PKO BP – Informacje o banku oraz analizy kont, lokat i kredytów.


pko bp

Opis banku

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski to największy bank w Polsce. Skala kapitału i bilansu jaki ma do dyspozycji pozwala mu efektywnie konkurować we wszystkich segmentach rynku od klientów detalicznych do największych polskich przedsiębiorstw. Przez lata PKO BP uchodził za nieco przestarzały i mało nowoczesny bank “dla emerytów”, korzystający ze swojej silnej pozycji i dużej bazy klientów. Od kilku lat jednak, PKO BO z sukcesami podlega intensywnym zmianom, mającym unowocześnić i odświeżyć wizerunek.

W zakresie oferty dla klientów detalicznych, PKO ma całkiem atrakcyjne, klasyczne konta osobiste. Zgodnie z najnowszymi trendami, np. Konto za Zero jest darmowe, o ile klient z nich aktywnie korzysta. Towarzyszy im system bankowości elektronicznej, który z pewnością jest jednym z nowocześniejszych jeśli chodzi o design i funkcjonalność. Z drugiej strony, PKO BP to na pewno nie jest bank dla oszczędzających. Oprocentowanie na lokatach i kontach oszczędnościowych jest tak niskie, że warto poszukać lepszych ofert np. w naszym rankingu lokat lub rankingu kont oszczędnościowych.

Jeśli chodzi o ofertę kredytową dla klientów indywidualnych, jest ona dość dobra. PKO BP oferuje kredyt gotówkowy “mini ratka”, znany z zakrojonej na bardzo szeroką skalę akcji promocyjnej z Szymonem Majewskim w roli głównej. Ponadto, PKO BP buduje bardzo mocną pozycję w kredytach hipotecznych. Od pewnego czasu kredyt hipoteczny “Własny Kąt” to najniżej oprocentowana oferta na rynku.

Historia

Historię PKO BP można wywodzić od 1919 r. od powstania Pocztowej Kasy Oszczędnościowej, od początku jako instytucji państwowej. Od 1950 r. bank funkcjonował pod nazwą Powszechna Kasa Oszczędności. W latach 1975-1989 funkcjonował w ramach Narodowego Banku Polskiego, z zachowaniem jednak pewnej autonomii struktur, co pozwoliło mu na zbudowania bardzo mocnej pozycji wyjściowej wśród klientów detalicznych po przemianie w 1989 r.

Od 2004 r. PKO BP jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie stanowi jedną z największych spółek zarówno pod względem kapitalizacji, jak i obrotu. Skarb Państwa posiada 29% akcji, co jednak jest pakietem wystarczającym do utrzymania kontroli nad bankiem.

Kluczowe informacje o PKO BP

Wartość aktywów Kapitał własny Współczynnik wypłacalności Liczba klientów Dominujący akcjonariusz
285,6 mld PLN
(1. bank w Polsce)
32,6 mld PLN 15,8% 9,2 mln flaga polski pko bp
Skarb Państwa (29%)

Źródło: Raport Banku za 2016 r., dane na koniec 2016 r.

Sesje wychodzące i przychodzące

Sesje wychodzące Sesje przychodzące
8.00 11.30
11.45 15.10
14.30 17.30

Przelew wychodzący musi zostać złożony przed rozpoczęciem sesji, w której ma uczestniczyć.

PKO BP – analizy produktów

Analizy kont osobistych

Konto za Zero – PKO BP

Konto za Zero to podstawowa oferta konta osobistego w PKO BP – największym banku w Polsce. Zgodnie z nazwą, konto jest za zero, ale dopiero po spełnieniu warunku – konieczne jest posiadanie i używanie karty lub BLIK (wartość transakcji min. 300 PLN transakcji miesięcznie). Poza tym konto oferuje dość standardowe usługi i możliwości, przy czym […]

Zobacz więcej