Konto Optymalne – BGŻ BNP Paribas

bgż optymalne

Konto Optymalne to podstawowa wersja konta osobistego w BGŻ BNP Paribas. Konto jest darmowe o ile nie potrzebujesz zbyt często sięgać po gotówkę – bank nie będzie pobierać opłat za prowadzenie konta i obsługę karty, ale darmowe wypłaty z bankomatów będą możliwe tylko w sieci Planet Cash i na terenie oddziałów BGŻ BNP Paribas. Bank stawia mocno na klientów lubiących rozwiązania mobilne – możliwe są wszystkie rodzaje płatności mobilnych.

Dodatkowo, do konta Optymalnego można założyć Konto Dobrze Oszczędnościowe. Dla nowych środków oferuje ono oprocentowanie na poziomie 2,3% (do 25 tys. PLN) lub 1,3% (powyżej 25 tys. PLN), co jest jednak poniżej oferty BGŻ Optima – wyspecjalizowanego odziały BGŻ BNP.

W ramach promocji za założenie konta można uzyskać 300 PLN premii. Więcej szczegółów poniżej.

Konta w BGŻ BNP Paribas są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w BGŻ BNP Paribas (w tym BGŻ Optima).

>>> Załóż Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas <<<

 

Konto Optymalne – kluczowe warunki

Założenie i prowadzenie konta
 • 0 PLN za założenie i prowadzenie, bezwarunkowo
Przelewy PLN
 • 0 PLN za standardowe przelewy online i mobilne;
 • 6 PLN za standardowe przelewy zlecane w placówkach i telefonicznie
 • 5 PLN za przelew natychmiastowy;
Przelewy w walucie obcej
 • 10 PLN za przelew SEPA i do niektórych banków z sieci BNP;
 • 0,2% wartości transakcji, min. 30 PLN, max. 200 PLN online (0,35%, min. 60 PLN, max. 200 PLN w oddziale) – przelewy walutowe inne niż SEPA;
Karta debetowa
 • MasterCard zbliżeniowa;
 • 0 PLN za obsługę karty posiadacza konta, bezwarunkowo;
 • 1 PLN miesięcznie za naklejkę zbliżeniową;
 • 25 PLN za wydanie i 7 PLN miesięcznie za obsługę karty pełnomocnika do konta;
Bankomaty
 • 0 PLN za wypłatę kartą w bankomatach Planet Cash i na terenie oddziałów BGŻ BNP Paribas; 5 PLN w pozostałych bankomatach;
 • 5 PLN za wypłatę BLIK w bankomatach innych niż na terenie oddziałów BGŻ BNP Paribas – opłata obowiązuje od 31.01.2019;
 • 0 PLN za wypłatę za granicą z bankomatów BNP Paribas i Global Alliance; 10 PLN za wypłatę za granicą z pozostałych bankomatów;
 • 1 PLN za wypłaty cashback;
 • 0 PLN za sprawdzenie salda we wszystkich bankomatach;
Płatności mobilne
Google Play;
Apple Pay;
BLIK
Inne opłaty
 • 0 PLN za korzystanie z usługi polecenia zapłaty lub zlecenia stałe;
 • 10 PLN za wpłatę/wypłatę w oddziale;
 • 0 PLN za wpłatę do wpłatomatu na terenie oddziału BGŻ BNP;

Funkcjonalności Konta Optymalnego

Konto Optymalne zapewnia wszystkie standardowe funkcjonalności dla konta osobistego. Na uwagę zasługuje całkiem dobra aplikacja mobilna – GOMobile, która jest estetyczna i ma wszystkie potrzebne funkcjonalności. Jest to jedna z oznak tego, że BGŻ BNP Paribas chciałby przyciągac klientów zainteresowanych ogólnie szerokim wykorzystywaniem telefonu do bankowania. Jest to jeden z kilku banków udostępniających wszystkie warianty płatności mobilnych (Apple, Google i BLIK). Poza tym wszystko raczej w standardzie.

Dodatki i promocje

Promocja „Korzystaj i zyskaj” – 300 PLN za aktywne korzystanie z konta

Do 30.09.2018 trwa promocja w ramach której, za założenie konta Optymalnego można uzyskać do 300 PLN premii. W tym celu należy:

