Nest Konto – Nest Bank

nest konto nest bank

Nest Konto w Nest Banku to darmowe konto osobiste, bez żadnych dodatkowych warunków do spełnienia. Jeśli szukasz prostej, przejrzystej i po prostu dobrej oferty konta osobistego, warto sprawdzić tę w Nest Banku, ponieważ jest to obecnie najtańsza oferta bez dodatkowych warunków.

Nest Bank to niewielki bank stanowiący kontynuację Banku Smart, FM Banku i Polskiego Banku Przedsiębiorczości, skoncentrowany na obsłudze klientów indywidualnych i małych przedsiębiorców. Jednakże strategicznie i marketingowo Nest bank pozycjonuje się jako bank nowoczesny, uczciwy i wspierający wartości rodzinne. Więcej o Nest Banku dowiesz się tutaj.

Dodatkowo, w ciągu 30 dni od założenia konta osobistego w Nest Banku, możesz skorzystać z Nest Lokaty Witaj. Możesz na niej ulokować do 10 tys. PLN na 3 lub 6 miesięcy, na 3%. Jest to od wielu już miesięcy najwyższe oprocentowanie na lokatach i kontach oszczędnościowych. Nest lokata – analiza.

Do 31.08.2019 w ramach promocji przy zakładaniu Nest Konta można ulokować do 30 tys. zł oszczędności na 4,0% na 6 miesięcy. Więcej szczegółów tutaj.

Konta w Nest Banku są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w Nest Banku.

>>> Załóż Nest Konto w Nest Banku <<<

 

Nest Konto – kluczowe warunki

Założenie i prowadzenie konta
 • 0 PLN za założenie i prowadzenie, bez dodatkowych warunków;
Przelewy PLN
 • 0 PLN za standardowe przelewy online i mobilne;
 • 5 PLN za standardowe przelewy zlecane w oddziałach i telefonicznie;
 • 1 PLN za przelew natychmiastowy; 5 PLN w oddziale; maksymalnie 5.000 PLN
Przelewy w walucie obcej
 • 0 PLN za przelew SEPA (online lub w aplikacji mobilnej); 5 PLN w oddziale lub telefonicznie;
 • 15 PLN online (0,2%, min. 20 PLN, max. 200 PLN, w oddziale) – przelewy walutowe inne niż SEPA i PLN;
Karta debetowa
 • Visa zbliżeniowa;
 • 0 PLN za korzystanie z karty, bez dodatkowych warunków;
 • 25 PLN za wydanie dodatkowej karty (chyba, że dla osoby małoletniej) i 25 PLN rocznie za korzystanie (2,08 PLN miesięcznie);
 • 3% kwoty transakcji za przewalutowanie;
Bankomaty
 • 0 PLN za wypłatę we wszystkich bankomatach w Polsce i cashback
 • 5 PLN za wypłatę za granicą;
 • 5 PLN za sprawdzenie salda we wszystkich bankomatach;
Płatności mobilne
Google Play;
Apple Pay;
BLIK
Inne opłaty
 • 0 PLN za korzystanie z usługi zlecenia stałe (online, w oddziale – 5 PLN za uruchomienie/modyfikację/odwołanie);
 • 0 PLN za uruchomienie i realizację polecenie zapłaty;
 • 5 PLN za odwołanie/modyfikację polecenia zapłaty;
 • 0 PLN za wpłatę/wypłatę w oddziale;
 • 0 PLN za wpłatę we wpłatomacie Euronet;
 • limit pojedynczej transakcji w bankowości elektronicznej – 50.000 PLN (i 100.000 PLN dziennie), w aplikacji mobilnej 10.000 PLN (i 15.000 dziennie);

Funkcjonalności Nest Konta

Z jednej strony Nest konto zapewnia dostęp do większości usług, jakich można oczekiwać od rozsądnego konta osobistego. Z drugiej strony system bankowości elektronicznej jest prosty i czytelny, chociaż nie ma w nim zaawansowanych funkcjonalności typu asystent budżetu domowego, oszczędzanie na zdefiniowane cele itd.

To co z pewnością wyróżnia na plus Nest Bank to oferta oszczędnościowa. Poza Nest Lokatą Witaj i kontem oszczędnościowym Nest Oszczędności opisanymi poniżej, bank oferuje także inne opcje z oprocentowaniem powyżej 2%, co na obecne standardy rynkowe można uznać za bardzo dobre. Przykładowo Nest Lokata Lojalna pozwala ulokować środki (praktycznie bez ograniczeń kwotowych) na 2,2-2,8% w zależności od okresu. Natomiast warunkiem takiej promocji jest wpływ wynagrodzenia (i podobnych) o wartości min. 2500 PLN na konto w Nest Banku.

