Konto Jakże Osobiste – Alior Bank

konto jakże osobiste alior bank

Konto Jakże Osobiste to obecnie flagowa oferta konta osobistego w Alior Banku, która zastąpiła intensywnie wcześniej promowane Konto Wyższej Jakości. Jest to oferta skierowana do osób, które planują aktywnie używać konta – jeśli zapewnisz wpływy min. 1500 PLN (lub masz mniej niż 26 lat) i aktywność w używaniu karty, standardowe czynności będą darmowe.

Nowatorskim rozwiązaniem zastosowanym przy Koncie Jakże Osobistym jest możliwość pewnej personalizacji. Dzięki niej, dla każdego to konto może mieć trochę inny pakiet opłat i bonusów. Zależy Ci na darmowych bankomatach – wybierz taką Korzyść. Masz oszczędności, które chciałbyś trzymać na dobrze oprocentowanym koncie oszczędnościowym – jest coś dla Ciebie. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, niespotykane na taką skalę w innych bankach. Więcej o systemie Korzyści dowiesz się poniżej.

Konta w Alior Banku są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w Alior Banku.

>> Załóż Konto Jakże Osobiste w Alior Banku <<<

 

Konto Jakże Osobiste – kluczowe warunki

Założenie i prowadzenie konta
 • 0 PLN za założenie i prowadzenie, jeśli wpływ zewnętrzny min. 1500 PLN miesięcznie (z innego banku, lub z rachunku biznesowego w Alior Banku) lub jeśli posiadacz ma mniej niż 26 lat, inaczej opłata 10 PLN/msc;
Przelewy PLN
 • 0 PLN za standardowe przelewy online i mobilne;
 • 8 PLN za standardowe przelewy zlecane w placówkach, 5 PLN jeśli telefonicznie
 • 5 PLN za przelew natychmiastowy (Express ELIXIR); 8 PLN w oddziale;
Przelewy w walucie obcej
 • 5 PLN za przelew SEPA;
 • 30 PLN online (50PLN w oddziale) – przelewy walutowe inne niż SEPA i PLN;
Karta debetowa
 • MasterCard lub Visa zbliżeniowe;
 • 0 PLN jeśli wykona się transakcja o wartości min. 300 PLN w ciągu miesiąca (liczonego od ostatniego do przedostatniego dnia następnego miesiąca); inaczej 5 PLN/msc;
 • 0 PLN za wydanie dodatkowej karty, opłaty tak jak przy karcie głównej;
Bankomaty
 • 0 PLN za wypłatę w bankomatach Alior Banku i cashback; 2,5 PLN w pozostałych bankomatach (możliwa Korzyść*);
 • 5 PLN za wypłatę za granicą (możliwa Korzyść*);
 • 5 PLN za sprawdzenie salda we wszystkich bankomatach;
 • 0 PLN za przewalutowanie przy transakcjach kartą Visa;
Płatności mobilne
Google Play;
Apple Pay;
BLIK
Inne opłaty
 • 0 PLN za korzystanie z usługi polecenia zapłaty lub zlecenia stałe (online, w oddziale – 2 PLN);
 • 0 PLN za wpłatę/wypłatę w oddziale;
 • 0,2%, min. 1 PLN wpłatę do wpłatomatu Alior Banku; 0,35%, min. 1% do wpłatomatu Planet Cash; 0,6%, min.1 PLN do pozostałych wpłatomatów;

* Korzyści – to specjalne funkcjonalność w ramach Konta Jakże Osobistego, z których dwie są darmowe, a pozostałe kosztują 3,5 PLN – więcej szczegółów poniżej.

Funkcjonalności Konta Jakże Osobistego w Alior Banku

Konto Jakże Osobiste wiąże się z dostępem do przejrzystego i bardzo nowoczesnego systemu bankowości elektronicznej i mobilnej (wdrożony pod koniec 2017 r.). Bardzo estetyczny, dostosowany do tabletów i telefonów może być wręcz zbyt nowoczesny dla konserwatywnych użytkowników. W zakresie możliwości dodatkowych wszystko zależy od Korzyści wybranych w ramach Konta (opisane poniżej). Można wśród nich znaleźć np. program punktów i nagród Mastercard, czy ubezpieczenie assistance. Jeśli chodzi o możliwości oszczędnościowo-inwestycyjne, można wyróżnić promocję na konto oszczędnościowe dostępną w ramach Korzyści oraz ofertę Konta Mocno Oszczędnościowego (stanowi oddzielny produkt). Alior Bank posiada własne biuro maklerskie i TFI, ale ich oferta nie jest jeszcze w 100% zintegrowana z Kontem Jakże Osobistym.

Dodatki i promocje

System Korzyści do Konta Jakże Osobistego

Konto Jakże Osobiste jest bardzo ciekawym produktem, ze względu na pomysł z jakim Alior podszedł do możliwości personalizacji konta – systemu Korzyści. Poza podstawową ofertą (jak wyżej), Alior udostępnił listę 10 różnych Korzyści – opcji jakie można uruchomić w ramach konta. Chcesz mieć darmowe bankomaty, assistance, limit kredytowy, promocyjne konto oszczędnościowe? – jest taka opcja. Standardowo, każdy posiadacz konta Jakże Osobistego może wybrać 2 Korzyści za darmo, każda kolejna za 3,50 PLN miesięcznie. Nie ma przeciwwskazań, poza opłatami, aby wziąć wszystkie. Wyboru Korzyści możesz dokonać w systemie bankowości elektronicznej, mobilnej i w oddziale.

