Konto Idealne – Idea Bank

konto idealne idea bank

Konto Idealne to bezwarunkowo darmowe konto osobiste w zakresie wszystkich standardowych usług (prowadzenie konta, obsługa karty, wypłaty z bankomatów w Polsce). Jedyne porównywalny pod tym względem rachunek osobisty to Nest Konto, chociaż w niektórych innych kontach w naszym rankingu warunki zwolnienia z opłat są bardzo łatwe. Poza atrakcyjnymi warunkami cenowymi, Idea Bank kusi także nowoczesnymi rozwiązaniami w bankowości mobilnej i internetowej oraz bardzo dobrą ofertą oszczędnościową

Jeśli masz jakieś oszczędności, które chciałbyś ulokować na dobrej lokacie, przed założeniem konta Idealnego zwróć uwagę na lokaty Happy (Happy dla mniejszych środków i Happy Pro dla środków do 100 tys. PLN). Są to lokaty regularnie zajmujące szczyt rankingu lokat. Same w sobie lokaty Happy nie wymagają założenia konta osobistego, ale mogą je założyć tylko nowi klienci Idea Banku. Dlatego najpierw zakładając konto Idealne ograniczysz sobie tę możliwość. Zobacz analizę lokat HIT.

Zakładając Konto Idealne, jednocześnie otworzysz również konto oszczędnościowe Zośka Pro. Oprocentowanie na nim jest uzależnione od salda środków utrzymywanych w danym momencie na Koncie Idealnym. Do 10-krotności tych środków wynosi obecnie 2,15% – szczegóły znajdziesz poniżej. Regularnie pojawia się także atrakcyjnie oprocentowana lokata na Nowe Środki w Idea Banku – obecnie oferuje 3,0-3,1%.

Konta w Idea Banku są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w Idea (i Lion’s) Banku.

>>> Załóż Konto Idealne w Idea Banku <<<

 

Konto Idealne – kluczowe warunki

Założenie i prowadzenie konta
 • 0 PLN za założenie i prowadzenie, bezwarunkowo;
Przelewy PLN
 • 0 PLN za standardowe przelewy online i mobilne;
 • 5 PLN za standardowe przelewy zlecane w placówkach i telefonicznie;
 • 2 darmowe przelewy natychmiastowe w miesiącu, kolejne 3,5 PLN za przelew (Express ELIXIR);
Przelewy w walucie obcej
 • 2 darmowe przelewy SEPA w miesiącu, kolejne 4 PLN za przelew online (5 PLN w oddziale);
 • 0,25% kwoty transakcji, min. 30, max 90. PLN – przelewy walutowe SWIFT;
Karta debetowa
 • MasterCard zbliżeniowa;
 • 0 PLN za wydanie i obsługę, bezwarunkowo;
 • 0 PLN za wydanie dodatkowej karty, opłaty tak jak przy karcie głównej;
Bankomaty
 • 0 PLN za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • od 13.11.2018 pierwszych 5 wypłat z bankomatów innych niż Idea będzie za darmo; potem 1% wypłacanej kwoty;
 • 2% kwoty, min. 10 PLN za wypłatę za granicą;
 • 2,5 PLN za sprawdzenie salda we wszystkich bankomatach;
Płatności mobilne
Google Play;
Apple Pay;
BLIK
Inne opłaty
 • 0 PLN za korzystanie z usługi polecenia zapłaty lub zlecenia stałe (online, w oddziale – 5 PLN);
 • 0 PLN za wpłatę/wypłatę gotówki w oddziale oraz za wpłatę do wpłatomatu Euronet;
 • jeżeli suma wszystkich wpłat do wpłatomatów w danym miesiącu przekroczy 100 tys. od kwoty powyżej tego limitu 0,39% wartości transakcji;

Funkcjonalności Konta Idealnego

Idea Bank pozycjonuje się jako dynamiczny bank dla małych i średnich przedsiębiorców i jest to do pewnego stopnia odzwierciedlone również w ofercie konta osobistego (ale nie może to być konto do działalności poniżej – zastrzeżenie poniżej). Te funkcjonalności, na które warto zwrócić uwagę to:

