Konto Proste Zasady – Getin Bank

getin bank konto proste zasady

Konto Proste Zasady to obecnie podstawowa oferta konta osobistego w Getin Banku. Promując jasność i przejrzystość warunków konta, Getin stara się trochę poprawić swój wizerunek nieco nadszarpnięty m.in. przez kredyty frankowe i inne wpadki sprzedażowe. Obecnie warunki konta są faktycznie proste i łatwo można się zorientować za co będzie lub nie będzie trzeba płacić. Warunek darmowości konta jest bardzo łatwy do spełnienia, wystarczy 1 transakcja kartą lub BLIKiem miesięcznie.

Konto Proste Zasady występuje także w wariancie dla osób młodych (18-26 lat). W tej wersji konto jest darmowe bez żadnych dodatkowych warunków. Istnieje także wariant dedykowany dla obywateli Ukrainy, z którym wiążą się niewielki ułatwienie i np. darmowe szybkie przelewy do Idea Bank Ukraina.

Dodatkowo, w ramach promocji konta osobistego, można uzyskać świetne warunki na koncie oszczędnościowym – środki do 10 tys. PLN będą oprocentowane na poziomie 2,0% przez 12 miesięcy. Więcej szczegółów poniżej.

Konta w Getin Banku są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w Getin Noble Banku.

>>> Załóż Konto Proste Zasady w Getin Banku <<<

 

Konto Proste Zasady – kluczowe warunki

Założenie i prowadzenie konta
 • 0 PLN za założenie i prowadzenie, jeśli min. 1 transakcja kartą lub BLIK miesięcznie (albo masz mniej niż 26 lat), inaczej opłata 8 PLN/msc;
Przelewy PLN
 • 0 PLN za standardowe przelewy online i mobilne;
 • 5,99 PLN za standardowe przelewy zlecane w placówkach, 2 PLN jeśli telefonicznie
 • 5 PLN za przelew natychmiastowy (Express ELIXIR); 8 PLN w oddziale;
Przelewy w walucie obcej
 • 10 PLN za przelew SEPA;
 • 0,2% od kwoty, min. 30 PLN, max. 250 PLN – przelewy walutowe inne niż SEPA;
Karta debetowa
 • MasterCard lub Visa zbliżeniowe;
 • 0 PLN, bez dodatkowych warunków;
 • 0 PLN za wydanie dodatkowej karty, opłaty tak jak przy karcie głównej (5PLN za wydanie piątej lub kolejnej karty do konta);
 • 10 PLN wydanie naklejki zbliżeniowej;
 • opcjonalnie 3 PLN za ubezpieczenie karty – Pakiet Ochrona Karty;
Bankomaty
 • 0 PLN za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • 4,5% kwoty transakcji, min. 10 PLN za wypłatę za granicą;
 • 0,99 PLN za sprawdzenie salda we wszystkich bankomatach;
Płatności mobilne
Google Play;
Apple Pay;
BLIK
Inne opłaty
 • 0 PLN za korzystanie z usługi polecenia zapłaty lub zlecenia stałe (5,99 PLN jeśli zmieniająca się kwota zlecenia stałego);
 • 0 PLN za wpłatę/wypłatę w placówce lub wpłatę do wpłatomatu w placówce;
 • 0,6%, min. 1 PLN wpłatę do wpłatomatów poza placówką banku;

Funkcjonalności Konta Proste Zasady

Konto Proste Zasady to dość zaawansowane konto osobiste, oferujące sporo różnego rodzaju dodatków funkcjonalności. Poza ciekawą ofertą w zakresie ulokowania oszczędności (konto oszczędnościowe opisane poniżej, a są też lokaty na nowe środki z oprocentowaniem powyżej 2,0%), Getin oferuje też kilka dodatkowych udogodnień:

 • Karta CVC – można zamówić kartę Mastercard Dynamic CVC. Jej unikatowa funkcja to wyświetlacz pokazujący kod CVC służący do autoryzacji transakcji kartą w internecie. Wyświetlacz zmienia co godziną losowo numer zabezpieczający. W efekcie, nawet jeśli kto wykradnie dane Twojej karty i kod CVC (czyli dane, które musisz wpisać podczas autoryzacji transakcji kartą online), po godzinie będą one nieprzydatne – kod się zmieni. To ciekawe rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo płatności w internecie. To jedyny bank w Polsce, który oferuje tę kartę. Poza opłatą za wydanie (50 PLN), opłaty i prowizje jak przy zwykłej karcie.
 • Mastercard Priceless Specials i Visa Oferty – łowcy okazji mogą uczestniczyć w programach zbierania punktów i nagród (Mastercard Specials) lub ofert rabatowych (Visa oferty).
 • Funkcja Sejf – dość prosta funkcja, ale mogąca być przydatnym dodatkiem. W bankowości internetowej możesz ustanowić blokadę jakiejś określonej kwoty, poniżej której nie będziesz mógł/a zejść bez zdjęcie blokady. Może to być przydatne, np. jeśli spodziewasz się większego wydatku na koniec miesiąca i nie chcesz przypadkiem zejść poniżej tej kwoty.
 • Mobilna autoryzacja – zamiast potwierdzać przelewy SMSem, możesz ja autoryzować w aplikacji mobilnej, bez przepisywania kodu. Mała rzecz, ale jakieś usprawnienie to jest. 🙂
 • Pakiet Niezawodny – opcjonalnie za 6 PLN miesięcznie możesz wykupić assistance domowy (wizyty fachowców – np. ślusarza, hydraulika) i medyczny (wizyty lekarskie).

