Konto Priority – Citi

citi priority jak założyć

Konto Citi Priority to konto w Citi Banku Handlowym przeznaczone dla osób dobrze zarabiających lub dysponujących sporymi oszczędnościami. Stając się klientem Citi takie osoby mogą uzyskać darmowe konto (warunkowo), którego szczególną cechą są dobre warunki dla osób dużo podróżujących. Osoby takie mogą skorzystać z faktu, że Citi jest bankiem bardzo międzynarodowym i oferuje np. darmowe bankomaty za granicą, kartę wielowalutową itd.

Zakładając konto Citi możesz skorzystać z promocji moneyback, w której uzyskasz do 150 PLN zwrotów za płatności kartą (5% płatności, maksymalnie 50 PLN w pierwszym miesiący, maksymalnie 20 PLN w kolejnych 5 miesiącach). Promocja dotyczy nowych klientów i można do niej przystąpić do 31.12.2018 lub wyczerpania (pula 3000 kont promocyjnych).

Ponadto Citi Priority pozwala na skorzystanie z przyzwoitego konta oszczędnościowego oferującego 2,5% do 100 tys. PLN, ale na aż 6 miesięcy. Promocja trwa do 31.09.2018 lub 1000 osób, które z niej skorzystają. Więcej szczegółów poniżej.

W promocji moneyback, możesz uzyskać do 150 PLN zwrotów za płatności kartą. Do promocji można przystąpić do 31.12.2018 lub wyczerpania puli 3000 założonych kont. Więcej szczegółów poniżej.

Konta w Citi Banku Handlowym są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w Citi Banku.

>>> Załóż Konto Citi Priority <<<

 

Konto Citi Priority – kluczowe warunki

Założenie i prowadzenie konta
 • 0 PLN za założenie i prowadzenie, jeśli wpływ zewnętrzny min. 5000 PLN miesięcznie lub średnie saldo na wszystkich rachunkach w Citi min. 30 tys. PLN, inaczej opłata 30 PLN/msc;
 • 6 PLN dostęp do bankowości telefonicznej (niemobilnej) lub średnie saldo na wszystkich rachunkach powyżej 100 tys. PLN;
Przelewy PLN
 • 0 PLN za standardowe przelewy online i mobilne;
 • 12/16 PLN za standardowe przelewy zlecane w placówkach i telefonicznie
 • 10 PLN za przelew natychmiastowy (Express ELIXIR); 20 PLN w oddziale;
Przelewy w walucie obcej
 • 5 PLN za przelew SEPA online (10 PLN w oddziale);
 • 0,25% kwoty przelewu, min. 10 PLN, max. 100 PLN – pozostałe przelewy online (1,0% w oddziale). W przypadku CHF opłata jest zwracana.
Karta debetowa
 • MasterCard lub Visa zbliżeniowe;
 • 0 PLN za kartę do konta;
 • opcjonalnie 5 PLN/msc – naklejka zbliżeniowa;
 • 0 PLN za wydanie dodatkowej karty, opłaty tak jak przy karcie głównej;
Bankomaty
 • 0 PLN za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • 0 PLN za wypłatę z bankomatów za granicą;
 • 5 PLN za sprawdzenie salda we wszystkich bankomatach;
 • 0 PLN za przewalutowanie przy transakcjach kartą Visa;
Płatności mobilne
Google Play;
Apple Pay;
BLIK
Inne opłaty
 • 0 PLN za korzystanie z usługi polecenia zapłaty lub zlecenia stałe (online, w oddziale – 1 PLN);
 • 0 PLN za wpłatę/wypłatę w oddziale;
 • 0 PLN za wpłaty/wypłaty we wszystkich bankomatach i wpłatomatach;

Funkcjonalności Konta Citi Priority

Bankowość Citi Priority, do której wstępem jest konto Citi Priority, pomimo wysokiej bariery wejścia (wymagające warunki darmowości), niestety nie oferuje niczego, czego nie byłoby w darmowych lub łatwiej dostępnych kontach.

