Inteligo – Informacje o marce banku oraz analizy kont, lokat i kredytów.


inteligo

Opis banku

Inteligo to konto internetowe, które jest prowadzone przez PKO BP. Pierwotnie był to odrębny system bankowości elektronicznej – jeden z pierwszych w Polsce obok mBanku. Po przejęciu przez PKO BP w 2002 r. był przez pewien czas utrzymywany oddzielnie, obecnie Inteligo jest mocno wkomponowane w struktury i ofertę PKO BP. Jest to po prostu oddzielna marka, w ramach której spółka macierzysta oferuje konto osobiste.

W wielu aspektach – np. dostęp do bankomatów, zasady darmowości/pobierania opłat, jest ono bardzo zbliżone do oferty PKO BP. Ze względu jednak na to, że jest to odrębny produkt, czasami akcje promocyjne są nieco inne – np. niektóre programy bonusowe są odrobinę hojniejsze. W zakresie funkcjonalności systemu i konta produkt jest w zasadzie identyczny ze swoim odpowiednikiem w PKO.

Historia

Inteligo powstało w 2001 r. jako spółka w zasadzie fintechowa. Założona została przez konsultantów McKinseya, w tym Andrzeja Klesyka – późniejszego długoletniego prezesa PZU. Pierwszy inwestorem strategicznym był niemiecki Landesbank Berlin, ale w 2002 r. spółka została przejęta przez PKO BP. Koncepcja Inteligo opierała się o umożliwienie klientowi pełnego dostępu przez internet, co w momencie założenia było rewolucyjnym rozwiązaniem (tylko mBank w podobnym czasie zdecydował się na teki rozwiązanie).

Kluczowe informacje o PKO BP – banku zarządzającym Inteligo

Wartość aktywów Kapitał własny Współczynnik wypłacalności Liczba klientów Dominujący akcjonariusz
285,6 mld PLN
(1. bank w Polsce)
32,6 mld PLN 15,8% 9,2 mln flaga polski pko bp
Skarb Państwa (29%)

Źródło: Raport Banku za 2016 r., dane na koniec 2016 r.

Sesje wychodzące i przychodzące

Sesje wychodzące Sesje przychodzące
8.00 11.30
11.45 15.10
14.30 17.30

Przelew wychodzący musi zostać złożony przed rozpoczęciem sesji, w której ma uczestniczyć.