Citi Handlowy – Informacje o banku oraz analizy kont, lokat i kredytów.


citi handlowy kredyty gotówkowe

Opis banku

Bank Citi Handlowy to bank uniwersalny, ale od wielu lat bardzo rozsądnie i umiarkowanie wybierający kierunki, w których chce się rozwijać. Nie stara się konkurować we wszystkich obszarach, ale bardzo selektywnie wybiera swoje grupy docelowe. Przede wszystkim, czerpiąc ze swojej historii jako banku obsługującego handel zagraniczny, ale także z przynależności do jednej z największych grup bankowych na świecie, celuje w dużych klientów instytucjonalnych. W zakresie bankowości detalicznej, Citi stawia na klientów dość dobrze zarabiających, z segmentu premium. Citi ma jedną z najszerszych ofert kart kredytowych i np. atrakcyjne kredyty gotówkowe.

W obu segmentach rynku (detalicznym i korporacyjnym), Citi przede wszystkim pozyskuje klientów o wysokiej transakcyjności. Citi stara się skusić klientów, którzy dużo korzystają z usług bankowych, ale niekoniecznie z produktów typowo kredytowych. Stąd, pomimo stosunkowo niskiej wartości aktywów na tle sektora bankowego w Polsce, Citi charakteryzuje się dobrą rentownością i wysokim wskaźnikiem wypłacalności.

Historia

Bank Handlowy jest jednym z najstarszych banków w Polsce. Handlowy został założony już w 1870 r. przez bankierów, którym przewodniczył Leopold Kronenberg. Do 1945 r. Bank Handlowy funkcjonował jako bank prywatny. Od tego czasu do 1989 r. był bankiem obsługującym handel zagraniczny, w tym od 1964 r. miał oficjalny monopol na obsługę całego polskiego handlu zagranicznego. Od 1991 r. działał w Polsce Citibank (Poland) SA należący do Citibanku.

W 1997 r. Bank Handlowy zadebiutował (ponownie po 60 latach) na GPW w Warszawie i został sprzedany do akcjonariatu rozproszonego. W 2000 r. Bank Handlowy został przejęty przez Citigroup, a następnie w 2001 r. połączony z już wcześniej istniejącym oddziałem Citi. Od tego czasu działa bez większych zmian właścicielskich.

Kluczowe informacje o Citibank Handlowym

Wartość aktywów Kapitał własny Współczynnik wypłacalności Liczba klientów Dominujący akcjonariusz
45,2 mld PLN
(10. bank w Polsce)
6,7 mld PLN 17,4% 680 tys. flaga usa citi
Citigroup (75%)

Źródło: Raport roczny Banku za 2016 r., dane na koniec 2016 r.

Sesje wychodzące i przychodzące

Sesje wychodzące Sesje przychodzące
8.00 10.30
12.15 14.30
15.30 17.30

Przelew wychodzący musi zostać złożony przed rozpoczęciem sesji, w której ma uczestniczyć.

Citi Bank – analizy produktów

Analizy kont osobistych

Konto Priority – Citi

Konto Citi Priority to konto w Citi Banku Handlowym przeznaczone dla osób dobrze zarabiających lub dysponujących sporymi oszczędnościami. Stając się klientem Citi takie osoby mogą uzyskać darmowe konto (warunkowo), którego szczególną cechą są dobre warunki dla osób dużo podróżujących. Osoby takie mogą skorzystać z faktu, że Citi jest bankiem bardzo międzynarodowym i oferuje np. darmowe […]

Zobacz więcej