Uwaga! Jeśli w danym miesiącu zrezygnowałeś/aś z Korzyści i tak do końca miesiąca jest ona zaliczana do limitu dwóch bezpłatnych – korzystanie z Korzyści rozliczane jest na koniec miesiąca. Dopiero od nowego miesiąca limit jest wyzerowany.

Dostępne Korzyści to:
 1. Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce. Dotyczy to wszystkich bankomatów – standardowo opłata 2,5 PLN za wypłatę, poza bankomatami Alior Banku.
 2. Bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą. Dotyczy to wszystkich bankomatów – standardowo opłata 5 PLN za wypłatę.
 3. Udział w Programie Mastercard Priceless Specials. W zamian za płatności kartą w niektórych sklepach otrzymujesz punkty, które możesz wymienić na nagrody. Więcej szczegółów tutaj.
 4. Podwyższenie oprocentowania na koncie oszczędnościowym do 3%. Stosując tę Korzyść, na standardowym koncie oszczędnościowym w Alior Banku podniesiesz oprocentowanie do poziomu 3% dla kwot do 20 tys. PLN, tak długo jak aktywna jest korzyść, ale nie dłużej niż do 31.12.2018. Oferty nie można łączyć z Kontem Lokacyjnym lub Kontem Mocno Oszczędnościowym.
 5. Limit kredytowy w rachunku bez odsetek. W ciągu miesiąca możesz jednokrotnie możesz skorzystać z limitu kredytowego do 1000 PLN, przez maksymalnie 10 dni i nie zapłacić odsetek.
 6. Moneyback za płatności zbliżeniowe telefonem. Możesz uzyskać zwrot w wysokości 1% (ale nie więcej niż 20 PLN miesięcznie) naliczane od kwoty płatności przy użyciu telefonu. Dotyczy to technologii HCE, Google Pay, Apple Pay i BLIK. Nie obejmuje to niektórych rodzajów płatności (szczegóły w regulaminie).
 7. Ubezpieczenie w podróży za granicą. Takie ubezpieczenie może pokryć koszty leczenia, zagubienie bagażu i NNW.
 8. Assistance. Ubezpieczenie obejmuje pomoc fachowców (np. elektryk, hydraulik, ślusarz) w wypadkach domowych, samochodowych i medycznych
 9. Bezpłatne przelewy natychmiastowe. Standardowo każdy przelew kosztuje 5 PLN, więc jeśli często potrzebujesz skorzystać z tej usługi, może to być dobra promocja. Ograniczona jest liczba przelewów w miesiącu – maksymalnie 5. W żadnym innym banku nie ma możliwości skorzystania z darmowych przelewów natychmiastowych w podstawowych kontach osobistych.
 10. Bezpłatne powiadomienia SMS. Standardowo powiadomienia SMS (nie dotyczy to darmowych SMSów do akceptacji przelewów) kosztują 0,3 PLN. W tej Korzyści możesz skorzystać z 30 wiadomości.

Lokata dla nowych klientów – 3,0% na 100 dni do 50 tys. PLN

Zakładając Konto Jakże Osobiste możesz liczyć na dodatkowy bonus w postaci lokaty dla nowych klientów. Oferuje ona rozsądne 3,0% na 100 dni, czyli nieco więcej niż najpopularniejsze 3 miesiące. Można ją założyć w ciągu 14 dni od uzyskania dostępu do systemu bankowego Alior Banku.

Warto skorzystać z tej oferty, ponieważ oprocentowanie dla już obecnych klientów jest nieco gorsze.

Konto Mocno Oszczędnościowe – 2,7% na 4 miesiące do 100 tys. PLN

Niezależnie od opcji konta oszczędnościowego jako Korzyści do Konta Jakże Osobistego, w Alior Banku warta przeanalizowania jest oferta Konta Mocno Oszczędnościowego. W ramach promocji można na nim uzyskać 2,7% do 100 tys. PLN na 4 miesiące. Do skorzystania z oferty nie trzeba zakładać konta osobistego, można tylko oszczędnościowe. Niemniej jednak warto mieć taką opcją oszczędnościową w jednym banku, zwłaszcza że promocyjne oprocentowanie dotyczy nowych środków, a nie tylko nowych klientów.

Zobacz analizę Konta Mocno Oszczędnościowego w Alior Banku.

Jak założyć konto?

Jeśli chcesz  założyć Konto Jakże Osobiste możesz skorzystać z linku poniżej (przeniesie Cię na stronę banku). Przygotuj dokument tożsamości.

>>> Załóż Konto Jakże Osobiste w Alior Banku <<<

Po wypełnieniu wniosku, potwierdzisz tożsamość przelewem weryfikacyjnym lub poprzez wideo.

konto jakże osobiste alior bank jak założyć

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku – nasza opinia

Konto Jakże Osobiste, zgodnie z aktualnymi trendami w bankowości detalicznej jest darmowe, pod warunkiem że go aktywnie używasz. Jeśli zapewnisz wpływy min. 1000 PLN i obrót kartą co najmniej 300 PLN, standardowe funkcje będą bezpłatne. Co ciekawe, inaczej niż w wielu bankach wpłaty i wypłaty gotówkowe w oddziałach są darmowe. Konto zdecydowanie wyróżnia się systemem Korzyści, więc jeśli widzisz wśród nich coś bardzo atrakcyjnego (np. darmowe bankomaty za granicą lub pakiet przelewów natychmiastowych), może być kuszącą ofertą w stosunku do konkurencji.

Największe plusy? Darmowe przy spełnieniu warunków; możliwość dość dużej personalizacji, w tym uzyskania naprawdę ciekawych Korzyści.

Minusy? Nadmierna personalizacja nie jest dla każdego – łatwo się pogubić przy tak wielu możliwościach. Brakuje także integracji z ofertą inwestycyjną.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.