Konto Oszczędnościowe Profit – Millennium Bank

bank-millennium-konto-oszczędnościowe

Konto Oszczędnościowe w Millennium Banku to obecnie dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe, pozwalające na dobre ulokowanie dużych kwot.

W ramach regularnie powtarzanej promocji na nowe środki, na koncie oszczędnościowym Profit można uzyskać bardzo dobre oprocentowanie (1,0%) do kwoty 100 tys. PLN na 62 dni, czyli 2 miesiące. Jednakże zakładając konto Profit musisz jednocześnie założyć Konto 360° lub 360° Student. Na szczęście to dobre konto, które będzie darmowe, jeśli wpłynie na nie min. 1000 PLN miesięcznie i wykonasz 1 transakcję kartą (wariant bazowy). Ewentualnie jeśli masz mniej niż 26 lat, wystarczy, że wykonasz 1 transakcję kartą (wariant Student) – konto 360 – analiza.

Na poziomie 1,0%, konto Profit to wciąż jedna z lepszych możliwości ulokowania sporych oszczędności (zobacz ranking lokat). Ponieważ oferta jest na nowe środki, jest ograniczona w czasie (2 miesiące, ale jest regularnie powtarzana, pozwala to na rotowanie środkami pomiędzy ofertami przez pewien czas.

Ponadto, konto Oszczędnościowe w Millennium Banku jest objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Natomiast do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w Millennium Banku.

>> Załóż Konto oszczędnościowe Profit w Millennium Banku <<<

Konto oszczędnościowe Profit – kluczowe warunki

Oprocentowanie 1,0% (promocyjne)
Czas trwania promocji przez 62 dni od wpływu nowych środków (później oprocentowanie spada – szczegóły poniżej)
Kwota do 100.000 PLN
Inne kluczowe warunki
  • dla nowych środków (nie tylko dla nowych klientów) – decyduje saldo z dnia 16.05.2020;
  • wymagane założenie konta osobistego;
  • koniec okresu promocyjnego (w którym można przystąpić do promocji) – 4.07.2020;

Przystąpić do promocji Konta oszczędnościowego na Nowe Środki można w okresie do 4.07.2020. Przystąpienie wymaga posiadania lub otwarcia w Millennium Banku konta oszczędnościowego Profit oraz konta osobistego, a następnie wpływu Nowych Środków na konto Profit. Jest to data przystąpienia do promocji, od której liczy się okres promocyjny.

Nowe Środki są zdefiniowane, jako środki powyżej salda, które klient miał na wszystkich rachunkach i lokatach (z uwzględnieniem ujemnego salda na koncie osobistym) w Millennium Banku 16.05.2020.

Od daty przystąpienia do promocji (wpływu pierwszych środków na konto), przez  62 dni (czyli 2 miesiące) oprocentowanie konta to 1,0%. Promocyjne oprocentowanie obejmuje środki do 100 tys. PLN.  Po upływie okresu promocyjnego wszystkie środki będą oprocentowane na zasadach ogólnych.

Otwarcie i prowadzenie konta oszczędnościowego jest bezpłatne. Bezpłatna jest także 1 przelew wychodzący lub wypłata z konta w miesiącu. Pozostałe przelewy i wypłaty (od 2. w miesiącu) obciążone są opłatą 7,5 PLN.

Ile można zarobić?

Konto oszczędnościowe w Millennium Banku jest atrakcyjne przede wszystkim w okresie trwania promocji “na Nowe Środki”. Ponieważ po tym okresie oprocentowanie mocno spada, warto wtedy poszukać innych możliwości inwestowania. Z drugiej strony, jeśli aktywnie zarządzasz oszczędnościami, możesz potraktować konto w tej promocji jak lokatę i po upływie 62 dni zabrać środki. Takie założenie przyjęliśmy w poniższej tabeli. Możesz także zwiększać swoje saldo na koncie przez okres trwania promocji. Ponadto, oprocentowanie będzie wtedy naliczane od wyższej kwoty od dnia zwiększenia kwoty na koncie (w stosunku do salda początkowego).

Jak założyć konto?

Konto oszczędnościowe w Millennium Banku to oferta promocyjna zarówno dla nowych jak i obecnych klientów banku. Jednak jeśli jesteś już klientem, możesz założyć konto poprzez system bankowości internetowej. Natomiast jeśli nie jesteś jeszcze klientem Millennium Banku – możesz skorzystać z linku poniżej, aby założyć konto online. Jednocześnie konieczne jest założenie konta osobistego 360 lub 360 Student (konto 360 – analiza).

>> Załóż Konto oszczędnościowe Profit w Millennium Banku <<<

Po wypełnieniu wniosku, konsultant skontaktuje się z Tobą telefonicznie. Następnie poinformuje Cię o dalszych krokach, w tym możliwości zawarcia umowy z bankiem poprzez kuriera.

Konto oszczędnościowe Profit w Millennium Banku – nasza opinia

W naszej ocenie konto oszczędnościowe w Millennium Banku, to jeden na najlepszych obecnie bankowych produktów oszczędnościowych. Ponieważ oprocentowanie promocyjne trwa przez 2 miesiące, można traktować to konto jak lokatę na równi z Lokatami Happy i innymi. Jednakże wyróżnia je jednak wyższy limit kwoty. Natomiast jeśli zależy Ci na nieco dłuższym okresie (nawet kosztem minimalnie niższego oprocentowania), sprawdź ofertę Getin Banku. W jej przypadku  promocja obowiązuje przez 3 miesiące.

Oferta jest na nowe środki, ale jest regularnie powtarzana.  Jeśli skorzystasz z niej przez 2 miesiące (do końca promocyjnego oprocentowania), następnie założysz jakieś inne konto oszczędnościowe, po czym potem znowu wrócisz do Millennium (jeśli promocja będzie faktycznie ponowiona – oczywiście nie jest to pewne, choć jest prawdopodobne) uzyskasz już 9 miesięcy na niezłym oprocentowaniu. Co więcej, można tak w zasadzie w nieskończoność. Tylko Lokata Happy w Idea ma twardą blokadę – tylko dla klientów, którzy nigdy nie mieli produktu w Idea Banku.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta oszczędnościowe, sprawdź nasz ranking kont oszczędnościowych.