychodząceSesje przychodzące
do 14.3012.00
16.00
18.00

Przelew wychodzący musi zostać złożony przed rozpoczęciem sesji, w której ma uczestniczyć.