Konto Optymalne – BGŻ BNP Paribas

bgż optymalne

Konto Optymalne to podstawowa wersja konta osobistego w BGŻ BNP Paribas. Konto jest darmowe o ile nie potrzebujesz zbyt często sięgać po gotówkę – bank nie będzie pobierać opłat za prowadzenie konta i obsługę karty, ale darmowe wypłaty z bankomatów będą możliwe tylko w sieci Planet Cash i na terenie oddziałów BGŻ BNP Paribas. Bank stawia mocno na klientów lubiących rozwiązania mobilne – możliwe są wszystkie rodzaje płatności mobilnych.

Dodatkowo, do konta Optymalnego można założyć Konto Dobrze Oszczędnościowe. Dla nowych środków oferuje ono oprocentowanie na poziomie 2,3% (do 25 tys. PLN) lub 1,3% (powyżej 25 tys. PLN), co jest jednak poniżej oferty BGŻ Optima – wyspecjalizowanego odziały BGŻ BNP.

Konta w BGŻ BNP Paribas są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w BGŻ BNP Paribas (w tym BGŻ Optima).

>>> Załóż Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas <<<

 

Konto Optymalne – kluczowe warunki

Założenie i prowadzenie konta
 • 0 PLN za założenie i prowadzenie, bezwarunkowo
Przelewy PLN
 • 0 PLN za standardowe przelewy online i mobilne;
 • 6 PLN za standardowe przelewy zlecane w placówkach i telefonicznie
 • 5 PLN za przelew natychmiastowy;
Przelewy w walucie obcej
 • 10 PLN za przelew SEPA i do niektórych banków z sieci BNP;
 • 0,2% wartości transakcji, min. 30 PLN, max. 200 PLN online (0,35%, min. 60 PLN, max. 200 PLN w oddziale) – przelewy walutowe inne niż SEPA;
Karta debetowa
 • MasterCard zbliżeniowa;
 • 0 PLN za obsługę karty posiadacza konta, bezwarunkowo;
 • 1 PLN miesięcznie za naklejkę zbliżeniową;
 • 25 PLN za wydanie i 7 PLN miesięcznie za obsługę karty pełnomocnika do konta;
Bankomaty
 • 0 PLN za wypłatę kartą w bankomatach Planet Cash i na terenie oddziałów BGŻ BNP Paribas; 5 PLN w pozostałych bankomatach;
 • 5 PLN za wypłatę BLIK w bankomatach innych niż na terenie oddziałów BGŻ BNP Paribas – opłata obowiązuje od 31.01.2019;
 • 0 PLN za wypłatę za granicą z bankomatów BNP Paribas i Global Alliance; 10 PLN za wypłatę za granicą z pozostałych bankomatów;
 • 1 PLN za wypłaty cashback;
 • 0 PLN za sprawdzenie salda we wszystkich bankomatach;
Płatności mobilne
Google Play;
Apple Pay;
BLIK
Inne opłaty
 • 0 PLN za korzystanie z usługi polecenia zapłaty lub zlecenia stałe;
 • 10 PLN za wpłatę/wypłatę w oddziale;
 • 0 PLN za wpłatę do wpłatomatu na terenie oddziału BGŻ BNP;

Funkcjonalności Konta Optymalnego

Konto Optymalne zapewnia wszystkie standardowe funkcjonalności dla konta osobistego. Na uwagę zasługuje całkiem dobra aplikacja mobilna – GOMobile, która jest estetyczna i ma wszystkie potrzebne funkcjonalności. Jest to jedna z oznak tego, że BGŻ BNP Paribas chciałby przyciągac klientów zainteresowanych ogólnie szerokim wykorzystywaniem telefonu do bankowania. Jest to jeden z kilku banków udostępniających wszystkie warianty płatności mobilnych (Apple, Google i BLIK). Poza tym wszystko raczej w standardzie.

Dodatki i promocje

Promocja 200 PLN za założenia konta Optymalnego

Promocja zakończona, ale ponieważ była to jej kolejna edycja, po cichu liczymy, że jeszcze wróci 🙂

Obecnie można uzyskać w promocji 200 PLN za założenia konta. Można z niej skorzystać do 25.11.2018 (lub założenia 1000 kont w ramach promocji – czyli może zniknąć wcześniej), poprzez zarejestrowanie się na stronie promocji (link). Następnie do 12.12.2018 należy zawrzeć z bankiem umowę ramową. Z promocji można skorzystać tylko poprzez rejestrację i wyrażenie zgód marketingowych na stronie promocji. Przy rejestracji w promocji oraz przy zakładaniu konta (z linka promocyjnego dostępnego po rejestracji oraz w mailowym potwierdzeniu) trzeba podać te same dane.

