Deutsche Bank Polska – Informacje o banku oraz analizy kont, lokat i kredytów.


deutsche bank

Opis banku

Deutsche Bank Polska to polskie ramię jednej z największych grup bankowych na świecie – Deutsche Bank AG. Deutsche Bank to bank uniwersalny oferujący pełen zakres usług dla wszystkich grup klientów. Z jednej strony ma dość mocną pozycję jako bank dla małych i średnich przedsiębiorstw. Z drugiej strony, stara się konkurować w segmencie klientów detalicznych, celując w średni i wysoki podsegment rynku.

Z perspektywy klienta indywidualnego, w Deutsche Banku warto zwrócić uwagę na ofertę kredytów gotówkowych. Pomimo braku szczególnych promocji, od wielu miesięcy regularnie utrzymuje się ona na wysokich miejscach w naszym rankingu kredytów gotówkowych. Z drugiej strony, w obszarze depozytów, trzeba raczej liczyć na promocje. Co jakiś czas, bank decyduje się na promocyjne podniesienie oprocentowania na kontach oszczędnościowych. Warto także zwrócić uwagę na powiązany z bankiem dom maklerski, który wyróżnia się niskimi prowizjami.

Pomimo przynależności do dużej grupy bankowej i dość dobrej ofercie, przez lata działalności w Polsce, Deutsche Bankowi nie udało się zbudować odpowiedniej skali, pozwalającej dołączyć do największych banków w kraju. Z tego powodu, a także w związku z nie najlepszą kondycją finansową spółki matki, regularnie pojawiają się doniesienia prasowe o potencjalnej sprzedaży Deutsche Bank Polska. Może to zniechęcać nowych klientów. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w razie transakcji, klienci przejdą po prostu do nowego banku, który nawet jeśli okaże się niezadowalający, można po prostu zmienić.

Historia

W obecnej formie DB Polska powstał stosunkowo niedawno – w 2014 r. Wcześniej, od odpowiednio 1995 r. i 2001 r. Grupa Deutsche Bank działa w Polsce poprzez dwie oddzielne prawnie instytucje. Od 1995 r. bank był obecny w segmencie bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, przede wszystkim obsługując firmy potrzebujące międzynarodowej obsługi. Od 2001 r. Grupa DB rozpoczęła także w Polsce działalność w segmencie klienta detalicznego – zarówno w private bankingu, jak i w niższych podsegmentach rynku. Przejęła w tym celu Bank Współpracy Regionalnej oraz korzystała z własnych struktur.

Kluczowe informacje o Deutsche Banku

Wartość aktywów Kapitał własny Współczynnik wypłacalności Liczba klientów Dominujący akcjonariusz
39,7 mld PLN
(12. bank w Polsce)
4,2 mld PLN 19,9% b.d. flaga niemiec mbank
Deutsche Bank AG (100%)

Źródło: Prezentacja inwestorska Banku za 2016 r., dane na koniec 2016 r.

Sesje wychodzące i przychodzące

Sesje wychodzące Sesje przychodzące
7.45 11.00-12.00
12.00 15.00-16.00
15.00 17.00-17.30

Przelew wychodzący musi zostać złożony przed rozpoczęciem sesji, w której ma uczestniczyć.