 1. Do 30.09.2018 zarejestrować się w promocji „Korzystaj i zyskaj”link. Przy rejestracji konieczne będzie wyrażenie wszystkich zgód marketingowych. Jest to o tyle istotne, że organizatorem promocji nie jest bank, tylko firma Ad Astra sp. z o.o. w partnerstwie z BNP BGŻ Paribas. Jest to agencja standardowo współpracująca przy promocjach tego typu w BGŻ.
 2. Do 15.10.2018 otworzyć Konto Optymalne (podając te same dane, co w rejestracji w promocji). W ramach promocji niezbędne jest, aby było to za pośrednictwem linku, który wygeneruje się na stronie promocji po zarejestrowaniu w promocji (oraz otrzymasz go mailowo).
 3. W okresie październik-listopad 2018 aktywnie korzystać z konta, aby uzyskać premię. Na premię składają się 3 elementy:
  1. 50 PLN – aktywacja aplikacji mobilnej GOmobile do końca października 2018;
  2. 100 PLN – jeśli w październiku 2018 r. wpłynie na Twoje konto min. 1000 PLN zewnętrznych wpływów oraz wykonasz transakcje kartą (tylko kartą) o wartości min. 300 PLN.
  3. 150 PLN – jeśli warunki jak w części drugiej zostaną spełnione także w listopadzie i grudniu.
 4. Do 16.11.2018 powinieneś/aś otrzymać powiadomienie o przyznaniu 1. i 2. części premii. Do 17.01.2018 informację o przyznaniu 3. części. W mailu informującym o przyznaniu nagrody będzie podany kod, za pomocą którego zalogujesz się na stronie organizatora w celu podania numeru konta, na któy ma wpłynąć nagroda (trzeba to zrobić do 27.11.2018). Nagrody powinny wpłynąć do końce odpowiednio listopada i stycznia.

Zewnętrzny wpływ to każdy wpływ poza (1) przelewami z jakiegokolwiek Twojego konta w BGŻ lub BGŻ Optima (2) kredytów w BGŻ i (3) wpłat gotówkowych.

Transakcje, które pozwalają spełnić warunki promocji to transakcje tylko kartą do konta i nie u akceptantów wymienionych w regulaminie (np. kasyna, instytucje finansowe, przekazy pieniężne – raczej standard przy tego typu promocjach).

Promocja jest ograniczona do 1000 założonych kont. Może to spowodować, że zakończy się wcześniej niż podstawowy termin 30.09.2018. Promocja jest skierowana tylko do nowych klientów – takich, którzy w ciągu 24 miesięcy przed założeniem konta w ramach promocji nie mieli rachunku w BGŻ BNP i nie mają z nim aktywnej umowy ramowej.

Konto Dobrze Oszczędnościowe – 2,3% do 25 tys. PLN nowych środków

Bank oferuje przyzwoite (chociaż bez rewelacji) konto oszczędnościowe w ramach promocji „na nowe środki”. Nowe środki to wszystkie środki na kontach w BGŻ BNP powyżej poziomu na 3.08.2018. Co ciekawe, zgodnie brzmieniem regulaminu, wydaje się, że prawdopodobnie obejmuje to także środki w BGŻ Optima. Do 25 tys. PLN nowych środków oprocentowanie wynosi 2,3%. Środki powyżej tego poziomu, spełniające definicję nowych środków będę oprocentowane na 1,3%. Do promocji można przystąpić poprzez otwarcie Konta Dobrze Oszczędnościowego do 31.10.2018, a podwyższone oprocentowanie utrzyma się do 30.11.2018.

Warunki promocji – oprocentowanie, czas trwania i limit nie są na szczycie ofert rynkowych, ale jeśli i tak planujesz założenie Konta Optymalnego, mogą stanowić niezły dodatek.

Regulamin promocji

Jak założyć konto?

Aby założyć Konto Proste Zasady możesz skorzystać z linku poniżej (przeniesie Cię na stronę organizatora promocji). Jeśli nie chcesz korzystać z promocji – możesz skorzystać z tego linka – Konto Optymalne. Przygotuj dokument tożsamości – potrzebny będzie jego skan lub zdjęcie.

>>> Załóż Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas <<<

Po wypełnieniu wniosku, oddzwoni do Ciebie konsultant BGŻ w celu potwierdzenia danych, a następni kurier dostarczy Ci umowę do podpisania, login do bankowości elektronicznej i kartę do konta.

 

bgż optymalne jak założyć

Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas – nasza opinia

Konto Optymalne nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jest darmowe, ale zakres darmowości nie sięga tak daleko jak w niektórych innych bankach (np. Nest Konto lub Konot Idealne) – dość ograniczony jest zakres darmowych bankomatów. Nie oferuje także szerokiego wachlarza możliwości jak konkurencyjne konta. Jest po prostu ok. O ile nie lubisz gotówki – dostęp do bankomatów bez prowizji jest naprawdę ograniczony w stosunku do konkurencji.

Największe plusy? Aplikacja i płatności mobilne. W zasadzie za darmo. Malutki plusik za darmowe bankomaty BNP za granicą (a to dość duży bank).

Minusy? Nie nadaje się na wspólne konto bankowe w modelu posiadacz+pełnomocnik (wysokie opłaty za kartę pełnomocnika). Nie nadaje się, jeśli często posługujesz się gotówką.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.