ING Bank Śląski – Informacje o banku oraz analizy kont, lokat i kredytów.


ing bank

Opis banku

ING Bank to jeden z największych banków uniwersalnych w Polsce. Jako 5. największy według aktywów bank, na w swojej ofercie pełen zakres usług bankowych i finansowych dla klientów indywidualnych i korporacyjnych. Od wielu lat konsekwentnie buduje swoją pozycję dzięki zrównoważonym wzrostom organicznym, rozsądnemu zarządzaniu kapitałem i wysokiej jakości usług.

W zakresie ofert dla klientów indywidualnych, ING stara się konsekwentnie budować swoją pozycję “banku pierwszego wyboru”. Bank bardzo mocno stawia na promocję konta osobistego Direct. Konto, dzięki wielu możliwościom i funkcjonalnościom systemu bankowości elektronicznej może z pewnością świetnie sprawdzać się jako centrum finansów osobistych. Dodatkowo do konta osobistego, warto założyć konto oszczędnościowe, na które dość często jest promocja. Pozwala ona podnieść nieco oprocentowanie – do 2% na 4 miesiące, za to aż do 100 tys. PLN. Nie jest to oferta, która zadowoli poszukiwaczy najlepszego oprocentowania. Pozwala jednak na  rozsądne trzymanie oszczędności dla tych, którzy nie mają czasu ani ochoty na bardziej aktywne zarządzanie oszczędnościami. Podobnie oferta lokat, raczej nie rozpieszcza – należą one do najniżej oprocentowanych na rynku.

Jeśli chodzi o kredyty, to ING nie próbuje zbyt intensywnie rozpychać się na rynku kredytów gotówkowych. Natomiast w zakresie kredytów hipotecznych, oferta jest zazwyczaj jedną z lepszych. Poza tym, bank wraz ze swoimi spółkami zależnymi oferuje pełne spektrum produktów dla nawet najbardziej wymagających klientów detalicznych.

Historia

ING powstał jako Bank Śląski w 1988 r. poprzez wydzielenie z Narodowego Banku Polskiego, a kilka lat później przekształcony w spółkę akcyjną. Od 1994 r. bank jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 1996 r. większościowy pakiet akcji banku został przejęty przez ING Bank NV, a następnie połączony z oddziałem zagranicznym ING Groep w 2001 r. Ten holenderski bank tworzy jedną z największych grup bankowych na świecie, a do niedawna bankowo-ubezpieczeniowych (w 2016 r. ostatecznie sprzedała udziały w Nationale Nederlanden).

Kluczowe informacje o ING Banku

Wartość aktywów Kapitał własny Współczynnik wypłacalności Liczba klientów Dominujący akcjonariusz
117,5 mld PLN
(5. bank w Polsce)
10,5 mld PLN 14,7% 4,3 mln flaga holandii ing
ING Bank NV (75%)

Źródło: Raport Banku za 2016 r., dane na koniec 2016 r.,

Sesje wychodzące i przychodzące

Sesje wychodzące Sesje przychodzące
8.10 11.00
11.30 15.00
14.30 17.30

Przelew wychodzący musi zostać złożony przed rozpoczęciem sesji, w której ma uczestniczyć.

ING Bank – analizy produktów

Analizy kont osobistych

Konto osobiste Direct – ING Bank

Konto Direct w ING Banku to jedno z najnowocześniejszych kont dostępnych w polskich bankach, które systematycznie plasuje się na szczycie naszego rankingu. Dzięki szerokim funkcjonalnościom i niskimi opłatom (lub nawet nieistniejącym jeśli spełnisz warunki), swobodnie możesz uczynić z tego konta centrum swoich finansów domowych. ING Bank jest wygodny do codziennego bankowania, a ponadto oferuje premię […]

Zobacz więcej