Konto Jakże Osobiste – Alior Bank

alior-jakze

Konto Jakże Osobiste to obecnie flagowa oferta konta osobistego w Alior Banku, która zastąpiła intensywnie wcześniej promowane Konto Wyższej Jakości. Jest to oferta skierowana do osób, które planują aktywnie używać konta, ponieważ jeśli zapewnisz wpływy min. 1500 PLN (lub masz mniej niż 26 lat) i aktywność w używaniu karty, standardowe czynności będą darmowe.

Nowatorskim rozwiązaniem zastosowanym przy Koncie Jakże Osobistym jest możliwość pewnej personalizacji. Dzięki niej, dla każdego to konto może mieć trochę inny pakiet opłat i bonusów. Zależy Ci na darmowych bankomatach – wybierz taką Korzyść. Masz oszczędności, które chciałbyś trzymać na dobrze oprocentowanym koncie oszczędnościowym – jest coś dla Ciebie. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, niespotykane na taką skalę w innych bankach. Więcej o systemie Korzyści dowiesz się poniżej.

Na koniec, warto zaznaczyć, że relatywnie częste są promocje na Konto Jakże Osobiste, aczkolwiek nie tak regularne jak w w niektórych innych kontach.

Do 31.07.2020 w ramach promocji przy zakładaniu Konta Jakże Osobistego można uzyskać 300 PLN premii. Więcej szczegółów 

Konta w Alior Banku są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w Alior Banku.

>> Załóż Konto Jakże Osobiste w Alior Banku <<<

 

Konto Jakże Osobiste – kluczowe warunki

Założenie i prowadzenie konta
 • 0 PLN za założenie i prowadzenie, jeśli wpływ zewnętrzny min. 1500 PLN miesięcznie (z innego banku, lub z rachunku biznesowego w Alior Banku) lub jeśli posiadacz ma mniej niż 26 lat, inaczej opłata 10 PLN/msc;
Przelewy PLN
 • 0 PLN za standardowe przelewy online i mobilne;
 • 8 PLN za standardowe przelewy zlecane w placówkach, 5 PLN jeśli telefonicznie
 • 5 PLN za przelew natychmiastowy (Express ELIXIR); 8 PLN w oddziale;
Przelewy w walucie obcej
 • 5 PLN za przelew SEPA;
 • 30 PLN online (50PLN w oddziale) – przelewy walutowe inne niż SEPA i PLN;
Karta debetowa
 • MasterCard lub Visa zbliżeniowe;
 • 0 PLN jeśli wykona się transakcja o wartości min. 300 PLN w ciągu miesiąca (liczonego od ostatniego do przedostatniego dnia następnego miesiąca); inaczej 5 PLN/msc;
 • 0 PLN za wydanie dodatkowej karty, opłaty tak jak przy karcie głównej;
Bankomaty
 • 0 PLN za wypłatę w bankomatach Alior Banku i cashback; 2,5 PLN w pozostałych bankomatach (możliwa Korzyść*);
 • 5 PLN za wypłatę za granicą (możliwa Korzyść*);
 • 5 PLN za sprawdzenie salda we wszystkich bankomatach;
 • 0 PLN za przewalutowanie przy transakcjach kartą Visa;
Płatności mobilne
Google Play;
Apple Pay;
BLIK
Inne opłaty
 • 0 PLN za korzystanie z usługi polecenia zapłaty lub zlecenia stałe (online, w oddziale – 2 PLN);
 • 0 PLN za wpłatę/wypłatę w oddziale;
 • 0,2%, min. 1 PLN wpłatę do wpłatomatu Alior Banku; 0,35%, min. 1% do wpłatomatu Planet Cash; 0,6%, min.1 PLN do pozostałych wpłatomatów;

* Korzyści – to specjalne funkcjonalność w ramach Konta Jakże Osobistego, z których dwie są darmowe, a pozostałe kosztują 3,5 PLN – więcej szczegółów poniżej.

