Konto Oszczędnościowe – Getin Bank

getin bank konto oszczędnościowe 9

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku to obecnie jedno z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych, a przede wszystkim jeden z najbardziej opłacalnych sposobów na bezpieczne ulokowanie dużych kwot oszczędności.

Wymaga założenia konta osobistego – najlepiej Konta Proste Zasady!

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w promocji na Nowe Środki pozwala na ulokowanie do 200 tys. PLN na 2,o%, do 200 tys. zł oraz 1% dla kwot pomiędzy 200 i 400 tys. PLN. Następnie, promocyjne oprocentowanie w Getin Banku będzie trwało przez 2 miesiące. To obecnie najlepsza oferta oszczędnościowa, dla osób dysponujących oszczędnościami większymi niż 20 tys. PLN. Jedynie konto oszczędnościowe w T-mobile oferuje nieco wyższe oprocentowanie, natomiast dotychczas bardzo konkurencyjne Konto oszczędnościowe Millennium Profit oferuje tyle samo – 2,0% również przez 2 miesiące. Inne konkurencyjne produkty – niektóre konta oszczędnościowe z naszego rankingu kont oszczędnościowych dla większych kwot oferują oprocentowanie niższe.

Przede wszystkim, konto oszczędnościowe w Getin Banku pozwala na ulokowanie przy dobrym oprocentowaniu (jak na obecne czasy) aż do 200 tys. PLN. Większość konkurencyjnych produktów pozwala na ulokowanie kwot poniżej 100 tys. PLN przy zachowaniu warunków promocji.

Dodatkowo w ramach promocji Bonus za aktywność, możesz uzyskać oprocentowanie 3,5% do 10 tys. PLN przez 12 miesięcy.

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku jest objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w Getin i Noble Banku. Oznacza to, że nawet w razie upadłości (co mało prawdopodobne) lub trudnej sytuacji finansowej Getin Banku (to możliwe), klienci mający konto oszczędnościowe nawet do promocyjnego limitu mogą spać spokojnie.

>>> Załóż Konto oszczędnościowe w Getin Banku <<<

 

Konto oszczędnościowe na Nowe Środki – kluczowe warunki

Oprocentowanie 2,0% (promocyjne) – do 10 tys. zł przez 12 miesięcy

2,0% (promocyjne) – do 200 tys. PLN

1,0% – dla kwot 200-400 tys. PLN

Czas trwania promocji przez 2 miesiące (później oprocentowanie spada – szczegóły poniżej)
Kwota do 200.000 PLN
Inne kluczowe warunki
  • dla nowych środków (a nie tylko dla nowych klientów) – decyduje saldo z dnia 29.04.2020
  • założenie i utrzymywanie konta osobistego jest warunkiem skorzystania z promocyjnego oprocentowania (na szczęście jest to dobre i tanie konto – konto Proste Zasady – analiza;
  • nie dotyczy klientów, którzy korzystali z poprzednich edycji promocji, które skończyły się w okresie 03.04.2020-5.054.2020
  • z promocji można skorzystać do 7.06.2020;

Po pierwsze, przystąpić do promocji Elastycznego Konta oszczędnościowego można w okresie do 7.06.2020. Co istotne, przystąpienie wymaga posiadania w Getin Banku konta oszczędnościowego oraz konta osobistego, a następnie wpływu Nowych Środków na konto oszczędnościowe. Data wpływu Nowych Środków to data, w której przystępuje się do promocji, natomiast Nowe Środki to środki ponad te, które klient miał na koncie oszczędnościowym oraz innych produktach depozytowych w Getin Banku 29.04.2020. Zgodnie z regulaminem obejmuje to lokaty, rachunki oszczędnościowe oraz bankowe indywidualne konto emerytalne. Natomiast regulamin nie wspomina o zwykłym koncie osobistym (rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym).

