Ranking kont osobistych

Ranking kont osobistych został ostatnio zaktualizowany w kwietniu 2018.

Pomagamy w wyborze najlepszego konta bankowego. Jeśli zastanawiasz się gdzie założyć konto osobiste i jakie konto będzie dla Ciebie najlepsze, znajdziesz tutaj wszelkie potrzebne informacje i najnowszy ranking kont osobistych.

Dla każdego najlepsze konto osobiste znaczy coś innego, ale w poniżej znajdziesz ranking kont osobistych, czyli naszym zdaniem najlepsze konta osobiste, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Jeśli zależy Ci na uniwersalnym koncie, wybierz Konto 360 w Millennium Banku (szczególnie jeśli zależy Ci także na korzystnym ulokowaniu oszczędności), eKonto w mBanku lub Konto Direct w ING.

Jeśli zależy Ci na wygodnej bankowości internetowej lub mobilnej, wybierz eKonto w mBanku lub Konto Direct w ING.

 

Jeśli zależy Ci na ofercie moneyback, wybierz eKonto w mBanku (650 PLN do uzyskania!), Konto Active w Eurobanku lub przejdź do rankingu kont moneyback.

Ranking kont osobistych zawiera tylko konta objęte gwarancjami BFG.

1.

eKonto – mBank

mbank

 0 PLN otwarcie i prowadzenie konta, jeśli wpływy powyżej 1000 PLN miesięcznie (lub opłata 5 PLN/msc);

 0 PLN za korzystanie z karty, jeśli więcej niż 5 transakcji miesięcznie (lub opłata 4 PLN/msc);

 0 PLN za wypłaty powyżej 100 PLN z bankomatów mBank, BZ WBK, Euronet, Planet Cash w Polsce;

 Dodatkowe korzyści

 do 650 PLN w moneyback w 5 miesięcy;

  lokata na start – oprocentowanie 3,5%, do 10.000 PLN, na 3 miesiące (ranking lokat)

 bardzo nowoczesny serwis internetowy;

 szeroki zakres dodatkowych usług;

Przejdziesz na stronę banku.

Analiza konta ˅

2.

Konto Direct – ING Bank Śląski

ing bank

 0 PLN otwarcie i prowadzenie konta, bez dodatkowych warunków;

 0 PLN za korzystanie z karty, jeśli wykonasz transakcje o wartości powyżej 300 PLN miesięcznie (lub opłata 7 PLN/msc);

 0 PLN za wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash w Polsce;

 Dodatkowe korzyści

 140 PLN za otwarcie i używanie konta;

  oprocentowanie 2,5%, do 100.000 PLN na koncie oszczędnościowym;

  bardzo nowoczesny serwis internetowy;

 szeroki zakres dodatkowych usług;

Przejdziesz na stronę banku.

Analiza konta ˅

3.

Konto Premium – T-Mobile Usługi Bankowe

t-mobile usługi bankowe

0 PLN za otwarcie i prowadzenie konta, jeśli wykonasz transakcje kartą o wartości powyżej 500 PLN miesięcznie (lub opłata 18,90 PLN/msc);

0 PLN za korzystanie z karty (bezwarunkowo);

0 PLN za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą;

DODATKOWE KORZYŚCI

do 300 PLN rocznie w moneyback;

konto oszczędnościowe do 3%, do 50 tys. PLN (więcej informacji tutaj);

premia 50 PLN (jeśli przeniesiesz wynagrodzenie i wykonasz min. 3 transakcji kartą)

Przejdziesz na stronę banku.

Analiza konta ˅

4.

Konto 360º – Millennium Bank

millennium bank

0 PLN za otwarcie i prowadzenie konta, jeśli wpływy powyżej 1000 PLN miesięcznie oraz co najmniej 1 transakcja kartą (lub opłata 8 PLN/msc);

0 PLN za korzystanie z karty, jeśli wpływy powyżej 1000 PLN miesięcznie oraz co najmniej 1 transakcja kartą (lub opłata 7 PLN/msc);

0 PLN za wypłaty z bankomatów Millennium (wszystkich jeśli wpływy powyżej 1000 PLN miesięcznie oraz co najmniej 1 transakcja kartą);

Dodatkowe korzyści

konto oszczędnościowe – 2,50% na środki do 100 tys. PLN, przez 3 miesiące;

lokata mobilna 2,25%/2,50% na 10 tys. PLN, na 3 miesiące;

– Pakiet assistance przez 12 miesięcy za darmo;

– nowoczesny serwis internetowy;

Przejdziesz na stronę banku.

Analiza konta ˅

5.

Konto Active – Eurobank

kredyty gotowkowe eurobank

0 PLN za otwarcie i prowadzenie konta, jeśli wpływy powyżej 1500 PLN miesięcznie (ze stałych tytułów, np. wynagrodzenie) lub saldo na wszystkich rachunkach klienta w banku powyżej 15.000 PLN (lub opłata 9 PLN/msc);

0 PLN za korzystanie z karty, jeśli transakcje kartą o wartości powyżej 400 PLN miesięcznie (lub opłata 4,90 PLN/msc);

0 PLN za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce;

Dodatkowe korzyści

720 PLN/rocznie do uzyskania w programie moneyback;

– Pakiet assistance za darmo;

Przejdziesz na stronę banku.

Analiza konta ˅

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Jeśli szukasz darmowego konta osobistego, mamy dla Ciebie dobrą i złą wiadomość. Zła jest taka, że banki nic nie dają za darmo. Jeśli konto jest oferowane jako darmowe, prawdopodobnie będziesz musiał/a go aktywnie używać, żeby takie było, a i niektóre czynności pewnie i tak będą obciążone opłatami. Takie zjawisko jak konto zawsze i dla wszystkich za darmo jest już niestety bardzo rzadkie. Co więcej bezwarunkowo darmowe konta mają często mniejszą funkcjonalność niż najlepsze konta.