Do konta osobistego możesz uzyskać limit kredytowy, który obecnie jest w promocji – 0% prowizji. Jeśli rozważasz taki produkt, może to być dobra okazja. Dla łowców okazji zakupowych istnieje także możliwość wzięcia udziału w systemie rabatowym visaoferty.pl. Wystarczy do niego dołączyć i zapłacić za oferty, które będziesz otrzymywać kartą Visa, aby otrzymać zwroty rabatu na konto.

Dodatkowo, jeśli operujesz dużymi kwotami jednorazowych transakcji, upewnij się, że nie będziesz mieć problemu z limitami transakcji w bankowości elektronicznej (szczegóły w tabeli opłat i prowizji).

Dodatki i promocje

Promocja 200 PLN

Obecnie, tj. do 31.07.2019 (lub 500 złożonych wniosków w ramach promocji) trwa promocja, w której można zarobić 200 PLN za założenie Nest Konta. Aby skorzystać z promocji, poza kliknięciem w ten link, należy do 31.08.2019 założyć konto osobiste w Nest Banku (tj. zawrzeć umowę ramową). Następnie można uzyskać nagrodę składającą się z trzech części:

Aby uzyskać 100 PLN, do 30.09.2019 musisz spełnić 2 warunki:

 • zapewnić wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 500 PLN, oraz
 • wykonać transakcje kartą o wartości min. 500 PLN.

 

Kolejne 50 zł uzyskasz za spełnienie tych warunków także kolejnym miesiącu oraz kolejne 50 zł w jeszcze kolejnym. Zgodnie z regulaminem, liczą się miesiące kalendarzowe. Razem 200 PLN do zgarnięcia.

Wpływ wynagrodzenia to faktyczny wpływ wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę/ zlecenie, z konta pracodawcy/ zleceniodawcy, renty, stypendium lub 500+. W każdym przypadku bezpośrednio “ze źródła” dochodu. Bank zarezerwował sobie w regulaminie prawo do zweryfikowania tego faktu.

Promocja jest skierowana do nowych klientów, tj. takich którzy nie mieli konta w Nest Banku przez ostatnie 24 miesiące.

Lokata Nest Witaj – 3% na 3M lub 6M do 10 tys. PLN

Przede wszystkim, Nest Bank od w zasadzie początku swojego istnienia w obecnej formie prawnej i marce prowadzi w rankingach lokat, dzięki Nest Lokacie Witaj. Jej maksymalna kwota to niestety tylko 10 tys. PLN, natomiast oprocentowanie to aż 3% w skali roku. Co więcej, można ja założyć nie tylko na 3 miesięcy (jak większość promocyjnych lokat i kont oszczędnościowych), ale także na 6 miesięcy. Jedna uwaga, w wariancie lokaty na 6 miesięcy – w ciągu 60 dni od dnia otwarcia lokaty, na Twoje konto osobiste musi wpłynąć wynagrodzenie (lub podobne, np. stypendium, emerytura) w kwocie min. 2500 PLN w jednym miesiącu.

Zobacz analizę Lokaty Nest Witaj.

Konto Nest Oszczędności i Nest Rodzinne Oszczędności

Poza znakomitą lokatą Nest Witaj, Nest Bank oferuje także promocyjne oprocentowanie 2-2,25% na koncie oszczędnościowym przez 2-3 miesiące od założenia. Dodatkowo, jeśli rozważasz naprawdę długoterminowe inwestycje i regularne comiesięczne oszczędzanie, może zainteresować Cię konto Rodzinne Oszczędności, na którym możesz uzyskać dość ciekawe premie, uzależnione od długości oszczędzania i liczby dzieci.

Nest Oszczędności i Nest Rodzinne Oszczędności – analiza

Jak założyć konto?

Aby założyć Nest Konto możesz skorzystać z linku poniżej (przeniesie Cię na stronę banku). Następnie przygotuj dokument tożsamości.

>>> Załóż Nest Konto w Nest Banku <<<

Po wypełnieniu wniosku, będzie mieć 4 warianty potwierdzenia tożsamości:

 • przelew weryfikacyjny na 1 PLN z innego banku (z rachunku, którego jesteś jedynym właścicielem);
 • rozmowa video;
 • podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera;
 • podpisanie umowy w oddziale lub placówce partnerskiej Nest Banku;

 

nest konto jak założyć

Nest Konto w Nest Banku – nasza opinia

Jeśli potrzebujesz prostego i przejrzystego konta bez żadnych dodatkowych warunków, lepszego niż Nest Bank nie znajdziesz. Obsługę, kartę, bankomaty masz za darmo, bez konieczności pamiętania o wyrabianiu limitów transakcji czy wpływów.

Największe plusy? Po ierwsze prosto, wszystko co potrzebne i za darmo. Po drugie, przejrzysty system bankowości elektronicznej, dobra oferta oszczędnościowa. Co chcieć więcej?

Minusy? Z drugiej strony na pewnie nie jest to dobry wybór na wspólne konta bankowe, ponieważ wydanie drugiej karty kosztuje 25 PLN rocznie.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.