Promocja składa się z dwóch części, za które można uzyskać po 100 PLN – oczywiście cały czas trzeba też mieć założone w promocji konto :). Aby uzyskać pierwsze 100 PLN, należy:

 • do 31.12.2018 aktywować aplikację mobilną GOmobile;
 • w grudniu 2018 i styczniu 2019 zapewnić wpływy min. 1000 PLN na konto (nie liczą się przelewy z własnych rachunków w BGŻ, oraz wpłaty gotówkowe);
 • w grudniu 2018 i styczniu 2019 wykonać min. 3 przelewy z konta za pomocą bankowości elektronicznej lub mobilnej.

Aby uzyskać drugie 100 PLN, należy:

 • uzyskać pierwsze  100 PLN (jak wyżej);
 • w lutym i marcu 2019 zapewnić wpływy min. 1000 PLN na konto (nie liczą się przelewy z własnych rachunków w BGŻ, oraz wpłaty gotówkowe);
 • w lutym i marcu 2019 wykonać min. 3 przelewy z konta za pomocą bankowości elektronicznej lub mobilnej.

Pierwsza część promocji powinna wpłynąć do 15.02.2019, druga część do 19.04.2019. W tym celu konieczne będzie podanie numeru konta na stronie organizatora – adres i kod weryfikacyjny zostaną przesłane na maila podanego przy rejestracji, po uzyskaniu prawa do nagrody.

Z promocji mogą skorzystać tylko nowi klienci, czyli tacy, którzy nie są stroną umowy ramowej z BGŻ w chwili składania wniosku, przez 24 miesiące nie mieli konta osobistego w tym banku.

Organizatorem promocji jest Ad Astra sp. z o.o. – firma marketingowa, regularnie organizująca promocje tego typu dla BGŻ.

Konto Dobrze Oszczędnościowe – 2,3% do 25 tys. PLN nowych środków

Bank oferuje przyzwoite (chociaż bez rewelacji) konto oszczędnościowe w ramach promocji „na nowe środki”. Nowe środki to wszystkie środki na kontach w BGŻ BNP powyżej poziomu na 3.08.2018. Co ciekawe, zgodnie brzmieniem regulaminu, wydaje się, że prawdopodobnie obejmuje to także środki w BGŻ Optima. Do 25 tys. PLN nowych środków oprocentowanie wynosi 2,3%. Środki powyżej tego poziomu, spełniające definicję nowych środków będę oprocentowane na 1,3%. Do promocji można przystąpić poprzez otwarcie Konta Dobrze Oszczędnościowego do 31.10.2018, a podwyższone oprocentowanie utrzyma się do 30.11.2018.

Warunki promocji – oprocentowanie, czas trwania i limit nie są na szczycie ofert rynkowych, ale jeśli i tak planujesz założenie Konta Optymalnego, mogą stanowić niezły dodatek.

Regulamin promocji

Jak założyć konto?

Aby założyć Konto Proste Zasady możesz skorzystać z linku poniżej (przeniesie Cię na stronę organizatora promocji). Jeśli nie chcesz korzystać z promocji – możesz skorzystać z tego linka – Konto Optymalne. Przygotuj dokument tożsamości – potrzebny będzie jego skan lub zdjęcie.

>>> Załóż Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas <<<

Po wypełnieniu wniosku, oddzwoni do Ciebie konsultant BGŻ w celu potwierdzenia danych, a następni kurier dostarczy Ci umowę do podpisania, login do bankowości elektronicznej i kartę do konta.

 

bgż optymalne jak założyć

Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas – nasza opinia

Konto Optymalne nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jest darmowe, ale zakres darmowości nie sięga tak daleko jak w niektórych innych bankach (np. Nest Konto lub Konot Idealne) – dość ograniczony jest zakres darmowych bankomatów. Nie oferuje także szerokiego wachlarza możliwości jak konkurencyjne konta. Jest po prostu ok. O ile nie lubisz gotówki – dostęp do bankomatów bez prowizji jest naprawdę ograniczony w stosunku do konkurencji.

Największe plusy? Aplikacja i płatności mobilne. W zasadzie za darmo. Malutki plusik za darmowe bankomaty BNP za granicą (a to dość duży bank).

Minusy? Nie nadaje się na wspólne konto bankowe w modelu posiadacz+pełnomocnik (wysokie opłaty za kartę pełnomocnika). Nie nadaje się, jeśli często posługujesz się gotówką.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.