Lokata na Nowe Środki – Getin Bank

getin-lokata-4

Lokata na Nowe Środki w Getin Banku to jedna z najlepszych obecnie dostępnych ofert lokat, chociaż to już nie jest to co na przełomie 2018/2019, kiedy oprocentowanie istotnie przekraczało 3% a nawet zbliżało się do 4%. Nie mniej jednak Lokata w Getinie to wciąż przyzwoite oprocentowanie – obecnie 0,6% na 2 miesiące i 0,8% w wariancie 3 miesięcznym, a więc mniej niż najlepsze oferty (3,0%), za to:

  • Po pierwsze, bez zakładania konta. Podobną elastyczność oferuje niewiele konkurencyjnych lokat – w zasadzie tylko Idea Bank, Facto i Inbank.
  • Po drugie, z wysokim limitem (do 200 tys. PLN). Najczęstsze limity to 10 i 20 tys. PLN dla lokat, oraz 100 tys. PLN dla kont oszczędnościowych.

Po ostatnim odświeżeniu oferty, lokata jest na 3 miesiące. Oferta skierowana jest zarówno dla nowych jak i obecnych klientów Getin Banku. W przypadku tych pierwszych, z definicji wszystkie środki przelane na lokatę będą stanowiły “nowe środki”. Natomiast w przypadku obecnych klientów Getinu, “nowe środki” to środki powyżej salda w Getin banku na 24.06.2020.

Lokatę można założyć na dowolną kwotę z zakresu 500 – 100.000 PLN, czyli nie ma dość częstego ograniczenia wysokości do 10 lub 20 tys. PLN. Oczywiście należy przy tym pamiętać o limicie gwarancji BFG (do równowartości 100 tys. EUR), którego bezpieczniej jest nie przekraczać.

>> Załóż e-Lokatę na Nowe Środki  w Getin Banku<<<

Lokaty w Getin Banku są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w banku.

Lokata Getin – kluczowe warunki

Oprocentowanie 0,6% – lokata na 2 miesiące

0,8% – lokata na 3 miesiące;

Czas trwania 2/3 miesiące
Kwota 500 – 200.000 PLN
Inne kluczowe warunki
  • bez zakładania konta;
  • dla wszystkich klientów, nie tylko nowych, ale na nowe środki, według salda na 24.06.2020
  • bez utraty odsetek w razie zerwania przed terminem.

Nowe Środki to środki wpłacone powyżej salda środków zgromadzonych w Getin Banku na 24.06.2020. Do salda zaliczają się wszystkie środki dane klienta na rachunkach (w tym lokatach) złotowych w Getin Banku. Nowy klient z definicji, ma saldo wynoszące zero.

Do lokaty nie trzeba zakładać konta osobistego. Z drugiej strony, akurat konto Proste Zasady jest bardzo ciekawe i zajmuje regularnie wysokie miejsca w naszym rankingu kont osobistych. Nie jest to konieczne do skorzystania z tej promocji, natomiast niezbędne jest wyrażenie zgód marketingowych.

Ponadto, można założyć tylko trzy lokaty na promocyjnych warunkach. Lokatę można założyć jako odnawialną lub nieodnawialną. Niestety odnowienie nie nastąpi na tak korzystnych zasadach jak obecnie proponowane.

Lokatę należy opłacić w ciągu 7 dni od złożenia wniosku o jej założenie.

Ważne dokumenty

Jak założyć Lokatę na Nowe Środki?

Lokatę na Nowe Środki, jak sama nazwa wskazuje można założyć tylko online w systemie bankowości elektronicznej Getin Banku. W tym celu możesz skorzystać z poniższego linku do strony banku:

>> Załóż Lokatę na Nowe Środki  w Getin Banku<<<

Do założenia lokaty należy wypełnić wniosek online, a następnie przelać środki na wskazany w mailu oraz elektronicznym systemie numer konta. W każdej chwili można sprawdzić status lokaty w systemie bankowości elektronicznej.

Lokata Getin – nasza opinia

Lokata na Nowe Środki to świetna okazja, aby ulokować spore środki na wysoki procent, na rozsądny czas. Niestety po okresie wysokiego oprocentowania, nawet do 3,8% (ze względu na zawirowania wokół Getin Banku została objęta bardzo atrakcyjną promocją), oprocentowanie spadło poniżej 1%. Z jednej strony, oferta jest zdecydowania dobra we wszystkich parametrach (oprocentowanie, kwota, czas trwania, bez utraty odsetek), warto więc z niej skorzystać. Z drugiej strony jednak mając na uwadze sytuację wokół banku, nie przekraczaj limity równowartości 100 tys. euro, tak aby w razie gdyby sprawy poszły w złym kierunku mieć zabezpieczenie BFG.

Jeśli chcesz zobaczyć inne lokaty, sprawdź nasz ranking lokat.