Konto za Zero – PKO BP

konto za zero pko bp

Konto za Zero to podstawowa oferta konta osobistego w PKO BP – największym banku w Polsce. Zgodnie z nazwą, konto jest za zero, ale dopiero po spełnieniu warunku – konieczne jest posiadanie i używanie karty lub BLIK (wartość transakcji min. 300 PLN transakcji miesięcznie). Poza tym konto oferuje dość standardowe usługi i możliwości, przy czym niekoniecznie tyle co inne duże banki (np. ekonto w mBanku lub konto ING Direct)

Uwaga na bardzo wysokie opłaty za wypłaty z bankomatów innych niż te należące do PKO BP oraz na korzystanie z polecenia zapłaty. Więcej informacji poniżej.

Konta w PKO BP są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w PKO BP.

>>> Załóż Konto za Zero w PKO BP <<<

 

Konto za Zero – kluczowe warunki

Założenie i prowadzenie konta
 • 0 PLN za założenie i prowadzenie, jeśli masz aktywną kartę do konta; inaczej 8 PLN/msc;
Przelewy PLN
 • 0 PLN za standardowe przelewy online i mobilne;
 • 5,99 PLN za standardowe przelewy zlecane w placówkach, 5 PLN jeśli telefonicznie
 • 5,99 PLN za przelew natychmiastowy (Express ELIXIR); 11,99 PLN w oddziale;
Przelewy w walucie obcej
 • 8 PLN za przelew SEPA (15 PLN w oddziale);
 • 25 PLN online (50PLN w oddziale) – przelewy walutowe inne niż SEPA;
Karta debetowa
 • Visa zbliżeniowa;
 • 0 PLN jeśli wykona się transakcje kartą lub BLIK o wartości min. 300 PLN w ciągu miesiąca; inaczej 8 PLN/msc;
 • 0 PLN za wydanie dodatkowej karty, opłaty tak jak przy karcie głównej;
 • 14,90 PLN za personalizację wyglądu karty;
Bankomaty
 • 0 PLN za wypłatę w bankomatach PKO BP; 3% wypłacanej kwoty, min. 5 PLN w pozostałych bankomatach w Polsce, 1 PLN za cashback
 • 3% wypłacanej kwoty, min. 10 PLN w bankomatach za granicą;
 • 0 PLN za sprawdzenie salda;
 • 3,5% za przewalutowanie przy transakcjach kartą Visa; wydawana karta jest wielowalutowa pod warunkiem prowadzenia rachunku w PKO BP w danej walucie – wtedy bez przewalutowania;
Płatności mobilne
Google Play;
Apple Pay;
BLIK
Inne opłaty
 • 0 PLN za korzystanie z usługi polecenia zapłaty lub zlecenia stałe (online, w oddziale lub telefonicznie – 2,99 PLN); 1 PLN za każdą płatność zrealizowaną w ramach polecenia zapłaty lub zlecenia zmiennego;
 • 0 PLN za wpłatę/wypłatę w oddziale;

Funkcjonalności Konta za Zero

PKO BP jako największy bank w Polsce oferuje oczywiście posiadaczom Konta za Zero rozsądny zakres usług i możliwości w ramach konta. Nie da się jednak nie zauważyć, że brakuje może nieco udogodnień, które są dostępne w innych dużych bankach (np. integracji z kontem maklerskim, systemów wspierania w zarządzaniu finansami domowymi, itd., atrakcyjnej oferty oszczędnościowej). Ciekawe funkcjonalności to:

 • debet w koncie – na podstawie Twoich systematycznych wpływów, bank automatycznie oblicza dostępny dla Ciebie limit debetowy, do 1000 PLN. Limit jest nieoprocentowany także w razie wykorzystania, natomiast za sam fakt skorzystania z niego (wykorzystania), pobierana jest opłata w wysokości 5 PLN za miesiąc, w którym skorzystasz z debet. Debet musi zostać spłacony w ciągu 30 dni od powstania.
 • karta wielowalutowa – jeśli poza kontem za Zero masz także rachunki walutowe, korzystając z jednej karty, automatycznie unikniesz przewalutowań. Kwota zostanie od razu pobrana z odpowiedniego konta walutowego;
 • aplikacja mobilna IKO – jedna z lepszych w branży.

Dodatki i promocje

Niestety po prostu nie ma 🙁

Jak założyć konto?

Aby założyć Konto za Zero możesz skorzystać z linku poniżej (przeniesie Cię na stronę banku). Przygotuj dokument tożsamości.

>>> Załóż Konto za Zero w PKO BP <<<

Po wypełnieniu wniosku, skontaktuje się z Tobą kurier, który dostarczy Ci umowę do podpisania.

konto za zero pko jak założyć

Ważne dokumenty

Konto za Zero w PKO BP – nasza opinia

Konto za Zero jest ok, to w końcu podstawowe konto w największym banku w Polsce. Porównując je jednak z innymi ofertami, trudno jest znaleźć powód dlaczego warto je założyć. Nie ma żadnej promocji, nie ma okazji oszczędnościowych. Konto nawet w nazwie ma Zero, ale powinna być do tego dość duża gwiazdka. O ile warunek zwolnienia z opłat za konto i kartę jest dość prosty, to niestety poza tym czyhają dość zaskakujące lub niespodziewanie wysokie opłaty. Jeśli chodzi o płatności mobilne – tylko BLIK.

Największe plusy? Konto jest faktycznie za zero, jeśli z niego korzystasz. No i dobra aplikacja mobilna. Poza tym największa zaleta to to, że to największy bank w Polsce – ale trudno uznać to za mocny argument 😉

Minusy? PKO BP nie oferuje zbyt dużo dodatkowych udogodnień, oferta oszczędnościowo-inwestycyjna nie kusi. Pobieranie opłaty za realizację polecenia zapłaty to praktyka już praktycznie niespotykana w innych bankach, a prowizja za wypłaty poza bankomatami PKO (chociaż jest ich dużo) jest wręcz skandaliczna.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.