Inbank Polska – Informacje o banku oraz analizy kont, lokat i kredytów.


kredyty gotowkowe inbank

Opis banku

Inbank to najnowszy gracz na polskim rynku bankowym. Zadebiutował ze swoją ofertą w marcu 2017 r. Inbank ma bardzo prostą i przejrzystą ofertę skierowaną tylko do klientów detalicznych – lokaty i kredyty gotówkowe. Wynika to m.in. z historii i charakterystyki banku, który wywodzi się z firmy fintechowej i nie ma oddziałów w Polsce. Jego oferta, w macierzystej Estonii także skoncentrowana jest na tych najprostszych usługach.

Inbank Polska to podmiot wyjątkowy o tyle, że funkcjonuje w Polsce jako oddział estońskiego Inbanku i jego oferta dostępna jest wyłącznie online.Funkcjonowanie poprzez oddział, na podstawie tzw. paszportu europejskiego (jako bank z kraju należącego do Jednolitego Obszaru Gospodarczego) ma dość istotne skutki. Przede wszystkim bank ten nie jest nadzorowany przez KNF (tylko estoński odpowiednik), a lokaty w Inbanku nie są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, tylko jego odpowiednik w Estonii. Nie zmienia to kwoty, która objęta jest taką gwarancją – to nadal równowartość 100 tys. euro. Warto jednak pamiętać, że za takimi gwarancjami stoi także wiarygodność kredytowa kraju. W przypadku kryzysu gospodarczego z 2008 r., banki islandzkie działające na tej samej zasadzie paszportu – oferujące swoje usługi w Wielkiej Brytanii, nie były w stanie zwrócić depozytów. Gwarantująca je Islandia natomiast odmówiła pokrycia tych depozytów zagranicznych.

Z drugiej strony, Inbank działając pod nieco innym nadzorem i wyłącznie online, może być ciekawą alternatywą jeśli chodzi o kredyty gotówkowe. Podstawowym źródłem weryfikacji zarobków są np. wyciągi bankowe.

Historia

Inbank powstał w Estonii na bazie spółki fintechowej Cofi w 2011 r. Spółka ta oferowała usługi finansowe do sprzedaży ratalnej i bardzo szybko zbudowała sobie mocną pozycją na macierzystym rynku. Ze względu na jego wielkość zmuszona była do ekspansji zagranicznej i stąd jej obecność w Polsce oraz na Łotwie.

Kluczowe informacje o Inbanku

Wartość aktywów Kapitał własny Współczynnik wypłacalności Liczba klientów Dominujący akcjonariusz
63 mln EUR 9,2 mln EUR 16,0% 150 tys. inbank
n/d (oddział)

Źródło: Strona Banku, dane na koniec 1H2016 r.

Sesje wychodzące i przychodzące

Nie dotyczy. Przelewy na lokaty i z lokat dokonywane są w postaci pay-by-link. Usługę dostarcza Blue Media SA (więcej o Blue Media przeczytasz tutaj).

Inbank – analizy produktów

Analizy kredytów gotówkowych

Kredyt gotówkowy – Inbank

Kredyt Gotówkowy w Inbanku to bardzo ciekawa oferta kredytu, dostępnego w 100% online. Inbank to bank estoński działający poprzez zarejestrowany w Polsce oddział internetowy, bez obecności w postaci fizycznie istniejących oddziałów. Nie mniej jednak podlega on regulacji i nadzorowi na zasadach zbliżonych do innych banków, w szczególności w obszarach uregulowanych w prawie Unii Europejskiej (a […]

Zobacz więcej

Analizy lokat

Lokata bankowa – Inbank Polska

Lokata w Inbanku to bardzo ciekawa oferta lokaty długoterminowej ponieważ jest oferowana na okres od 3 do 60 miesięcy. W przypadku wyboru najdłuższego okresu, oprocentowanie wyniesie 2,2%. Z drugiej strony jeśli zdecydujesz się na wariant 12- miesięczny, uzyskasz oprocentowanie 1,5%. Jest to jedna z ciekawszych ofert na długi okres, w sytuacji w której standardowo najlepsze […]

Zobacz więcej