Konto Idealne – Idea Bank

konto idealne idea bank

Konto Idealne to bezwarunkowo darmowe konto osobiste w zakresie wszystkich standardowych usług (prowadzenie konta, obsługa karty, wypłaty z bankomatów w Polsce). Jedyne porównywalny pod tym względem rachunek osobisty to Nest Konto, chociaż w niektórych innych kontach w naszym rankingu warunki zwolnienia z opłat są bardzo łatwe. Poza atrakcyjnymi warunkami cenowymi, Idea Bank kusi także nowoczesnymi rozwiązaniami w bankowości mobilnej i internetowej oraz bardzo dobrą ofertą oszczędnościową

Jeśli masz jakieś oszczędności, które chciałbyś ulokować na dobrej lokacie, przed założeniem konta Idealnego zwróć uwagę na lokaty Happy (Happy dla mniejszych środków i Happy Pro dla środków do 100 tys. PLN). Są to lokaty regularnie zajmujące szczyt rankingu lokat. Same w sobie lokaty Happy nie wymagają założenia konta osobistego, ale mogą je założyć tylko nowi klienci Idea Banku. Dlatego najpierw zakładając konto Idealne ograniczysz sobie tę możliwość. Lokata HIT – analiza.

Zakładając Konto Idealne, jednocześnie otworzysz również konto oszczędnościowe Zośka Pro. Oprocentowanie na nim jest uzależnione od salda środków utrzymywanych w danym momencie na Koncie Idealnym. Do 10-krotności tych środków wynosi obecnie 2,15% – szczegóły znajdziesz poniżej.

Konta w Idea Banku są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w Idea (i Lion’s) Banku.

>>> Załóż Konto Idealne w Idea Banku <<<

 

Konto Idealne – kluczowe warunki

Założenie i prowadzenie konta
 • 0 PLN za założenie i prowadzenie, bezwarunkowo;
Przelewy PLN
 • 0 PLN za standardowe przelewy online i mobilne;
 • 5 PLN za standardowe przelewy zlecane w placówkach i telefonicznie;
 • 2 darmowe przelewy natychmiastowe w miesiącu, kolejne 3,5 PLN za przelew (Express ELIXIR);
Przelewy w walucie obcej
 • 2 darmowe przelewy SEPA w miesiącu, kolejne 4 PLN za przelew online (5 PLN w oddziale);
 • 0,25% kwoty transakcji, min. 30, max 90. PLN – przelewy walutowe SWIFT;
Karta debetowa
 • MasterCard zbliżeniowa;
 • 0 PLN za wydanie i obsługę, bezwarunkowo;
 • 0 PLN za wydanie dodatkowej karty, opłaty tak jak przy karcie głównej;
Bankomaty
 • 0 PLN za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • od 13.11.2018 pierwszych 5 wypłat z bankomatów innych niż Idea będzie za darmo; potem 1% wypłacanej kwoty;
 • 2% kwoty, min. 10 PLN za wypłatę za granicą;
 • 2,5 PLN za sprawdzenie salda we wszystkich bankomatach;
Płatności mobilne
Google Play;
Apple Pay;
BLIK
Inne opłaty
 • 0 PLN za korzystanie z usługi polecenia zapłaty lub zlecenia stałe (online, w oddziale – 5 PLN);
 • 0 PLN za wpłatę/wypłatę gotówki w oddziale oraz za wpłatę do wpłatomatu Euronet;
 • jeżeli suma wszystkich wpłat do wpłatomatów w danym miesiącu przekroczy 100 tys. od kwoty powyżej tego limitu 0,39% wartości transakcji;

Funkcjonalności Konta Idealnego

Idea Bank pozycjonuje się jako dynamiczny bank dla małych i średnich przedsiębiorców i jest to do pewnego stopnia odzwierciedlone również w ofercie konta osobistego (ale nie może to być konto do działalności poniżej – zastrzeżenie poniżej). Te funkcjonalności, na które warto zwrócić uwagę to:

