Konto Otwarte – BNP Paribas

konto otwarte bnp

Konto Otwarte to podstawowa wersja konta osobistego w BNP Paribas (do niedawna jako BGŻ BNP Paribas). Konto jest darmowe o ile nie potrzebujesz zbyt często sięgać po gotówkę, ponieważ bank nie będzie pobierać opłat za prowadzenie konta i obsługę karty, ale darmowe wypłaty z bankomatów będą możliwe tylko w sieci Planet Cash i na terenie oddziałów BNP Paribas. Bank stawia mocno na klientów lubiących rozwiązania mobilne, więc możliwe są wszystkie rodzaje płatności mobilnych.

Do 16.02.2020 w ramach promocji przy zakładaniu Konta Otwartego można uzyskać 300 PLN premii. Więcej szczegółów poniżej. 

Uwaga! Promocja jest ograniczona do 3000 kont, a w jednej z poprzednich edycji limit został osiągnięty 3 tygodnie przed końcem. Nie czekaj na ostatnią chwilę!

Konta w BNP Paribas są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w BNP Paribas (w tym BGŻ Optima).

>>> Załóż Konto Otwarte w BNP Paribas <<<

 

Konto Otwarte – kluczowe warunki

Założenie i prowadzenie konta
 • 0 PLN za założenie i prowadzenie, bezwarunkowo
Przelewy PLN
 • 0 PLN za standardowe przelewy online i mobilne;
 • 10 PLN za standardowe przelewy zlecane w placówkach i telefonicznie
 • 5 PLN za przelew natychmiastowy;
Przelewy w walucie obcej
 • 5 PLN za przelew SEPA i do niektórych banków z sieci BNP;
 • 0,2% wartości transakcji, min. 30 PLN, max. 200 PLN online (0,35%, min. 60 PLN, max. 200 PLN w oddziale) – przelewy walutowe inne niż SEPA;
Karta debetowa
 • MasterCard zbliżeniowa;
 • 0 PLN za obsługę karty posiadacza konta, pod warunkiem min. 1 transakcji w poprzednim miesiącu (inaczej 3PLN /msc);
 • 25 PLN za wydanie i 7 PLN miesięcznie za obsługę karty pełnomocnika do konta;
Bankomaty
 • 0 PLN za wypłatę kartą w bankomatach Planet Cash i na terenie oddziałów BNP Paribas; 5 PLN w pozostałych bankomatach;
 • 5 PLN za wypłatę BLIK w bankomatach innych niż na terenie oddziałów BNP Paribas;
 • 0 PLN za wypłatę za granicą z bankomatów BNP Paribas i Global Alliance; 10 PLN za wypłatę za granicą z pozostałych bankomatów;
 • 1 PLN za wypłaty cashback;
 • 0 PLN za sprawdzenie salda we wszystkich bankomatach;
Płatności mobilne
Google Play;
Apple Pay;
BLIK
Inne opłaty
 • 0 PLN za korzystanie z usługi polecenia zapłaty lub zlecenia stałe;
 • 10 PLN za wpłatę/wypłatę w oddziale;
 • 0 PLN za wpłatę do wpłatomatu na terenie oddziału BNP;

Funkcjonalności Konta Otwartego

Konto Otwarte zapewnia wszystkie standardowe funkcjonalności dla konta osobistego. Na uwagę zasługuje całkiem dobra aplikacja mobilna, czyli GOMobile, która jest estetyczna i ma wszystkie potrzebne funkcjonalności. Jest to jedna z oznak tego, że BNP Paribas chciałby przyciągać klientów zainteresowanych ogólnie szerokim wykorzystywaniem telefonu do bankowania. Ponadto, jest to jeden z kilku banków udostępniających wszystkie warianty płatności mobilnych (Apple, Google i BLIK). Poza tym, wszystko raczej w standardzie.