 • Linia kredytowa – możliwość skorzystania z linii kredytowej do konta. Linia jest nieoprocentowana do 7 dni w miesiącu. Prowizja za udzielenie i utrzymywanie linii kredytowej wynosi 0 PLN w pierwszym roku, 1,0% min. 50 PLN w kolejnych.
 • Karty kredytowe – Citibank od lat specjalizuje się w szerokiej ofercie kart kredytowych. Jeśli lubisz to rozwiązanie, z pewności w Citi znajdziesz coś dla siebie.
 • Karta wielowalutowa – zasadniczo możliwość korzystania z karty do konta do obsługi płatności w wielu walutach. Natomiast w danym momencie może to być tylko jedno konto – przed wyjazdem zagranicznym trzeba zmienić konto bezpośrednio połączone z kartą.
 • Mastercard Specials – możliwość udziału w programie nagród za płatności dokonywana kartą Mastercard.

Dodatki i promocje

Promocja moneyback do 150 PLN

Zakładając konto Citi możesz skorzystać z promocji moneyback, w której uzyskasz do 150 PLN zwrotów za płatności kartą. Wartość zwrotów do uzyskania to 5% wartości płatności kartą debetową do konta, maksymalnie 50 PLN w pierwszym miesiącu i maksymalnie 20 PLN w kolejnych 5 miesiącach. Aby uzyskać maksymalny zwrot w pierwszym miesiącu musiał(a)byś wydać 1000 PLN w pierwszy miesiącu i 400 PLN w kolejnych. Koniecznymi warunkami do spełnienia jest także wpływ min. 1500 PLN wynagrodzenia na konto (i tak min. 5000 PLN jest potrzebne do zwolnienia z opłaty za konto) oraz przynajmniej raz zalogować się do bankowości Citi poprzez przeglądarkę na smartfonie (warunek dość zaskakujący, skoro Citi ma swoją aplikację mobilną, ale tak jest napisane w punkcie 5c Regulaminu promocji).

Promocja dotyczy nowych klientów (brak produktu w Citi Banku po 1.01.2017). Do promocji można przystąpić do 31.12.2018 lub wyczerpania puli 3000 kont promocyjnych.

Promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego

Zakładając konto Citi Priority jednocześnie z kontem oszczędnościowym możesz uzyskać dostęp do atrakcyjnej promocji. Pod warunkiem, że Twoje konto osobiste przez 6 kolejnych miesięcy spełni warunki darmowości (czyli min. 5000 PLN wpływów lub min 30.000 średnie saldo na wszystkich rachunkach oraz przez te 6 miesięcy wykonasz min. 3 transakcje kartą debetową w każdym miesiącu, oprocentowanie na koncie oszczędnościowym wyniesie 2,5% do 100 tys. PLN przez 6 miesięcy.

Promocja obowiązuje do 30 września 2018 r. lub wyczerpania puli 1000 kont promocyjnych. Szczegóły w regulaminie poniżej.

Jak założyć konto?

Aby założyć Konto Priority możesz skorzystać z linku poniżej (przeniesie Cię na stronę banku). Przygotuj dokument tożsamości.

>>> Załóż Konto Citi Priority <<<

 

citi priority jak założyć

Konto Citi Priority – nasza opinia

Konto Citi Priority na pierwszy rzut oka wygląda jak konto premium, kosztuje jak konto premium, ale trudno znaleźć dobry powód, żeby je założyć. Jeśli nie spełniasz warunków zwolnienia z opłaty za konto, to wiadomo, nie warto nawet go analizować. Ale nawet jeśli spełniasz te warunki bez wysiłku, oznacza to, że spełniasz także warunki dla zdecydowanej większości kont w naszym rankingu. W takiej sytuacji, z pewności znajdziesz podobne albo i dużo lepsze konta, dające więcej opcji i dodatkowych funkcjonalności – np. w mBanku lub ING. Jeśli kusi cię promocja moneyback – lepsza jest w T-mobile Usługi Bankowe dla konta Premium.

Największe plusy? Darmowe wypłata z bankomatów w Polsce i przede wszystkim za granicą. Darmowe prowadzenie subkonta walutowego. Do tego dobre konto oszczędnościowe.

Minusy? Warunki, aby konto było darmowe nie są najprostsze do spełnienia, opłata jeśli się ich nie spełni nie jest mała, a korzyści z tego konto nie są aż tak liczne.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.