Funkcjonalności Konta Jakże Osobistego w Alior Banku

Konto Jakże Osobiste wiąże się z dostępem do przejrzystego i bardzo nowoczesnego systemu bankowości elektronicznej i mobilnej (wdrożony pod koniec 2017 r.). Natomiast bardzo estetyczny, dostosowany do tabletów i telefonów może być wręcz zbyt nowoczesny dla konserwatywnych użytkowników. W zakresie możliwości dodatkowych wszystko zależy od Korzyści wybranych w ramach Konta (opisane poniżej). Można wśród nich znaleźć np. program punktów i nagród Mastercard, czy ubezpieczenie assistance. Natomiast jeśli chodzi o możliwości oszczędnościowo-inwestycyjne, można wyróżnić promocję na konto oszczędnościowe dostępną w ramach Korzyści oraz ofertę Konta Mocno Oszczędnościowego (stanowi oddzielny produkt). Alior Bank posiada własne biuro maklerskie i TFI, ale ich oferta nie jest jeszcze w 100% zintegrowana z Kontem Jakże Osobistym.

System Korzyści do Konta Jakże Osobistego

Konto Jakże Osobiste jest bardzo ciekawym produktem, ze względu na pomysł z jakim Alior podszedł do możliwości personalizacji konta – systemu Korzyści. Poza podstawową ofertą (jak wyżej), Alior udostępnił listę 10 różnych Korzyści, czyli opcji jakie można uruchomić w ramach konta. Chcesz mieć darmowe bankomaty, assistance, limit kredytowy, promocyjne konto oszczędnościowe? – jest taka opcja. Standardowo, każdy posiadacz konta Jakże Osobistego może wybrać 2 Korzyści za darmo, każda kolejna za 3,50 PLN miesięcznie. Nie ma przeciwwskazań, poza opłatami, aby wziąć wszystkie. Wyboru Korzyści możesz dokonać w systemie bankowości elektronicznej, mobilnej i w oddziale.

Uwaga! Jeśli w danym miesiącu zrezygnowałeś/aś z Korzyści i tak do końca miesiąca jest ona zaliczana do limitu dwóch bezpłatnych, ponieważ korzystanie z Korzyści rozliczane jest na koniec miesiąca. Dopiero od nowego miesiąca limit jest wyzerowany.

Dostępne Korzyści to:
 1. Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce. Dotyczy to wszystkich bankomatów – standardowo opłata 2,5 PLN za wypłatę, poza bankomatami Alior Banku.
 2. Bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą. Dotyczy to wszystkich bankomatów – standardowo opłata 5 PLN za wypłatę.
 3. Udział w Programie Mastercard Priceless Specials. W zamian za płatności kartą w niektórych sklepach otrzymujesz punkty, które możesz wymienić na nagrody. Więcej szczegółów tutaj.
 4. Podwyższenie oprocentowania na koncie oszczędnościowym do 3%. Stosując tę Korzyść, na standardowym koncie oszczędnościowym w Alior Banku podniesiesz oprocentowanie do poziomu 3% dla kwot do 20 tys. PLN, tak długo jak aktywna jest korzyść, ale nie dłużej niż do 31.12.2019. Oferty nie można łączyć z Kontem Lokacyjnym lub Kontem Mocno Oszczędnościowym.
 5. Limit kredytowy w rachunku bez odsetek. W ciągu miesiąca możesz jednokrotnie możesz skorzystać z limitu kredytowego do 1000 PLN, przez maksymalnie 10 dni i nie zapłacić odsetek.
 6. Moneyback za płatności zbliżeniowe telefonem. Możesz uzyskać zwrot w wysokości 1% (ale nie więcej niż 20 PLN miesięcznie) naliczane od kwoty płatności przy użyciu telefonu. Dotyczy to technologii HCE, Google Pay, Apple Pay i BLIK. Nie obejmuje to niektórych rodzajów płatności (szczegóły w regulaminie).
 7. Ubezpieczenie w podróży za granicą. Takie ubezpieczenie może pokryć koszty leczenia, zagubienie bagażu i NNW.
 8. Assistance. Ubezpieczenie obejmuje pomoc fachowców (np. elektryk, hydraulik, ślusarz) w wypadkach domowych, samochodowych i medycznych
 9. Bezpłatne przelewy natychmiastowe. Standardowo każdy przelew kosztuje 5 PLN, więc jeśli często potrzebujesz skorzystać z tej usługi, może to być dobra promocja. Ograniczona jest liczba przelewów w miesiącu – maksymalnie 5. W żadnym innym banku nie ma możliwości skorzystania z darmowych przelewów natychmiastowych w podstawowych kontach osobistych.
 10. Bezpłatne powiadomienia SMS. Standardowo powiadomienia SMS (nie dotyczy to darmowych SMSów do akceptacji przelewów) kosztują 0,3 PLN. W tej Korzyści możesz skorzystać z 30 wiadomości.

