Lokata bankowa – Inbank Polska

lokata inbank

Lokata w Inbanku to bardzo ciekawa oferta lokaty długoterminowej ponieważ jest oferowana na okres od 3 do 60 miesięcy. W przypadku wyboru najdłuższego okresu, oprocentowanie wyniesie 2,2%. Z drugiej strony jeśli zdecydujesz się na wariant 12- miesięczny, uzyskasz oprocentowanie 1,5%. Jest to jedna z ciekawszych ofert na długi okres, w sytuacji w której standardowo najlepsze oferty są na 3 miesiące. Może być szczególnie ciekawa także dla tych, którzy nie mogą (lub nie chcą) skorzystać z nieco wyższych ofert na krótsze terminy w Idea i Getin Banku.

Lokatę można założyć tylko i wyłącznie online, jako że Inbank nie posiada fizycznych oddziałów. Natomiast założenie lokaty nie wymaga konta osobistego.

Inbank Polska to oddział estońskiego Inbanku, czyli bardzo nowoczesnego banku wywodzącego się z firmy fintechowej, wyspecjalizowanej w usługach bankowości konsumenckiej. Jest nadzorowany przez estoński Finantsinspektsioon (odpowiednik KNF) oraz w ograniczonym zakresie przez polski KNF. Depozyty jednakże podlegają gwarancji do 100 tys. euro. Inbank – informacje o banku – tutaj dowiesz się więcej o Inbanku.

>> Załóż Lokatę w Inbanku<<<

Lokaty w Inbanku są objęte systemem gwarantowania depozytów przez Tagatisfond do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Jest to estoński odpowiednik polskiego BFG, działający na podobnych zasadach i gwarantujący wypłatę w ciągu 7 dni od niedostępności depozytu.

Lokata Inbank – kluczowe warunki

Oprocentowanie 0,7% – lokata na 3 miesiące;

1,0% – lokata na 6 miesięcy;

1,50% – lokata na 12 miesięcy;

1,75% – lokata na 24 miesiące;

1,85% – lokata na 36 miesięcy;

2,0% – lokata na 48 miesięcy;

2,2% – lokata na 60 miesięcy;

Czas trwania 3-60 miesięcy
Kwota 5.000 – 50.000 PLN (maks. 8 lokat)
Inne kluczowe warunki
  • bez zakładania konta;
  • dla wszystkich klientów, nie tylko nowych;
  • utrata wszystkich odsetek w razie zerwania lokaty – kapitalizacja odsetek na koniec okresu lokaty

Maksymalna kwota lokaty w Inbanku to 50 tys. PLN, natomiast można założyć do 8 lokat na osobę. Oznacza to, że maksymalnie można ulokować 400 tys. PLN, a więc przy obecnym kursie, nieco poniżej progu gwarancji depozytów. Z drugiej strony minimalna kwota lokaty to 5 tys. PLN.

Do lokaty w Inbanku nie trzeba zakładać konta osobistego, a nawet nie jest to możliwe, ponieważ Inbank Polska nie oferuje kont osobistych a jedynie lokaty i kredyty gotówkowe.

Ponadto, lokata może być odnawialna lub nieodnawialna w zależności od wyboru na etapie jej zakładania. Odnowienie będzie miało miejsce na warunkach standardowych w danym momencie z niewielkim bonusem (+0,1%).

Jak założyć Lokatę w Inbanku?

Lokatę w Inbanku założysz tylko online (kliknij link poniżej). Co ciekawe umowę podpiszesz smsem, bez kuriera lub przelewu weryfikacyjnego, natomiast już samo opłacenie lokaty będzie wymagało zgodności danych konta z którego przelejesz środki z tymi podanymi we wniosku o lokatę. Także na to konto zostaną zwrócone środki z odsetkami po zakończeniu lokaty. W razie zmiany konta w okresie trwania lokaty, skontaktuj się z Inbankiem w celu aktualizacji danych.

>> Załóż Lokatę w Inbanku<<<

Do założenia lokaty należy wypełnić wniosek online, a następnie przelać środki na wskazany w mailu oraz elektronicznym systemie numer konta. Można też opłacić lokatę w systemie pay-by-link, tak samo jako zakupy w sklepie internetowym.

Lokat Inbank – nasza opinia

Naszym zdaniem lokata w Inbanku to bardzo dobra oferta dla tych, którzy nie chcą już szukać co 3 miesiące najlepszych opcji na ulokowanie swoich pieniędzy. W tym przypadku można raz a dobrze ulokować je na dobry procent na np. 2 lata. Sugerujemy nie przekraczać raczej okresu 2 lat, ponieważ trudno przewidzieć co się zdarzy w takim okresie, a w razie zerwania lokaty traci się wszystko odsetki. Z drugiej strony oprocentowanie jest już wtedy na godnym poziomie 2,0%.

Co istotne, nie jest to oferta promocyjna. Można z niej korzystać ile razy się chce. Można np. zakładać lokaty co jakiś czas, o ile nie przekroczy się limitu 400 tys. PLN na osobę.

Jeśli chcesz zobaczyć inne lokaty, sprawdź nasz ranking lokat.