Dodatki i promocje

Promocja do 300 PLN za założenia konta Otwartego

Obecnie można uzyskać w promocji 300 PLN w gotówce za założenie konta. Można z niej skorzystać do 16.02.2020 (lub założenia 3000 kont w ramach promocji, czyli może zniknąć wcześniej, co miało miejsce w jednej z poprzednich edycji promocji), poprzez zarejestrowanie się na stronie promocji (link). Następnie do 29.02.2020 należy zawrzeć z bankiem umowę ramową oraz aktywować kartę. Z promocji można skorzystać tylko poprzez rejestrację i wyrażenie zgód marketingowych na stronie promocji. Co istotne, przy rejestracji w promocji oraz przy zakładaniu konta (z linka promocyjnego dostępnego po rejestracji oraz w mailowym potwierdzeniu) trzeba podać te same dane.

Warunki promocji

Promocja składa się z trzech części, za które można uzyskać łącznie 300 PLN – oczywiście cały czas trzeba też mieć założone w promocji konto :).

Aby uzyskać pierwsze 50 PLN, należy po prostu otworzyć konto w lutym 2020 r.

W celu uzyskania kolejnych 150 PLN, należy w marcu 2020 r. wykonać min. 4 przelewy zlecane w bankowości elektronicznej razem oraz zapewnić min. 1000 zł wpływów zewnętrznych.

Aby uzyskać kolejne 100 PLN, należy powtórzyć te działania w kwietniu i maju 2020 r. – min. 4 przelewy i wpływy min. 1000 zł.

Uwaga! Aby skorzystać z promocji trzeba zawrzeć również umowę o kartę Otwartą na Dzisiaj. W przeciwieństwie do poprzednich promocji konta Otwartego, jest to standardowa karta do tego konta. Możesz się zwolnić z opłaty za nią wykonując min. 1 transakcję miesięcznie, więc całkiem łatwo.

Z promocji mogą skorzystać tylko nowi klienci, czyli tacy, którzy nie są stroną umowy ramowej z BNP w chwili składania wniosku, przez 9 miesięcy nie mieli konta osobistego w tym banku oraz w Raiffeisen Bank Polska.

Organizatorem promocji jest Ad Astra sp. z o.o., czyli firma marketingowa, regularnie organizująca promocje tego typu dla BNP.

Jak założyć konto?

Aby założyć Konto Otwarte możesz skorzystać z linku poniżej, który przeniesie Cię na stronę organizatora promocji. Jeśli nie chcesz korzystać z promocji (czyli nie chcesz 200 PLN), możesz skorzystać z tego linka – Konto Otwarte. Przygotuj dokument tożsamości, ponieważ potrzebny będzie jego skan lub zdjęcie.

>>> Załóż Konto Otwarte w BNP Paribas <<<

Po wypełnieniu wniosku, oddzwoni do Ciebie konsultant BNP w celu potwierdzenia danych, a następnie kurier dostarczy Ci umowę do podpisania, login do bankowości elektronicznej i kartę do konta.

 

Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas – nasza opinia

Konto Otwarte, poza promocją jest w miarę standardowe. Jest darmowe, natomiast zakres darmowości nie sięga tak daleko jak w niektórych innych bankach (np. Nest Konto lub Konto Idealne). Przede wszystkim dość ograniczony jest zakres darmowych bankomatów. Nie oferuje także szerokiego wachlarza możliwości jak konkurencyjne konta. Jest po prostu ok. O ile nie lubisz gotówki, ponieważ dostęp do bankomatów bez prowizji jest naprawdę ograniczony w stosunku do konkurencji.

Największe plusy? Po pierwsze, aplikacja i płatności mobilne. Pod drugie, konto jest w zasadzie za darmo. Dodatkowo, malutki plusik za darmowe bankomaty BNP za granicą (a to dość duży bank).

Minusy? Z drugiej strony, nie nadaje się na wspólne konto bankowe w modelu posiadacz+pełnomocnik (wysokie opłaty za kartę pełnomocnika). Ponadto, nie nadaje się, jeśli często posługujesz się gotówką.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.

Nie przegap najlepszych okazji!

Bądź na bieżąco z rankingami i najlepszymi promocjami. Zapisz się na nasz newsletter. Pakiet poradników i kalkulatorów w bonusie. Nie spamujemy.    

Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych i otrzymywanie newslettera zgodnie z polityką prywatności).