Santander Consumer Bank – Informacje o banku oraz analizy kont, lokat i kredytów.


santander consumer bank

Opis banku

Santander Consumer Bank to drugi (obok BZ WBK) bank należący do Grupy Santander w Polsce. W przeciwieństwie do swojego bratniego podmiotu, SCB nie jest bankiem uniwersalnym. Jest to stosunkowo niewielki podmiot skoncentrowany na dwóch kategoriach produktów – lokaty i kredyty gotówkowe (we wszystkich odmianach). Bank ten nie prowadzi w ogóle obsługi rachunków osobistych. Lokaty w Santanderze to głównie lokaty na długi termin, pozwalające na wygodne oszczędzenie długoterminowe.

W obszarze kredytów gotówkowych, Santander Consumer Bank specjalizuje się szczególnie w kredytach samochodowych i leasingu. W tym segmencie jest jednym z największych podmiotów w Polsce.

Historia

Santander Consumer Bank był pierwszym przyczółkiem ekspansji Grupy Santander w Polsce. Przejęty w 2002 r. od Bank of America i przemianowany na obecną nazwę w 2006 r. budował systematycznie swoją pozycję w obszarze przede wszystkim kredytów gotówkowych, sprzedaży ratalnej i kredytów samochodowych. Następnie po przejęcie przez Grupę Santander najpierw BZ WBK, a później także Kredyt Banku, w ramach SCB skoncentrowana została działalność grupy w tych obszarach produktowych. M.in. włączona w jego struktura został spółka sprzedaży ratalnej Żagiel należąca wcześniej do struktur Kredyt Banku.

Kluczowe informacje o Santander Consumer Bank (SCB)

Wartość aktywów Kapitał własny Współczynnik wypłacalności Liczba klientów Dominujący akcjonariusz
18,1 mld PLN
(18. bank w Polsce)
2,9 mld PLN 16,2% b.d. flaga hiszpanii bz wbk
Grupa Banco Santander (100%)

Źródło: Raport Banku BZ WBK za 2016 r., dane na koniec 2016 r.

Sesje wychodzące i przychodzące

Nie dotyczy – bank nie prowadzi kont osobistych.