BGŻ Optima – Informacje o banku oraz analizy kont, lokat i kredytów.


bgż optima

Opis banku

BGŻ Optima powstała i w dalszym ciągu jest marką banku BGŻ BNP Paribas przeznaczoną dla klientów szukających sposobów na ulokowanie swoich oszczędności. Oferta produktowa nie jest szeroka – zawiera tylko lokaty i konta oszczędnościowe, za to dość atrakcyjna. BGŻ Optima, przede wszystkim daje swoim klientom dużą elastyczność, znacznie większą niż w przypadku innych dobrze oprocentowanych ofert oszczędnościowych. Środki z lokat można wycofać w trakcie jej trwania, bez utraty naliczonych do tego momenty odsetek (to jedyny bank oferujący taką możliwość na swoich dobrze oprocentowanych lokatach).

BGŻ Optima jest częścią BGŻ BNP Paribas, co oczywiście zapewnia pełen komfort jeśli chodzi o regulacje i przede wszystkim gwarancje Bankowego  Funduszu Gwarancyjnego.

BGŻ Optima nie oferuje kont osobistych, więc nigdy nie będzie podstawowym bankiem. Natomiast ze względu na elastyczność i niezłe oprocentowanie dobrze nadaje się jako dodatkowy bank na cele oszczędnościowe. Konto i lokatę w banku można założyć całkowicie online, co oczywiście ułatwia korzystanie z oferty. Jest to także dobre miejsce dla osób mających dość duże środki do ulokowania. Lokata Bezkarna (zazwyczaj najwyżej oprocentowane) ma limit 20 tys. PLN, a Lokata Bezkompromisowa (zazwyczaj nieco tylko niżej oprocentowana niż Lokata Bezkarna) do 100 tys. PLN.

Historia

Marka BGŻ Optima powstała w IV kwartale 2011 r., jeszcze przed fuzją z BNP Paribas, w celu przyciągnięcia na dużą skalę klientów szukających atrakcyjnej oferty oszczędnościowej. Wejście na rynek było bardzo mocne – jak pierwszy bank BGŻ Optima oferowała konta oszczędnościowe bez opłat za przelewy wychodzące (nie tylko za pierwszy, także za kolejne) oraz lokaty, których zerwanie nie wiązało się z utratą środków. Jako historię już można tylko wspomnieć, że na początku oprocentowanie lokat w BGŻOptima wynosiło efektywnie ok. 6,5% (promocyjnie 8%).

Kluczowe informacje o BGŻ BNP Paribas (którego BGŻ Optima jest oddziałem).

Wartość aktywów Kapitał własny Współczynnik wypłacalności Liczba klientów Dominujący akcjonariusz
72,3 mld PLN
(6. bank w Polsce)(w tym 8,7 mld PLN – BGŻ Optima)
6,2 mld PLN 14,4% 2,6 mln

(w tym 190 tys. klientów BGŻ Optima)

bnp paribas francja
BNP Paribas (88%)

Źródło: Prezentacja inwestorska Banku za 2016 r., dane na koniec 2016 r.

Sesje wychodzące i przychodzące

Sesje wychodzące Sesje przychodzące
8.20-9.30 11.00-12.00
12.20-13.30 15.00-15.30
15.10-16.00 17.00-17.30

Przelew wychodzący musi zostać złożony przed rozpoczęciem sesji, w której ma uczestniczyć.

 

BGŻ Optima – analizy produktów

Analizy lokat

Lokata Bezkompromisowa – BGŻ Optima

Lokata Bezkompromisowa w BGŻ Optima to jedna z najlepszych ofert lokat, dla osób szukających możliwości atrakcyjnego ulokowania większych kwot (do 100 tys. PLN). Lokatę Bezkompromisową można założyć tylko podczas zakładania Konta Indywidualnego Rachunku Smart BGŻOptima. Jest to konto oszczędnościowe, które zazwyczaj oferuje także niezłe oprocentowanie (chociaż teraz akurat nie). Lokata Bezkompromisowa wyróżnia się także nieco […]

Zobacz więcej

Analizy lokat

Lokata Bezkarna – BGŻ Optima

Lokata Bezkarna w BGŻ Optima to jedna z najpopularniejszych lokat oferowanych przez BGŻ Optima. Lokatę Bezkarną można założyć tylko podczas zakładania Konta Indywidualnego Rachunku Smart BGŻOptima. Warto, ponieważ jest to konto oszczędnościowe, które zazwyczaj oferuje jest także nieźle oprocentowane (obecnie promocyjne 2,6%). Obecnie, po wycofaniu z oferty Lokaty Bezkompromisowej, bez wątpienia warto założyć Lokatę BEzkarną […]

Zobacz więcej

Analizy kont oszczędnościowych

Konto oszczędnościowe Smart – BGŻ Optima

Uwaga! Promocja zakończona, obecnie oprocentowanie wynosi 0,7%. Konto Oszczędnościowe Smart w BGŻ Optima jedno z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych, a przede wszystkim podstawa do wykorzystania oferty oszczędnościowej BGŻ Optima. Rachunek Smart pozwala na ulokowanie do 100 tys. PLN na 2,6%. Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało do 05.11.2018. Po tym czasie spadnie do 1,5% (obecny poziom bez […]

Zobacz więcej

 

Nie przegap najlepszych okazji!

Bądź na bieżąco z rankingami i najlepszymi promocjami. Zapisz się na nasz newsletter. Pakiet poradników i kalkulatorów w bonusie. Nie spamujemy.    

Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych i otrzymywanie newslettera zgodnie z polityką prywatności).