Lokata Happy i Happy PRO – Idea Bank

idea-bank-lokata

Lokata Happy w Idea Banku występuje w dwóch wariantach:

  • Happy – najlepsze oprocentowanie (1,8%), ale kwota tylko do 20 tys. PLN;
  • Happy Pro – trochę niższe oprocentowanie (1,5%), ale kwota do 200 tys. PLN;

Do niedawna oprocentowanie lokat Happy było uzależnione od kwoty lub długości, wcześniej dostępna była także lokata Happy Plus, jako lokata do 400 tys. PLN, natomiast od sierpnia 2018 r. Idea zdecydowała się uprościć nieco ofertę. Obecnie dla lokat na kwoty większe niż 20 tys. PLN oferowana jest lokata Happy Pro do 400 tys. PLN, a dla mniejszych kwot oczywiście podstawowa lokata Happy. Przez pewien czas, lokaty Happy zostały zastąpione lokatą HIT, ale od marca 2019 są znowu w ofercie.

Wszystkie lokaty z serii Happy są skierowane tylko do nowych klientów Idea Banku. Nowy klient zgodnie z regulaminem, to taki, który nigdy nie miał (ani nawet nie złożył wniosku) o jakikolwiek produkt w Idea lub Lion’s Banku. Oznacza to, że założyć można tylko jedną z nich – dlatego należy dobrze zastanowić się nad kwotą jak chcesz ulokować, aby wybrać najkorzystniejszy wariant.

W przypadku wszystkich lokat Happy nie ma obowiązku zakładania konta bankowego. Obsługa lokaty wymaga założenia konta w systemie bankowości elektronicznej Idea Banku, natomiast nie jest to konto osobiste ani oszczędnościowe, które trzeba by było później zamykać lub generowałoby opłaty. Po zakończeniu lokaty Happy, środki zostaną automatycznie przekazane na standardową lokatę, której oprocentowanie jest bardzo niskie. Warto wtedy sprawdzić jakie są jej warunki i poszukać innych możliwości.

W razie zerwania lokaty Happy przed zakończeniem zostaną wypłacone wszystkie naliczone odsetki. To zmiana w stosunku do poprzedniej odsłony lokaty Happy.

Lokaty Happy są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w Idea Banku oraz Lion’s Banku.

>> Załóż Lokatę Happy <<<

>> Załóż Lokatę Happy Pro <<<

 

Lokata Happy – kluczowe warunki

Oprocentowanie 1,8%
Czas trwania 3 miesiące
Kwota 500 – 20.000 PLN
Inne kluczowe warunki
  • bez zakładania konta;
  • bez utraty odsetek;
  • tylko dla nowych klientów (brak produktu w Idea Banku kiedykolwiek)

Oprocentowanie Lokaty Happy w wysokości 4% jest obecnie zdecydowanie najlepsze na rynku (obok lokaty w Nest banku, ale ona wymaga założenia konta). Od niedawna można ulokować do 20 tys. PLN co też jest nieco lepszym limitem niż poprzednio obowiązujące 10 tys.PLN.

 

Lokata Happy Pro – kluczowe warunki

Oprocentowanie 1,5%
Czas trwania 3 miesiące
Kwota 20.000 – 400.000 PLN
Inne kluczowe warunki
  • bez zakładania konta;
  • bez utraty odsetek;
  • tylko dla nowych klientów (brak produktu w Idea Banku kiedykolwiek)

Lokata Happy Pro jest dobrą ofertą jeśli masz do ulokowania kwotę w przedziale 20-400 tys. PLN. Konkurencyjne lokaty są albo na niższe kwoty, albo z niższym oprocentowaniem (jak np. była Lokata Bezkompromisowa w BGŻ Optima). Porównywalne oprocentowanie można uzyskać dla takich kwot na kontach oszczędnościowych, ale wymaga to oczywiście nieco więcej wysiłku.

Ważne dokumenty

Jak założyć lokatę?

Idea Bank posiada sieć oddziałów oraz działa online. Lokatę Happy i Happy Pro można założyć w pełni online. W tym celu możesz skorzystać z poniższego linku do strony banku:

>>> Załóż Lokatę Happy <<<

>>> Załóż Lokatę Happy Pro <<<

 

Do założenia lokaty należy wypełnić wniosek, a następnie przelać środki na wskazany w mailu oraz elektronicznym systemie numer konta. W każdej chwili można sprawdzić status lokaty w systemie bankowości elektronicznej.

Tożsamość jest weryfikowana poprzez przelew weryfikacyjny z innego konta w banku.

Lokata Happy i Happy Pro – nasza opinia

Lokaty z serii Happy to od dawna jedne z czołowych produktów oszczędnościowych w rankingach lokat. Można skorzystać z nich tylko raz (i tylko z jednego wariantu) – później utraci się status nowego klienta. Dlatego warto na swojej drodze zarządzania oszczędnościami wykorzystać tę możliwość, a potem szukać dalszych sposobów na trzymanie oszczędności, w tym także na innych ofertach w Idea Banku. Oczywiście należy wybrać odpowiedni wariant co do kwoty (szczególnie przy lokacie Happy Pro) oraz, w przypadku podstawowej lokaty Happy także czas trwania.

 

Jeśli chcesz zobaczyć inne lokaty, sprawdź nasz ranking lokat.