Konto oszczędnościowe Smart – BGŻ Optima

konto smart bgż optima

Konto Oszczędnościowe Smart w BGŻ Optima jedno z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych, a przede wszystkim podstawa do wykorzystania oferty oszczędnościowej BGŻ Optima.

Rachunek Smart pozwala na ulokowanie do 150 tys. PLN na 2,5% (oraz nieco niższe oprocentowanie powyżej tej kwoty). Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało do 26.04.2018. Po tym czasie prawdopodobnie spadnie do 1,5% (obecny poziom bez promocji). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby kilka dni wcześniej przelać pieniądze na inne konto i poczekać na kolejną odsłonę promocji 🙂

Jego założenie jest także obowiązkowe przy zakładaniu Lokaty Bezkarnej lub Lokaty Bezkompromisowej. Lokata Bezkarna oferuje oprocentowanie na poziomie 3,5% i można niej zainwestować do 20.000 PLN. Lokata Bezkompromisowa przeznaczona jest dla większych kwot (do 100 tys. PLN) a jej oprocentowanie wynosi 2,7%.

Dlatego aby założyć konto oszczędnościowe Smart, zdecydowanie najlepiej jest założyć jednocześnie Lokatę Bezkarną. Jeśli masz do ulokowania więcej niż 20 tys. PLN, resztę kwoty możesz wtedy ulokować na 2,5% na rachunku Smart. Jeśli masz bardzo duże oszczędności, dla których szukasz dobrego miejsca, możesz też rozważyć Lokatę Bezkompromisową na 100 tys. PLN a resztę włożyć na rachunek Smart.

Biorąc pod uwagę, że lokaty te można założyć tylko będąc nowym klientem:

>>>Załóż Rachunek Smart i Lokatę Bezkarną <<<

>>>Załóż rachunek Smart i Lokatę Bezkompromisową <<<  

Konto Oszczędnościowe w BGŻ Optima jest objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach i lokatach danego klienta w BGŻ Optima i BGŻ BNP Paribas.

Konto oszczędnościowe Smart – kluczowe warunki

Oprocentowaniedo 2,5% (promocyjne)
Czas trwania promocjido 26.04.2018 (później oprocentowanie spada – szczegóły poniżej)
Kwotado 150.000 PLN (promocyjna)
Inne kluczowe warunki
  • dla nowych środków (nie tylko dla nowych klientów) – decyduje saldo z dnia 08.01.2018;
  • warto założyć jednocześnie Lokatę Bezkarną (ewentualnie Bezkompromisową).

Rachunek Smart dla nowych klientów jest objęty promocją do 26.04.2017. W praktyce jednak zazwyczaj promocja na to konto jest przedłużana. Można wtedy korzystać z dalej przyzwoitego oprocentowania. Można także wyprzedzająco, wycofać środki kilka dni przed upływem promocji, a po jej odświeżeniu przelać z powrotem i korzystać z oprocentowania dla nowych środków. Nie jest jednak łatwo zgadnąć kiedy warto przesunąć środki na jakieś inne konto. Przykładowo w przedostatnim cyklu, promocja zaczęła się 27.10.2017, a dzień obliczania salda był wyznaczony na 12.10.2017. W ostatniej edycji, promocja zakończyła się 26.01.2018, ale dzień od którego liczy się saldo do nowej, to 08.01.2018. Oczywiście nie ma także gwarancji, że promocja zostanie przedłużona, chociaż często tak jest.

Oprocentowanie, opłaty i prowizje

Oprocentowanie w okresie promocyjnym jest naliczane zgodnie z tabelą poniżej:

KwotaNowe ŚrodkiPozostałe środki
do 150 tys. PLN2,50%1,30%
nadwyżka ponad 150 tys.1,50%1,50%

0,7% – oprocentowanie standardowe po upływie okresu promocji;

Nowe środki –> środki o wszystkie środki danego klienta powyżej salda dla wszystkich środków w BGŻ Optima na dzień 08.01.2018. Dla nowych klientów oznacza to oczywiście, że promocją objęte są wszystkie środki.

Pozostałe środki  –> to środki pieniężne nie będące Nowymi Środkami. W praktyce są to pieniądze, które były wliczane do salda na 08.01.2018. Dla nowych klientów nie ma takich środków, więc wszystkie są objęte oprocentowaniem na Nowych Środków.

Otwarcie i prowadzenie konta oszczędnościowego jest bezpłatne. Bezpłatne są także przelewy wychodzące lub wypłata z konta i to zawsze, a nie tylko raz w miesiącu tak jak w innych bankach. Generalnie wszystko jest bezpłatne – aż warto zobaczyć tabelę prowizji, bo taki widok nie zdarza się często 🙂

Ważne dokumenty

Tabela opłat i oprocentowania

Jak założyć konto?

Konto oszczędnościowe Smart najlepiej jest założyć jednocześnie z Lokatą Bezkarną lub ewentualnie Lokatą Bezkompromisową.

>>>Załóż Rachunek Smart i Lokatę Bezkarną <<<

>>>Załóż rachunek Smart i Lokatę Bezkompromisową <<<  

Konto można założyć wyłącznie online. Do założenia będzie potrzebny:

  • skan dowodu osobistego;
  • numer rachunku bankowego, z którego wykonasz przelew inicjujący;
  • dane adresowe (dane muszą się zgadzać z danymi z przelewu inicjującego);
  • telefon komórkowy;

Konto oszczędnościowe Smart – nasza opinia

W naszej ocenie konto oszczędnościowe Smart to podstawa oszczędzania w BGŻ Optima i tym samym podstawa dla wszystkich starających się aktywnie lokować swoje oszczędności. Oprocentowanie jest przyzwoite, natomiast trzeba zwrócić uwagę, że jest ograniczone czasowo. Tylko do 26.04.2018, a więc inaczej niż jak to często bywa w promocjach konto oszczędnościowych – przez 3 lub 4 miesiące od założenia.

Nie mniej jednak bardzo dużą korzyścią jest możliwość wielokrotnego wpłacania i wypłacania bez dodatkowych opłat. Pozwala to np. na ulokowanie większej kwoty (kosztem rachunku bieżącego) bez obawy, że jak zabraknie nam bieżących środków poniesiemy dodatkowe koszty. Z drugiej strony, czasami może opłacać się zamknięcie konta po upływie terminu towarzyszącej lokaty. W takim wariancie po 12 miesiącach będziesz mógł/a ponownie skorzystać z Lokaty Bezkarnej lu Bezkompromisowej.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta oszczędnościowe, sprawdź nasz ranking kont oszczędnościowych.