Konto Otwarte – BNP Paribas

konto otwarte bnp

Konto Otwarte to podstawowa wersja konta osobistego w BNP Paribas (do niedawna jako BGŻ BNP Paribas). Konto jest darmowe o ile nie potrzebujesz zbyt często sięgać po gotówkę, ponieważ bank nie będzie pobierać opłat za prowadzenie konta i obsługę karty, ale darmowe wypłaty z bankomatów będą możliwe tylko w sieci Planet Cash i na terenie oddziałów BNP Paribas. Bank stawia mocno na klientów lubiących rozwiązania mobilne, więc możliwe są wszystkie rodzaje płatności mobilnych.

Do 5.07.2020 w ramach promocji przy zakładaniu Konta Otwartego można uzyskać 250 zł. Więcej szczegółów. 

Uwaga! Promocja jest ograniczona do 3000 kont, a w jednej z poprzednich edycji limit został osiągnięty 3 tygodnie przed końcem. Nie czekaj na ostatnią chwilę!

Konta w BNP Paribas są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w BNP Paribas (w tym BGŻ Optima).

>>> Załóż Konto Otwarte w BNP Paribas <<<

 

Konto Otwarte – kluczowe warunki

Założenie i prowadzenie konta
 • 0 PLN za założenie i prowadzenie, bezwarunkowo
Przelewy PLN
 • 0 PLN za standardowe przelewy online i mobilne;
 • 10 PLN za standardowe przelewy zlecane w placówkach i telefonicznie
 • 5 PLN za przelew natychmiastowy;
Przelewy w walucie obcej
 • 5 PLN za przelew SEPA i do niektórych banków z sieci BNP;
 • 0,2% wartości transakcji, min. 30 PLN, max. 200 PLN online (0,35%, min. 60 PLN, max. 200 PLN w oddziale) – przelewy walutowe inne niż SEPA;
Karta debetowa
 • MasterCard zbliżeniowa;
 • 0 PLN za obsługę karty posiadacza konta, pod warunkiem min. 1 transakcji w poprzednim miesiącu (inaczej 3PLN /msc);
 • 25 PLN za wydanie i 7 PLN miesięcznie za obsługę karty pełnomocnika do konta;
Bankomaty
 • 0 PLN za wypłatę kartą w bankomatach Planet Cash i na terenie oddziałów BNP Paribas; 5 PLN w pozostałych bankomatach;
 • 5 PLN za wypłatę BLIK w bankomatach innych niż na terenie oddziałów BNP Paribas;
 • 0 PLN za wypłatę za granicą z bankomatów BNP Paribas i Global Alliance; 10 PLN za wypłatę za granicą z pozostałych bankomatów;
 • 1 PLN za wypłaty cashback;
 • 0 PLN za sprawdzenie salda we wszystkich bankomatach;
Płatności mobilne
Google Play;
Apple Pay;
BLIK
Inne opłaty
 • 0 PLN za korzystanie z usługi polecenia zapłaty lub zlecenia stałe;
 • 10 PLN za wpłatę/wypłatę w oddziale;
 • 0 PLN za wpłatę do wpłatomatu na terenie oddziału BNP;

Funkcjonalności Konta Otwartego

Konto Otwarte zapewnia wszystkie standardowe funkcjonalności dla konta osobistego. Na uwagę zasługuje całkiem dobra aplikacja mobilna, czyli GOMobile, która jest estetyczna i ma wszystkie potrzebne funkcjonalności. Jest to jedna z oznak tego, że BNP Paribas chciałby przyciągać klientów zainteresowanych ogólnie szerokim wykorzystywaniem telefonu do bankowania. Ponadto, jest to jeden z kilku banków udostępniających wszystkie warianty płatności mobilnych (Apple, Google i BLIK). Poza tym, wszystko raczej w standardzie.

Jak założyć konto?

Aby założyć Konto Otwarte możesz skorzystać z linku poniżej, który przeniesie Cię na stronę organizatora promocji. Jeśli nie chcesz korzystać z promocji (czyli nie chcesz 200 PLN), możesz skorzystać z tego linka – Konto Otwarte. Przygotuj dokument tożsamości, ponieważ potrzebny będzie jego skan lub zdjęcie.

>>> Załóż Konto Otwarte w BNP Paribas <<<

Po wypełnieniu wniosku, oddzwoni do Ciebie konsultant BNP w celu potwierdzenia danych, a następnie kurier dostarczy Ci umowę do podpisania, login do bankowości elektronicznej i kartę do konta.

 

Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas – nasza opinia

Konto Otwarte, poza promocją jest w miarę standardowe. Jest darmowe, natomiast zakres darmowości nie sięga tak daleko jak w niektórych innych bankach (np. Nest Konto lub Konto Idealne). Przede wszystkim dość ograniczony jest zakres darmowych bankomatów. Nie oferuje także szerokiego wachlarza możliwości jak konkurencyjne konta. Jest po prostu ok. O ile nie lubisz gotówki, ponieważ dostęp do bankomatów bez prowizji jest naprawdę ograniczony w stosunku do konkurencji.

Największe plusy? Po pierwsze, aplikacja i płatności mobilne. Pod drugie, konto jest w zasadzie za darmo. Dodatkowo, malutki plusik za darmowe bankomaty BNP za granicą (a to dość duży bank).

Minusy? Z drugiej strony, nie nadaje się na wspólne konto bankowe w modelu posiadacz+pełnomocnik (wysokie opłaty za kartę pełnomocnika). Ponadto, nie nadaje się, jeśli często posługujesz się gotówką.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.