Lokata dla nowych klientów – 3,0% na 100 dni do 50 tys. PLN

Dodatkowo, zakładając Konto Jakże Osobiste możesz liczyć na bonus w postaci lokaty dla nowych klientów. Po pierwsze, oferuje ona rozsądne 3,0% na 100 dni, czyli nieco więcej niż najpopularniejsze 3 miesiące. Po drugie, można ją założyć w ciągu 14 dni od uzyskania dostępu do systemu bankowego Alior Banku.

Warto skorzystać z tej oferty, ponieważ oprocentowanie dla już obecnych klientów jest nieco gorsze.

Konto Mocno Oszczędnościowe – 2,5% na 3 miesiące do 100 tys. PLN

Niezależnie od opcji konta oszczędnościowego jako Korzyści do Konta Jakże Osobistego, w Alior Banku warta przeanalizowania jest oferta Konta Mocno Oszczędnościowego, ponieważ w ramach promocji można na nim uzyskać 2,5% do 100 tys. PLN na 3 miesiące. Do skorzystania z oferty nie trzeba zakładać konta osobistego, można tylko oszczędnościowe. Niemniej jednak warto mieć taką opcją oszczędnościową w jednym banku, zwłaszcza że promocyjne oprocentowanie dotyczy nowych środków, a nie tylko nowych klientów.

Konto Mocno Oszczędnościowe – analiza

Jak założyć konto?

Jeśli chcesz  założyć Konto Jakże Osobiste możesz skorzystać z linku poniżej (przeniesie Cię na stronę banku). Przygotuj dokument tożsamości.

>>> Załóż Konto Jakże Osobiste w Alior Banku <<<

Po wypełnieniu wniosku, potwierdzisz tożsamość przelewem weryfikacyjnym lub poprzez wideo.

konto jakże osobiste alior bank jak założyć

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku – nasza opinia

Konto Jakże Osobiste, zgodnie z aktualnymi trendami w bankowości detalicznej jest darmowe, pod warunkiem że go aktywnie używasz. Jeśli zapewnisz wpływy min. 1000 PLN i obrót kartą co najmniej 300 PLN, standardowe funkcje będą bezpłatne. Co ciekawe, inaczej niż w wielu bankach wpłaty i wypłaty gotówkowe w oddziałach są darmowe. Konto zdecydowanie wyróżnia się systemem Korzyści, więc jeśli widzisz wśród nich coś bardzo atrakcyjnego (np. darmowe bankomaty za granicą lub pakiet przelewów natychmiastowych), może być kuszącą ofertą w stosunku do konkurencji.

Największe plusy? Z jednej strony darmowe przy spełnieniu warunków; możliwość dość dużej personalizacji, w tym uzyskania naprawdę ciekawych Korzyści.

Minusy? Z drugiej strony, nadmierna personalizacja nie jest dla każdego – łatwo się pogubić przy tak wielu możliwościach. Brakuje także integracji z ofertą inwestycyjną.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.