Konto oszczędnościowe Smart – BGŻ Optima

konto smart bgż optima

Konto Oszczędnościowe Smart w BGŻ Optima jedno z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych, a przede wszystkim podstawa do wykorzystania oferty oszczędnościowej BGŻ Optima.

Rachunek Smart pozwala na ulokowanie do 150 tys. PLN na 2,5% (oraz nieco niższe oprocentowanie powyżej tej kwoty). Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało do 25.01.2018. Po tym czasie prawdopodobnie spadnie do 1,5% (obecny poziom bez promocji). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby kilka dni wcześniej przelać pieniądze na inne konto i poczekać na kolejną odsłonę promocji 🙂

Jego założenie jest także obowiązkowe przy zakładaniu Lokaty Bezkarnej lub Lokaty Bezkompromisowej. Lokata Bezkarna oferuje oprocentowanie na poziomie 3,5% i można niej zainwestować do 20.000 PLN. Lokata Bezkompromisowa przeznaczona jest dla większych kwot (do 100 tys. PLN) a jej oprocentowanie wynosi 2,7%.

Dlatego aby założyć konto oszczędnościowe Smart, zdecydowanie najlepiej jest założyć jednocześnie Lokatę Bezkarną. Jeśli masz do ulokowania więcej niż 20 tys. PLN, resztę kwoty możesz wtedy ulokować na 2,5% na rachunku Smart. Jeśli masz bardzo duże oszczędności, dla których szukasz dobrego miejsca, możesz też rozważyć Lokatę Bezkompromisową na 100 tys. PLN a resztę włożyć na rachunek Smart.

Biorąc pod uwagę, że lokaty te można założyć tylko będąc nowym klientem:

>>>Załóż Rachunek Smart i Lokatę Bezkarną <<<

>>>Załóż rachunek Smart i Lokatę Bezkompromisową <<<  

Konto Oszczędnościowe w BGŻ Optima jest objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach i lokatach danego klienta w BGŻ Optima i BGŻ BNP Paribas (więcej o BGŻ Optima).

Konto oszczędnościowe Smart – kluczowe warunki

Oprocentowaniedo 2,5% (promocyjne)
Czas trwania promocjido 25.01.2018 (później oprocentowanie spada – szczegóły poniżej)
Kwotado 150.000 PLN (promocyjna)
Inne kluczowe warunki
  • dla nowych środków (nie tylko dla nowych klientów) – decyduje saldo z dnia 12.10.2017;
  • warto założyć jednocześnie Lokatę Bezkarną (ewentualnie Bezkompromisową).

Rachunek Smart dla nowych klientów jest objęty promocją do 25.01.2017. W praktyce jednak zazwyczaj promocja na to konto jest przedłużana. Można wtedy korzystać z dalej przyzwoitego oprocentowania. Można także wyprzedzająco, wycofać środki kilka dni przed upływem promocji, a po jej odświeżeniu przelać z powrotem i korzystać z oprocentowania dla nowych środków. Nie jest jednak łatwo zgadnąć kiedy warto przesunąć środki na jakieś inne konto. Przykładowo w obecnym cyklu, promocja zaczęła się 27.10, a dzień obliczania salda to 12.10. Oczywiście nie ma także gwarancji, że promocja zostanie przedłużona, chociaż często tak jest.

Oprocentowanie, opłaty i prowizje

Oprocentowanie w okresie promocyjnym jest naliczane zgodnie z tabelą poniżej:

KwotaNowe ŚrodkiPozostałe środki
do 150 tys. PLN2,50%1,3%
nadwyżka ponad 150 tys.1,50%1,5%

0,7% – oprocentowanie standardowe po upływie okresu promocji;

Nowe środki –> środki o wszystkie środki danego klienta powyżej salda dla wszystkich środków w BGŻ Optima na dzień 12.10.2017. Dla nowych klientów oznacza to oczywiście, że promocją objęte są wszystkie środki.

Pozostałe środki  –> to środki pieniężne nie będące Nowymi Środkami. W praktyce są to pieniądze, które były wliczane do salda na 12.10.2017. Dla nowych klientów nie ma takich środków, więc wszystkie są objęte oprocentowaniem na Nowych Środków.

Otwarcie i prowadzenie konta oszczędnościowego jest bezpłatne. Bezpłatne są także przelewy wychodzące lub wypłata z konta i to zawsze, a nie tylko raz w miesiącu tak jak w innych bankach. Generalnie wszystko jest bezpłatne – aż warto zobaczyć tabelę prowizji, bo taki widok nie zdarza się często 🙂

Ważne dokumenty

Tabela opłat i prowizji

Tabela oprocentowania

Jak założyć konto?

Konto oszczędnościowe Smart najlepiej jest założyć jednocześnie z Lokatą Bezkarną lub ewentualnie Lokatą Bezkompromisową.

>>>Załóż Rachunek Smart i Lokatę Bezkarną <<<

>>>Załóż rachunek Smart i Lokatę Bezkompromisową <<<  

Konto można założyć wyłącznie online. Do założenia będzie potrzebny:

  • skan dowodu osobistego;
  • numer rachunku bankowego, z którego wykonasz przelew inicjujący;
  • dane adresowe (dane muszą się zgadzać z danymi z przelewu inicjującego);
  • telefon komórkowy;

Konto oszczędnościowe Smart – nasza opinia

W naszej ocenie konto oszczędnościowe Smart to podstawa oszczędzania w BGŻ Optima i tym samym podstawa dla wszystkich starających się aktywnie lokować swoje oszczędności. Oprocentowanie jest przyzwoite, natomiast trzeba zwrócić uwagę, że jest ograniczone czasowo. Tylko do 25.01.2018, a więc inaczej niż jak to często bywa w promocjach konto oszczędnościowych – przez 3 lub 4 miesiące od założenia.

Nie mniej jednak bardzo dużą korzyścią jest możliwość wielokrotnego wpłacania i wypłacania bez dodatkowych opłat. Pozwala to np. na ulokowanie większej kwoty (kosztem rachunku bieżącego) bez obawy, że jak zabraknie nam bieżących środków poniesiemy dodatkowe koszty. Z drugiej strony, czasami może opłacać się zamknięcie konta po upływie terminu towarzyszącej lokaty. W takim wariancie po 12 miesiącach będziesz mógł/a ponownie skorzystać z Lokaty Bezkarnej lu Bezkompromisowej.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta oszczędnościowe, sprawdź nasz ranking kont oszczędnościowych.