Kredyt gotówkowy przez internet

kredyt-przez-internet

Kredyty gotówkowe są największym źródłem generowania zysku przez banki. Dlatego od kilku lat ten właśnie produkt bankowy jest najbardziej reklamowany w telewizji oraz internecie. Klienci są zachęcani promocyjnymi warunkami kredytowania, brakiem dodatkowych opłat. Ponadto, zachętą jest krótki i sprawny proces weryfikacyjny, który nie wymaga od klienta zbyt wielu formalności. W celu ułatwienia klientom procesu wnioskowania o kredyt gotówkowy banki proponują wykonanie całego procesu za pomocą bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej w zaciszu własnego domu.

Czym jest kredyt gotówkowy przez internet

Kredyt gotówkowy przez internet jest produktem bankowym, który umożliwia pożyczenie określonej kwoty pieniędzy od banku na określony, wybrany przez klienta okres czasu. Na stronie banku klient może w łatwy sposób przejść do strony wnioskowania o kredyt gotówkowy oraz wypełnić cały wniosek samodzielnie, bez wizyty w oddziale oraz rozmowy z doradcą bankowym. Obecnie wszystkie banki komercyjne na rynku oferują możliwość zawnioskowania o kredyt gotówkowy przez internet. Jest to obecnie najpowszechniejszy sposób, w jaki klienci wnioskują o produkty kredytowe.

Banki w celu uatrakcyjnienia oferty kredytu przez internet, często decydują się również na zaprezentowanie preferencyjnych warunków kredytu, jeśli zostanie on wzięty za pośrednictwem bankowości internetowej. Dzięki temu klient będzie mógł wnioskować o kredyt i dodatkowo otrzyma pieniądze na preferencyjnych warunkach. Oferta promocyjna w zależności od aktualnej oferty banków może obejmować niższe oprocentowanie. Inne promocje to brak prowizji za wypłatę kredytu lub tańsze ubezpieczenie kredytu.

W momencie, gdy decydujemy się o zawnioskowanie o kredyt gotówkowy przez internet, należy przede wszystkim sprawdzić, do jakiej kwoty bank będzie w stanie udzielić zobowiązania bez wizyty w oddziale banku. To właśnie w tym obszarze istnieje największa różnica pomiędzy kredytem udzielanym w oddziale a tym udzielonym w całości przez internet. Z reguły banki ograniczają kwotę kredytu do około 50 tysięcy złotych bez potrzeby wizyty w oddziale. W przypadku wnioskowania o wyższą kwotę kredytu niezbędna może okazać się wizyta w oddziale banku w celu okazania dodatkowych dokumentów jak zaświadczenie o zarobkach bądź podpisania umowy kredytu.

Taka sama sytuacja może mieć miejsce w przypadku, gdy wnioskujemy o kredyt gotówkowy przez internet w banku, w którym nasze wynagrodzenie nie wpływa na konto. W celu weryfikacji naszych dochodów możemy być poproszeni o wizytę w oddziale celem doniesienia dokumentów potwierdzających jak zaświadczenie o zatrudnieniu bądź wyciąg z ostatnich 3 miesięcy.

Jak wybrać oraz jak wnioskować o kredyt przez internet

Klient w procesie wyboru odpowiedniego kredytu gotówkowego przez internet, powinien wziąć przede wszystkim pod uwagę wszystkie warunki kredytu. Powinniśmy przeanalizować co najmniej kilka ofert kredytowych. Kluczowe kryteria to:

  • maksymalna kwota, którą możemy wnioskować przez internet,
  • oprocentowanie kredytu;
  • prowizji od wypłaty kredytu oraz konieczności dodatkowego ubezpieczenia.

Warto przede wszystkim wziąć pod uwagę bank, w którym posiadamy konto osobiste, na które wpływa wynagrodzenie. W tym przypadku wnioskowanie o kredyt przez internet może odbyć się bez dodatkowych formalności jak przygotowanie zaświadczenia o zatrudnieniu.

Wniosek online

Proces wnioskowania o kredyt bankowy przez internet przebiega bardzo podobnie we wszystkich bankach. Na samym początku musimy wybrać interesującą nas kwotę kredytu oraz okres kredytowania. To na samym początku zaznaczamy opcje dodatkowego ubezpieczenia, które chcielibyśmy dobrać do kredytu. Na tym etapie widzimy podstawowe informacje o naszym kredycie, czyli całkowitą kwotę do zapłaty oraz wartość miesięcznej raty, jaką będziemy musieli każdego miesiąca przelać na konto kredytowe. Jeżeli te warunki na odpowiadają, może przejść do właściwego wniosku kredytowego. W nim naszym zadaniem jest wypełnienie wszystkich danych teleadresowych oraz osobowych.

Dane, które musimy podać to numer telefonu, e-mail, imię, nazwisko, pesel, numer dowodu osobistego oraz adres zamieszkania. Następnym etapem będzie wypełnienie przez klienta informacji o zatrudnieniu oraz wydatkach. To tutaj podamy szereg informacji związanych z naszym pracodawcom, okresem zatrudnienia, rodzajem umowy, na podstawie jakiej jesteśmy zatrudnieni oraz wynagrodzenia. Dodatkowo będziemy musieli podać też takie informacje jak stan cywilny, wykształcenie, status mieszkaniowy czy średnie miesięczne wydatki.

Po wypełnieniu wszystkich informacji system bankowy wyślę zapytanie do BIK oraz BIG dotyczące naszej historii kredytowej. Po kilku chwilach powinniśmy uzyskać informacje o ofercie, jaką bank przygotował na podstawie naszych danych oraz zdolności kredytowej. Jeżeli oferta odpowiada naszym potrzebom, możemy zaakceptować warunki. W zależności od wielkości kredytu, naszej zdolności kredytowej oraz banku, do którego wpływa wynagrodzenie, ostateczna decyzja może pojawić się od razu. Ewentualnie możemy zostać poproszeni o doniesienie niezbędnych dokumentów do oddziału banku. Jeżeli decyzja jest od razu pozytywna, kwota kredytu trafia na nasze konto bankowe a my możemy cieszyć się dodatkowymi środkami.

Przykładowe oferty kredytu przez internet

>>>Sprawdź ranking kredytów online<<<

ING

ING Bank Śląski ma przygotowaną ofertę kredytu przez internet dla wszystkich klientów, nawet tych nieposiadających konta w ING. W przypadku bycia klientem, bank oferuje pieniądze na koncie już tego samego dnia. W zależności od wielkości kredytu, bank oferuje oprocentowanie od 7.99 do 9.99% oraz brak dodatkowych prowizji od udzielenia kredytu.

Alior Bank

Alior Bank jest jednym z banków, które najbardziej promują ofertę kredytów bankowych przez internet. Dla klientów bankowości internetowej, Alior Bank przygotował specjalną ofertę kredytu z oprocentowaniem 9.92% oraz brakiem prowizji przy wnioskowaniu online. Kwota tego kredytu jednak nie może przekroczyć kwoty 4600 złotych, jeżeli całość ma być przeprocesowania przez internet. W przypadku wyższej kwoty wnioskowanej niezbędna będzie wizyta w oddziale w celu podpisania umowy kredytowej.