Natomiast dobra wiadomość jest tak, że konkretne konto może być darmowe dla Ciebie. Najczęściej oferty są tak skonstruowane, że jeśli wybierzesz konto dostosowane do swoich potrzeb i będziesz go aktywnie używać, to prawdopodobnie będzie ono dla Ciebie darmowe albo prawie darmowe.

 

Jak wybrać konto osobiste najlepsze dla mnie?

W celu wybrania najlepszego konta osobistego dla siebie, należy zacząć od oceny swoich rzeczywistych potrzeb i wybrać na czym nam najbardziej zależy. Wtedy znacznie łatwiej będzie znaleźć ofertę z niskimi kosztami, a może nawet w ogóle za darmo. Powyższy ranking kont osobistych zawiera od razu widoczne warunki darmowości – jeśli je spełniasz, konto będzie darmowe.

Z jakiego kanału dostępu korzystasz?

Prawdopodobnie większość z nas korzysta głównie z dostępu online, ewentualnie telefonicznie. W takiej sytuacji warto zwracać uwagę tylko na opłaty usług online lub ewentualnie przez telefon. Czynności online prawie zawsze są darmowe, natomiast za mobilne najczęściej trzeba trochę zapłacić. Warto też zwrócić uwagę na wygląd i funkcjonalność serwisów internetowych – w tym zakresie różnice są zaskakująco duże, a może wpływać to na komfort posługiwania się kontem.

Czy to będzie Twoje podstawowe konto osobiste?

Jeśli chcesz założyć konto, które będzie Twoim podstawowym, prawdopodobnie będziesz na nie wpływać w miarę regularnie jakaś kwota. W takiej sytuacji banki raczej zrezygnują z odstraszania Cię opłatą za tak podstawową usługę jak prowadzenie konta. Najczęściej od określonego poziomu wpływów będzie ono darmowe. Jednak jeśli będzie to Twoje drugie, albo kolejne konto, wystarczy, że darmowe będą akurat te usługi, z których planujesz korzystać (np. chcesz je wykorzystywać do płatności online bezpośrednio kartą, więc nie przeszkadza Ci ograniczenie w dostępności darmowych bankomatów).

Jak często płacisz kartą?

Jeśli płacisz często i w miarę dużo, opłaty za karty będą cię prawdopodobnie nie obejmą. Większość banków nie pobiera opłat za karty jeśli wykonasz nią określoną liczbę albo wartość transakcji.

Czy potrzebujesz dostępu do wszystkich bankomatów?

Zastanów się jak często korzystasz z gotówki i jakie bankomaty spotykasz na swojej drodze. Jeśli płacisz raczej kartą, a pod domem masz bankomat wybranego banku, może warto zrezygnować z darmowego dostępu do wszystkich bankomatów, jeśli w innych obszarach oferta jest bardzo atrakcyjna. Natomiast jeśli dużo podróżujesz, możesz potrzebować dostępu do gotówki w różnych miejscach. Wtedy zdecydowanie wybierz ofertę z darmowym dostępem do jak największej liczby bankomatów.

Opłaty za przelewy?

Brak opłaty za przelewy online to już standard. Często natomiast pojawiają się opłaty za przelewy zlecane w oddziałach – po prostu wystarczy ich unikać. Jeśli masz niestandardowe potrzeby, np. przelewy natychmiastowe, w euro lub na wysokie kwoty, sprawdź jakie bank pobiera opłaty. Czasami potrafią być one bardzo wysokie. W tym artykule dowiesz się więcej o rodzajach przelewów – Wszystko o przelewach.

Jak płacisz za zakupy w Internecie?

W Polsce najpopularniejsze sposoby płacenia przez Internet to pay-by-link (przekierowanie na stronę banku), karta płatnicza (niekoniecznie kredytowa) i różne formy pośredniczące typu PayPal. Jeśli wybierasz często pay-by-link, sprawdź czy jest możliwość płacenia 24h/7d – niektóre banki ograniczają np. nie zapewniają możliwości płatności po 19.00.

Z jakich usług dodatkowych korzystasz?

Poza podstawowymi usługami, warto jeszcze zwrócić uwagę na usługi dodatkowe, przy czym oferta banków staje się w tym zakresie coraz bardziej jednolita. Jeśli jednak zależy Ci na cashbacku, poleceniach zapłaty czy przelewach natychmiastowych, sprawdź czy są w danej ofercie dostępne i jaki jest ich koszt.

Co to jest moneyback i czy warto z niego korzystać?

Banki często dodatkowo zachęcają do skorzystania z danej oferty poprzez programy money-back i inne oferty premiowe. Polegają one na możliwości uzyskania zwrotu części poniesionych wydatków. Najczęściej są to poziomy ustalone jako 2% do 10% wydatków z karty, ale nie więcej niż kilka – kilkadziesiąt PLN miesięcznie.

Jeśli dużo płacisz kartą, warto skorzystać z takich promocji – pieniądze leżą na ulicy, trzeba się tylko po nie schylić. Wymaga to jednak trochę wysiłku – oferty często się zmieniają, a niekoniecznie wygodnie jest często zmieniać swoje konto podstawowe – bo np. trzeba zadeklarować numer u pracodawcy, masz zdefiniowane stałe przelewy itd. Wystarczy, że będzie to Twoje dodatkowe konto, na które przelejesz ze swojego podstawowego konta (przelewy online na pewno masz darmowe, jeśli nie – szybko zmień to konto :)) tyle środków, żeby móc skorzystać z oferty.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o moneyback, albo interesują Cię wyłącznie takie konta – ranking kont z moneyback.

jak wybrać konto osobiste