Do tego wszystkie możliwości płatności mobilnych (Google, Apple, BLIK) są dostępne w Getinie.

Dodatki i promocje

Konto Oszczędnościowe – 2,0% na 12 miesięcy do 10 tys. PLN

W ramach promocji Getin Bank przede wszystkim kusi możliwościami atrakcyjnego ulokowania oszczędności. Zakładając konto Proste Zasady i jednocześnie konto oszczędnościowe możesz skorzystać z dwóch promocji. Po pierwsze, środki do 10 tys. PLN możesz ulokować na 2,0% (czyli niewiele mniej niż najlepsze lokaty) na aż 12 miesięcy. Warunkiem, jaki trzeba spełnić jest wpływ wynagrodzenia w poprzedzającym miesiącu w kwocie min. 1000 PLN. Do tej promocji możesz przystąpić do 31.07.2020 (i potrwa 12 miesięcy od przystąpienia).

Przy tej długości okresu oszczędzania, jest to najlepsze oprocentowanie jakie możesz uzyskać obecnie w banku. Ale to nie koniec, bo:

Konto Oszczędnościowe Getin Banku – analiza

Lokata Mobilna

Obecnie można także założyć tzw. Lokatę Mobilną. Można to zrobić tylko przez system bankowości mobilnej. Na tej lokacie możesz uzyskać oprocentowanie 2,0% na 3 miesiące, dla nie więcej niż 20 tys. PLN.

Warta uwagi jest także Lokata na nowe środki.

Program Poleceń

W ramach promocyjnego Programu Poleceń, zakładając konto z wykorzystanie kodu polecającego, Nowy Klient może otrzymać 50 PLN. Warunkiem jest jednak aktywne korzystanie z konta, a konkretnie wpływ min. 1000 PLN z rachunku w innym banku lub rachunku firmowego w Getin Banku przez 3 pierwsze, pełne miesiące następujące po założeniu konta.

Obecny klient, który w ten sposób pozyska dla banku Nowego Klienta otrzyma nagrodę w wysokości 80 PLN (po spełnieniu warunków dotyczących Nowego Klienta). Obecny klient może w ten sposób zaprosić maksymalnie 10 osób, czyli uzyskać nie więcej niż 800 PLN.

Promocja trwa do 31.08.2020. Regulamin znajdziesz poniżej.

Konto Proste Zasady – dla młodych (18-26 lat)

Jeśli masz mniej niż 26 lat, konto Proste Zasady może być szczególnie dobrym wyborem. Konto jest wtedy bezwarunkowo darmowe – w zakresie wszystkich standardowych funkcji – czyli prowadzenie konta, przelewy online, karta i wypłaty z bankomatów. To, w połączeniu z pełną dostępności płatności mobilnej, bardzo dobra oferta. W tym wariancie konta możesz także wybrać jeden z kilku wzorów karty.

Załóż wariant konta dla młodych – kliknij tutaj.

Konto Proste Zasady – dla obywateli Ukrainy

Jeśli jesteś obywatelem Ukrainy, w ramach konta Proste Zasady, poza standardowymi warunkami opisanymi powyżej możesz także liczyć na:

 • łatwe założenie konta – wystarczy paszport lub Karta Pobytu oraz numer IPN;
 • darmowe szybkie przelewy do Idea Bank Ukraina;
 • prostą kartę debetową od ręki – bez czekania na przesyłkę;

Załóż wariant konta dla obywateli Ukrainy – kliknij tutaj.

Jak założyć konto?

Aby założyć Konto Proste Zasady możesz skorzystać z linku poniżej (przeniesie Cię na stronę banku). Przygotuj dokument tożsamości.

>>> Załóż Konto Proste Zasady w Getin Banku <<<

Po wypełnieniu wniosku, możesz podpisać umowę dostarczoną przez kuriera lub w placówce.

getin konto jak założyć

Konto Proste Zasady w Getin Banku – nasza opinia

Konto Proste Zasady to bardzo dobre i chyba często niedoceniane w rankingach konto. Jeśli szukasz konta całkiem darmowego, konto w Getin banku jest tego blisko – warunek do spełnienia jest wyjątkowy łatwy. Poza tym kilka ciekawych funkcjonalności sprawiają, że naszym zdaniem warto rozważyć to konto.

Największe plusy? Konto darmowe po spełnieniu banalnego warunku, bardzo dobre konto oszczędnościowe, pełen wachlarz płatności mobilnych i kilka dodatkowych funkcji/udogodnień.

Minusy? Nie bierz karty za granicę. Co prawda nie ma dodatkowej opłaty za przewalutowanie, ale opłata za wypłatę z bankomatu za granicą jest bardzo wysoka.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.