 • po 2 darmowe przelewy natychmiastowe i SEPA – w ramach konta Idealnego, można wykonać po dwa przelewy specjalne, które zazwyczaj są płatne, całkowicie za darmo. W zakresie przelewów SEPA jest to jedyne konto osobiste z taką ofertą (standardowo opłata wynosi 5 PLN). W zakresie przelewów natychmiastowych, jeszcze na Koncie Jakże Osobistym w Alior Banku można skorzystać z pakietu darmowych 5 przelewów natychmiastowych, jako „Korzyścią” konta.
 • Idea Cloud – zaawansowany system bankowości internetowej i mobilnej. W ramach Idea Cloud możesz korzystać z wielu usług przydatnych dla małych przedsiębiorców – np. fakturowanie, bezpieczna chmura na ważne dokumenty, kredyt obrotowy online czy kantor.
 • Idea Hub – możliwość korzystania z przestrzeni coworkingowej w 7 lokalizacjach w 5 miastach. Jeśli jesteś klientem Idea Banku, możesz przyjść popracować, skorzystać z sali konferencyjnej lub studia fotograficznego.

Na koniec warto podkreślić, że pomimo funkcjonalności sprzyjających prowadzenie działalności gospodarczej, zgodnie z par. 16, pkt k) Regulaminu prowadzenia rachunków indywidualnych w Idea Banku, wykorzystywanie konta osobistego do rozliczeń związanych z działalnością gospodarczą jest przesłanką wypowiedzenia przez bank umowy konta. W skrócie, jest to niedozwolone. Przy okazji warto wiedzieć, że analogiczne zapisy są w większości regulaminów bankowych.

Dodatki i promocje

Promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego Idealnie Prostego

Zakładają Konto Idealne Proste możesz liczyć na promocyjne oprocentowanie w okresie do 31.03.2019. Po tej dacie oprocentowanie spadnie do 1,1%.

W ramach promocji możesz uzyskać oprocentowanie zależnie od kwoty ulokowanej na koncie. Uwaga! Inaczej niż w innych promocjach, po przekroczeniu kwoty zmienia się oprocentowanie dla wszystkich Twoich środków, a nie tylko dla nadwyżki.

 • do 20.000 PLN – 3,2%;
 • od 20.000,01 PLN do 200.000 PLN – 2,5%;
 • od 200.000,01 PLN do 1 mln PLN – 2,2%;
 • powyżej 1 mln PLN – 1,1%.

Otwarcie i prowadzenie konta jest darmowe.

Jak założyć konto?

Aby założyć Konto Idealne możesz skorzystać z linku poniżej (przeniesie Cię na stronę banku). Przygotuj dokument tożsamości.

 >>> Załóż Konto Idealne w Idea Banku <<<

Po wypełnieniu wniosku, będziesz mieć trzy opcje potwierdzenia tożsamości:

 • online – przelewem weryfikacyjnym z innego banku, w którym masz konto (nie może to być konto wspólne);
 • podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera;
 • w oddziale Idea Banku.

konto idealne jak założyć

Konto Idealne w Idea Banku – nasza opinia

Konto Idealne to bardzo dobre rozwiązanie dla dwóch grup klientów. Po pierwsze jeśli szukasz konta darmowego i nie masz ochoty pilnować spełnienia warunków. Dostaniesz wtedy dobre, bezpłatne konto, które w dodatku pozwoli Ci sensownie ulokować oszczędności na produktach towarzyszących. Po drugie, jeśli masz konto firmowe w Idea Banku, możesz wygodnie i tanio zintegrować w jednym banku swoje konto firmowe i osobiste – np. łatwiej wtedy przelewać środki między swoimi rachunkami.

Największe plusy? Konto jest darmowe, bez dodatkowych warunków (jeśli chodzi o prowadzenie, kartę i bankomaty, czyli wszystko co podstawowe), i nawet dotyczy to po 2 przelewów natychmiastowych i SEPA. System Idea Cloud jest atrakcyjny, chociaż większość jego funkcjonalności jest skierowana raczej dla małych przedsiębiorców. Do tego jeszcze niezła oferta oszczędnościowa (warto zacząć od lokaty Happy, a później korzystać z dobrodziejstwa kont oszczędnościowych i lokat na nowe środki).

Minusy? Wbrew kreowanemu przez bank image’owi nowoczesnego, brak jest możliwości skorzystania z płatności mobilnych Google, Apple lub BLIK. Do tego, wypłata z bankomatu za granicą może być bardzo bolesna.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.