 • po 2 darmowe przelewy natychmiastowe i SEPA – w ramach konta Idealnego, można wykonać po dwa przelewy specjalne, które zazwyczaj są płatne, całkowicie za darmo. W zakresie przelewów SEPA jest to jedyne konto osobiste z taką ofertą (standardowo opłata wynosi 5 PLN). W zakresie przelewów natychmiastowych, jeszcze na Koncie Jakże Osobistym w Alior Banku można skorzystać z pakietu darmowych 5 przelewów natychmiastowych, jako “Korzyścią” konta.
 • Idea Cloud – zaawansowany system bankowości internetowej i mobilnej. W ramach Idea Cloud możesz korzystać z wielu usług przydatnych dla małych przedsiębiorców – np. fakturowanie, bezpieczna chmura na ważne dokumenty, kredyt obrotowy online czy kantor.
 • Idea Hub – możliwość korzystania z przestrzeni coworkingowej w 7 lokalizacjach w 5 miastach. Jeśli jesteś klientem Idea Banku, możesz przyjść popracować, skorzystać z sali konferencyjnej lub studia fotograficznego.

Na koniec warto podkreślić, że pomimo funkcjonalności sprzyjających prowadzenie działalności gospodarczej, zgodnie z par. 16, pkt k) Regulaminu prowadzenia rachunków indywidualnych w Idea Banku, wykorzystywanie konta osobistego do rozliczeń związanych z działalnością gospodarczą jest przesłanką wypowiedzenia przez bank umowy konta. W skrócie, jest to niedozwolone. Przy okazji warto wiedzieć, że analogiczne zapisy są w większości regulaminów bankowych.

Dodatki i promocje

Promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego Idealnie Prostego

Zakładają Konto Idealne Proste możesz liczyć na promocyjne oprocentowanie w okresie do 31.03.2019. Po tej dacie oprocentowanie spadnie do 1,1%.

W ramach promocji możesz uzyskać oprocentowanie zależnie od kwoty ulokowanej na koncie. Uwaga! Inaczej niż w innych promocjach, po przekroczeniu kwoty zmienia się oprocentowanie dla wszystkich Twoich środków, a nie tylko dla nadwyżki.

 • do 20.000 PLN – 3,2%;
 • od 20.000,01 PLN do 200.000 PLN – 2,5%;
 • od 200.000,01 PLN do 1 mln PLN – 2,2%;
 • powyżej 1 mln PLN – 1,1%.

Otwarcie i prowadzenie konta jest darmowe.

Jak założyć konto?

Aby założyć Konto Idealne możesz skorzystać z linku poniżej (przeniesie Cię na stronę banku). Przygotuj dokument tożsamości.

 >>> Załóż Konto Idealne w Idea Banku <<<

Po wypełnieniu wniosku, będziesz mieć trzy opcje potwierdzenia tożsamości:

 • online – przelewem weryfikacyjnym z innego banku, w którym masz konto (nie może to być konto wspólne);
 • podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera;
 • w oddziale Idea Banku.

konto idealne jak założyć

Konto Idealne w Idea Banku – nasza opinia

Konto Idealne to bardzo dobre rozwiązanie dla dwóch grup klientów. Po pierwsze jeśli szukasz konta darmowego i nie masz ochoty pilnować spełnienia warunków. Dostaniesz wtedy dobre, bezpłatne konto, które w dodatku pozwoli Ci sensownie ulokować oszczędności na produktach towarzyszących. Po drugie, jeśli masz konto firmowe w Idea Banku, możesz wygodnie i tanio zintegrować w jednym banku swoje konto firmowe i osobiste – np. łatwiej wtedy przelewać środki między swoimi rachunkami.

Największe plusy? Konto jest darmowe, bez dodatkowych warunków (jeśli chodzi o prowadzenie, kartę i bankomaty, czyli wszystko co podstawowe), i nawet dotyczy to po 2 przelewów natychmiastowych i SEPA. System Idea Cloud jest atrakcyjny, chociaż większość jego funkcjonalności jest skierowana raczej dla małych przedsiębiorców. Do tego jeszcze niezła oferta oszczędnościowa (warto zacząć od lokaty Happy, a później korzystać z dobrodziejstwa kont oszczędnościowych i lokat na nowe środki).

Minusy? Wbrew kreowanemu przez bank image’owi nowoczesnego, brak jest możliwości skorzystania z płatności mobilnych Google, Apple lub BLIK. Do tego, wypłata z bankomatu za granicą może być bardzo bolesna.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.