Eurobank – Informacje o banku oraz analizy kont, lokat i kredytów.


kredyty gotowkowe eurobank

Opis banku

Eurobank to bank komercyjny w 100% skoncentrowany na obsłudze klientów detalicznych. Obsługę klientów korporacyjnych jego właściciel (Societe Generale) prowadzi poprzez swój oddział, działający niezależnie od eurobanku. W efekcie takiego podziału, eurobank, pomimo relatywnie niedużego rozmiaru mierzonego aktywami, jest dość dobrze rozpoznawalny. Wynika to głównie z licznych kampanii reklamowych, w których chętnie zatrudniani są znani aktorzy (np. Piotr Adamczyk).

W zakresie oferty, eurobank, jako bank dedykowany dla klientów detalicznych, ma ofertę dostosowaną do potrzeb i możliwości klienta detalicznego. W szczególności ciekawe jest konto osobiste, z najhojniejszym i przede wszystkim stale dostępnym programem moneyback. Program ten jest dość wąsko zakreślony jeśli chodzi o wydatki objęte moneybackiem, nie mniej jednak 5% zwrotu do bardzo wysoki obecnie poziom. Po drugiej stronie oferty, eurobank stara się systematycznie budować swoja pozycję w segmencie kredytów gotówkowych. Ma ich w ofercie zawsze kilka wariantów (z dość dobrze rozreklamowaną „wypożyczką”) i często są to atrakcyjne cenowo oferty.

Historia

Eurobank został założony w 2003 r. przez Mariusza Łukasiewicza. Przedsiębiorca ten zbudował wcześniej Lukas Bank, który następnie sprzedał w 2001 r. do Credit Agricole. Po wygaśnięciu okresu zakazu konkurencji, przejął Bank Społem SA oraz dołączył do niego Bank Wschodni SA. Rozpoczął w ten sposób budowę kolejnego banku detalicznego. Plany budowy kolejnej instytucji zostały przerwane przez nagłą śmierć przedsiębiorcy. Po jego śmierci w 2004 r., bank został sprzedany do Grupy Societe Generale – jednej z największych instytucji finansowych na świecie.

Poza eurobankiem, w Polsce Societe Generale działa poprzez oddział, w ramach którego świadczy usługi bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. Grupa SG prawdopodobnie wielokrotnie podejmowała próby zwiększenia swojej obecności w Polsce poprzez przejęcia. Według doniesień prasowych była bardzo blisko nabycia kontrolnego pakietu Aliora w 2015 r., który ostatecznie trafił do PZU.

Kluczowe informacje o Euro Bank SA

Wartość aktywówKapitał własnyWspółczynnik wypłacalnościLiczba klientówDominujący akcjonariusz
13,7 mld PLN
(16. bank w Polsce)
1,5 mld PLN15,2%1,4 mlnbnp paribas francja
Societe Generale (~100%)

Źródło: Wyniki finansowe Banku za 2016 r., dane na koniec 2016 r.

Sesje wychodzące i przychodzące

Sesje wychodząceSesje przychodzące
7.3011.00
11.3015.00
14.3017.00

Przelew wychodzący musi zostać złożony przed rozpoczęciem sesji, w której ma uczestniczyć.