Konto Optymalne – BGŻ BNP Paribas

bgż optymalne

Konto Optymalne to podstawowa wersja konta osobistego w BGŻ BNP Paribas. Konto jest darmowe o ile nie potrzebujesz zbyt często sięgać po gotówkę, ponieważ bank nie będzie pobierać opłat za prowadzenie konta i obsługę karty, ale darmowe wypłaty z bankomatów będą możliwe tylko w sieci Planet Cash i na terenie oddziałów BGŻ BNP Paribas. Bank stawia mocno na klientów lubiących rozwiązania mobilne, więc możliwe są wszystkie rodzaje płatności mobilnych.

Dodatkowo, do konta Optymalnego można założyć Konto Dobrze Oszczędnościowe. Dla nowych środków oferuje ono oprocentowanie na poziomie 2,3% (do 25 tys. PLN) lub 1,3% (powyżej 25 tys. PLN), co jest jednak zazwyczaj poniżej oferty BGŻ Optima – wyspecjalizowanego oddziału BGŻ BNP (chociaż akurat obecnie, rachunek Smart w BGŻ Optima daje tylko 0,7%, czyli mniej).

Do 31.01.2019 w ramach promocji przy zakładaniu Konta Optymalnego można uzyskać 200 PLN premii. Więcej szczegółów poniżej.

Uwaga! Promocja jest ograniczona do 1500 kont, a w jednej z poprzednich edycji limit został osiągnięty 3 tygodnie przed końcem. Nie czekaj na ostatnią chwilę!

Konta w BGŻ BNP Paribas są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w BGŻ BNP Paribas (w tym BGŻ Optima).

>>> Załóż Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas <<<

 

Konto Optymalne – kluczowe warunki

Założenie i prowadzenie konta
 • 0 PLN za założenie i prowadzenie, bezwarunkowo
Przelewy PLN
 • 0 PLN za standardowe przelewy online i mobilne;
 • 6 PLN za standardowe przelewy zlecane w placówkach i telefonicznie
 • 5 PLN za przelew natychmiastowy;
Przelewy w walucie obcej
 • 10 PLN za przelew SEPA i do niektórych banków z sieci BNP;
 • 0,2% wartości transakcji, min. 30 PLN, max. 200 PLN online (0,35%, min. 60 PLN, max. 200 PLN w oddziale) – przelewy walutowe inne niż SEPA;
Karta debetowa
 • MasterCard zbliżeniowa;
 • 0 PLN za obsługę karty posiadacza konta, bezwarunkowo;
 • 1 PLN miesięcznie za naklejkę zbliżeniową;
 • 25 PLN za wydanie i 7 PLN miesięcznie za obsługę karty pełnomocnika do konta;
Bankomaty
 • 0 PLN za wypłatę kartą w bankomatach Planet Cash i na terenie oddziałów BGŻ BNP Paribas; 5 PLN w pozostałych bankomatach;
 • 5 PLN za wypłatę BLIK w bankomatach innych niż na terenie oddziałów BGŻ BNP Paribas – opłata obowiązuje od 31.01.2019;
 • 0 PLN za wypłatę za granicą z bankomatów BNP Paribas i Global Alliance; 10 PLN za wypłatę za granicą z pozostałych bankomatów;
 • 1 PLN za wypłaty cashback;
 • 0 PLN za sprawdzenie salda we wszystkich bankomatach;
Płatności mobilne
Google Play;
Apple Pay;
BLIK
Inne opłaty
 • 0 PLN za korzystanie z usługi polecenia zapłaty lub zlecenia stałe;
 • 10 PLN za wpłatę/wypłatę w oddziale;
 • 0 PLN za wpłatę do wpłatomatu na terenie oddziału BGŻ BNP;

Funkcjonalności Konta Optymalnego

Konto Optymalne zapewnia wszystkie standardowe funkcjonalności dla konta osobistego. Na uwagę zasługuje całkiem dobra aplikacja mobilna, czyli GOMobile, która jest estetyczna i ma wszystkie potrzebne funkcjonalności. Jest to jedna z oznak tego, że BGŻ BNP Paribas chciałby przyciągać klientów zainteresowanych ogólnie szerokim wykorzystywaniem telefonu do bankowania. Ponadto, jest to jeden z kilku banków udostępniających wszystkie warianty płatności mobilnych (Apple, Google i BLIK). Poza tym, wszystko raczej w standardzie.