Po drugie, od daty przystąpienia do promocji, przez 3 miesiące oprocentowanie konta to 2,0%. Promocyjne oprocentowanie obejmuje środki do 200 tys. PLN. Natomiast powyżej tej kwoty, środki będą oprocentowane na zasadach ogólnych (dotyczy to tylko środków powyżej, nie zmienia oprocentowania całości). Po upływie okresu promocyjnego wszystkie środki będą oprocentowane na zasadach ogólnych. Z promocji można korzystać tylko w zakresie konta indywidualnego, ponieważ nie może być współwłasnością.

Oprocentowanie, opłaty i prowizje

Zasady ogólne (po upływie promocji i ponad 400 tys. PLN) oprocentowania konta oszczędnościowego w Getin Banku to zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania – na ten moment 0,5%.

Otwarcie i prowadzenie konta oszczędnościowego jest bezpłatne. Bezpłatna jest także 1 przelew wychodzący lub wypłata z konta w miesiącu. Pozostałe przelewy i wypłaty (od 2. w miesiącu) obciążone są opłatą 9 PLN.

Ile można zarobić?

Konto oszczędnościowe w Getin Banku jest atrakcyjne przede wszystkim w okresie trwania promocji “na Nowe Środki”. Po tym okresie oprocentowanie mocno spada (chociaż i tak nie tak nisko jak w niektórych innych bankach). Dlatego, jeśli aktywnie zarządzasz oszczędnościami, możesz potraktować konto w tej promocji jak lokatę i po upływie 3 miesięcy zabrać środki (takie założenie przyjęliśmy w poniższej tabeli). Oczywiście możesz także zwiększać swoje saldo na koncie przez okres trwania promocji, ponieważ oprocentowanie będzie wtedy naliczane od wyższej kwoty od dnia zwiększenia kwoty na koncie (w stosunku do salda początkowego).

Jak założyć konto?

Konto oszczędnościowe w Getin Banku to oferta promocyjna zarówno dla nowych jak i obecnych klientów Getin Banku. Jeśli jesteś już klientem, możesz założyć konto poprzez system bankowości internetowej. Natomiast jeśli nie jesteś jeszcze klientem Getin Banku, wtedy możesz skorzystać z linku poniżej, aby założyć konto online.

>>> Załóż Konto oszczędnościowe w Getin Banku <<<

Po wypełnieniu wniosku, konsultant Getin Banku skontaktuje się z Tobą telefonicznie w celu potwierdzenia danych. Następnie, skontaktuje się z Tobą kurier w celu umówienia terminu podpisania umowy.

Konto oszczędnościowe Getin Bank – nasza opinia

W naszej ocenie konto oszczędnościowe w Getin Banku, przynajmniej do czasu zakończenia promocji jest bardzo konkurencyjną ofertą jeśli chodzi o duże kwoty oszczędności. Z jednej strony skorzystanie z promocji wymaga co prawda założenia konta osobistego (konto Proste Zasady). Z drugiej strony konto oszczędnościowe ma wiele zalet:

  • oprocentowanie na poziomie najwyższych na rynku (dla kwot powyżej 50 tys. PLN);
  • czas trwania promocji wynosi 3 miesiące od wpływu środków – inaczej niż w niektórych promocjach, w których oprocentowanie obowiązuje do konkretnej daty takiej samej dla wszystkich, niezależnie od momentu założenia konta;
  • wyższy limit (do 200 tys. PLN vs standardowe 100 tys. PLN);
  • promocja dla nowych i istniejących klientów;

Ponadto po upływie okresu promocji, oprocentowanie na zasadach ogólnych też nie jest najniższe. Dodatkowo, w innych ofertach, oprocentowanie (lub przedłużona lokata) potrafi spadać nawet do 0,5%. Tutaj przynajmniej nie trzeba się bardzo spieszyć z poszukiwaniem kolejnej przystani dla oszczędności. Co istotne, Getin regularnie promuje swoje konto oszczędnościowe. Obecna promocja jest w pewnym sensie następcą kilku poprzednich edycji. Dlatego można spodziewać się, że i ta zostanie odświeżona. Dlatego, jeśli nie zdążysz skorzystać z tej promocji, warto sprawdzić, czy jest jej kolejna edycja.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta oszczędnościowe, sprawdź nasz ranking kont oszczędnościowych.