ING Bank Śląski – Informacje o banku oraz analizy kont, lokat i kredytów.


ing bank

Opis banku

ING Bank to jeden z największych banków uniwersalnych w Polsce. Jako 5. największy według aktywów bank, na w swojej ofercie pełen zakres usług bankowych i finansowych dla klientów indywidualnych i korporacyjnych. Od wielu lat konsekwentnie buduje swoją pozycję dzięki zrównoważonym wzrostom organicznym, rozsądnemu zarządzaniu kapitałem i wysokiej jakości usług.

W zakresie ofert dla klientów indywidualnych, ING stara się konsekwentnie budować swoją pozycję „banku pierwszego wyboru”. Bank bardzo mocno stawia na promocję konta osobistego Direct. Konto, dzięki wielu możliwościom i funkcjonalnościom systemu bankowości elektronicznej może z pewnością świetnie sprawdzać się jako centrum finansów osobistych. Dodatkowo do konta osobistego, warto założyć konto oszczędnościowe, na które dość często jest promocja. Pozwala ona podnieść nieco oprocentowanie – do 2% na 4 miesiące, za to aż do 100 tys. PLN. Nie jest to oferta, która zadowoli poszukiwaczy najlepszego oprocentowania. Pozwala jednak na  rozsądne trzymanie oszczędności dla tych, którzy nie mają czasu ani ochoty na bardziej aktywne zarządzanie oszczędnościami. Podobnie oferta lokat, raczej nie rozpieszcza – należą one do najniżej oprocentowanych na rynku.

Jeśli chodzi o kredyty, to ING nie próbuje zbyt intensywnie rozpychać się na rynku kredytów gotówkowych. Natomiast w zakresie kredytów hipotecznych, oferta jest zazwyczaj jedną z lepszych. Poza tym, bank wraz ze swoimi spółkami zależnymi oferuje pełne spektrum produktów dla nawet najbardziej wymagających klientów detalicznych.

Historia

ING powstał jako Bank Śląski w 1988 r. poprzez wydzielenie z Narodowego Banku Polskiego, a kilka lat później przekształcony w spółkę akcyjną. Od 1994 r. bank jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 1996 r. większościowy pakiet akcji banku został przejęty przez ING Bank NV, a następnie połączony z oddziałem zagranicznym ING Groep w 2001 r. Ten holenderski bank tworzy jedną z największych grup bankowych na świecie, a do niedawna bankowo-ubezpieczeniowych (w 2016 r. ostatecznie sprzedała udziały w Nationale Nederlanden).

Kluczowe informacje o ING Banku

Wartość aktywówKapitał własnyWspółczynnik wypłacalnościLiczba klientówDominujący akcjonariusz
117,5 mld PLN
(5. bank w Polsce)
10,5 mld PLN14,7%4,3 mlnflaga holandii ing
ING Bank NV (75%)

Źródło: Raport Banku za 2016 r., dane na koniec 2016 r.,

Sesje wychodzące i przychodzące

Sesje wychodząceSesje przychodzące
8.1011.00
11.3015.00
14.3017.30

Przelew wychodzący musi zostać złożony przed rozpoczęciem sesji, w której ma uczestniczyć.