Dodatki i promocje

Promocja 200 PLN za założenia konta Optymalnego

Obecnie można uzyskać w promocji 200 PLN za założenia konta. Można z niej skorzystać do 31.01.2019 (lub założenia 1500 kont w ramach promocji, czyli może zniknąć wcześniej, co miało miejsce w jednej z poprzednich edycji promocji), poprzez zarejestrowanie się na stronie promocji (link). Następnie do 15.02.2019 należy zawrzeć z bankiem umowę ramową. Z promocji można skorzystać tylko poprzez rejestrację i wyrażenie zgód marketingowych na stronie promocji. Co istotne, przy rejestracji w promocji oraz przy zakładaniu konta (z linka promocyjnego dostępnego po rejestracji oraz w mailowym potwierdzeniu) trzeba podać te same dane.

Warunki promocji

Promocja składa się z czterech części, za które można uzyskać łącznie 200 PLN – oczywiście cały czas trzeba też mieć założone w promocji konto :). Aby uzyskać pierwsze 100 PLN, należy:

 • Po pierwsze, do 28.02.2019 aktywować aplikację mobilną GOmobile.
 • Po drugie, w lutym 2019 r. wykonać min. 1 przelew za pomocą systemu bankowości elektronicznej Pl@net lub aplikacji mobilnej.
 • Po trzecie, w lutym 2019 r. wykonać transakcje kartą o wartości min 300 PLN.

Aby uzyskać kolejne 100 PLN, należy w marcu oraz kwietniu 2019 r. (oddzielnie w każdym miesiącu):

 • zapewnić wpływy min. 1000 PLN miesięcznie na konto (nie liczą się przelewy z własnych rachunków w BGŻ i BGŻ Optima, oraz wpłaty gotówkowe);
 • wykonać transakcje kartą o wartości min 300 PLN;
 • oraz musiała zostać zdobyta pierwsza część premii.

Pierwsza część promocji (100 PLN) powinna wpłynąć do 31.03.2019, natomiast druga część do 31.05.2019. W tym celu konieczne będzie podanie numeru konta na stronie organizatora – adres i kod weryfikacyjny zostaną przesłane na maila podanego przy rejestracji, po uzyskaniu prawa do nagrody.

Z promocji mogą skorzystać tylko nowi klienci, czyli tacy, którzy nie są stroną umowy ramowej z BGŻ w chwili składania wniosku, przez 24 miesiące nie mieli konta osobistego w tym banku oraz w Raiffeisen Bank Polska.

Organizatorem promocji jest Ad Astra sp. z o.o., czyli firma marketingowa, regularnie organizująca promocje tego typu dla BGŻ.

Jak założyć konto?

Aby założyć Konto Optymalne możesz skorzystać z linku poniżej, który przeniesie Cię na stronę organizatora promocji. Jeśli nie chcesz korzystać z promocji (czyli nie chcesz 200 PLN), możesz skorzystać z tego linka – Konto Optymalne. Przygotuj dokument tożsamości, ponieważ potrzebny będzie jego skan lub zdjęcie.

>>> Załóż Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas <<<

Po wypełnieniu wniosku, oddzwoni do Ciebie konsultant BGŻ w celu potwierdzenia danych, a następnie kurier dostarczy Ci umowę do podpisania, login do bankowości elektronicznej i kartę do konta.

 

bgż optymalne jak założyć

Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas – nasza opinia

Konto Optymalne, poza promocją 200 PLN jest w miarę standardowe. Jest darmowe, ale zakres darmowości nie sięga tak daleko jak w niektórych innych bankach (np. Nest Konto lub Konto Idealne). Przede wszystkim dość ograniczony jest zakres darmowych bankomatów. Nie oferuje także szerokiego wachlarza możliwości jak konkurencyjne konta. Jest po prostu ok. O ile nie lubisz gotówki, ponieważ dostęp do bankomatów bez prowizji jest naprawdę ograniczony w stosunku do konkurencji.

Największe plusy? Po pierwsze, aplikacja i płatności mobilne. Pod drugie, konto jest w zasadzie za darmo. Dodatkowo, malutki plusik za darmowe bankomaty BNP za granicą (a to dość duży bank).

Minusy? Nie nadaje się na wspólne konto bankowe w modelu posiadacz+pełnomocnik (wysokie opłaty za kartę pełnomocnika). Nie nadaje się, jeśli często posługujesz się gotówką.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.