Credit Agricole – Informacje o banku oraz analizy kont, lokat i kredytów.


credit agricole konta

Opis banku

Credit Agricole to bank uniwersalny, kierujący swoją ofertę do wszystkich grup klientów, natomiast ze względu na swoje korzenie i specyfikę właściciela, specjalizujący się przede wszystkim w segmencie klientów detalicznych. Jako taki, bank stara się przede wszystkim pozyskiwać klientów poprzez nowoczesne konto osobiste, szczególnie intensywnie promując bankowość mobilną (m.in. poprzez lokaty mobilne). Bank oferuje także ciekawy klub rabatowy pozwalający na uzyskanie zniżek na zakupy.

Jednocześnie bank oferuje szeroką ofertę kredytów. Stara się być bardzo aktywny w zakresie kredytów gotówkowych. Są one intensywnie reklamowane w telewizji jak np. kredyt prostoliczony. W zakresie kredytów hipotecznych Credit Agricole był jednym z pierwszych (i ciągle nielicznych) banków oferujących brak prowizji za przedpłaty kredytu. W ten sposób przez pewien czas był świetnym wyborem dla osób spodziewających się przyspieszonej spłaty kredytu.

Ze względu na specyfikę swojego właściciela, Credit Agricole ma także dedykowaną ofertę dla rolników. Segment Agro to (podobnie jak np. w przypadku BGŻ BNP Paribas) jeden ze strategicznych kierunków rozwoju banku.

Historia

Historia Credit Agricole w Polsce zaczęła się w 1991 r. wraz z powstaniem Banku Świętokrzyskiego SA działającego zgodnie z nazwą w Kielcach i ich okolicach. W przybliżeniu równocześnie, we Wrocławiu młody przedsiębiorca Mariusz Łukasiewicz założył spółkę zajmującą się sprzedażą ratalną – Lukas. W 1998 r. spółka ta przejęła bank i powstał Lukas Bank Świętokrzyski. W kolejnych latach bank te szybko się rozwijał, między innymi od 2000 r. zaczął oferować dostęp do kont przez internet.

W 2001 r. Lukas Bank został przejęty przez Credit Agricole – jedną z największych instytucji finansowych we Francji. Przez kolejne lata działał pod poprzednią nazwą. W 2011 r. dokonano rebrandingu na nazwę spółki-matki i od tego czasu bank działa jako Credit Agricole Bank Polska. Grupa CA, nie jest typowym bankiem tylko francuską siecią banków spółdzielczych, pierwotnie głównie rolniczych, wzmocnioną o jeden z kiedyś największych banków we Francji – Credit Lyonnais. Struktura zarządzania bankiem jest dość skomplikowana, natomiast w dalszym ciągu wiodącą rolę mają regionalne kasy spółdzielcze. W Polsce Credit Agricole posiada także jednego z największych leasingodawców – Europejski Fundusz Leasingowy.

Kluczowe informacje o Credit Agricole Bank Polska SA

Wartość aktywów Kapitał własny Współczynnik wypłacalności Liczba klientów Dominujący akcjonariusz
19,8 mld PLN
(13. bank w Polsce)
2,0 mld PLN 17,1% b.d. bnp paribas francja
Credit Agricole (~100%)

Źródło: Wyniki finansowe Banku za 2015 r., dane na koniec 2015 r.

Sesje wychodzące i przychodzące

Sesje wychodzące Sesje przychodzące
do 14.30 12.00
16.00
18.00

Przelew wychodzący musi zostać złożony przed rozpoczęciem sesji, w której ma uczestniczyć.

Credit Agricole – analizy produktów

Analizy kont osobistych

Konto dla Ciebie – Credit Agricole

Konto dla Ciebie to podstawowe konto osobiste oferowane przez Credit Agricole. Konto jest darmowe w standardowym zakresie pod warunkiem, że będzie z niego korzystać. Wymagany jest wpływ min. 1000 PLN i jedna transakcja kartą lub BLIK miesięcznie. Jeśli spełnisz ten warunek, będzie dobrze 🙂 Jeśli nie, poszukaj innej opcji, opłaty za prowadzenie i użytkowanie karty […]

Zobacz więcej

 

Nie przegap najlepszych okazji!

Bądź na bieżąco z rankingami i najlepszymi promocjami. Zapisz się na nasz newsletter. Pakiet poradników i kalkulatorów w bonusie. Nie spamujemy.    

Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych i otrzymywanie newslettera zgodnie z polityką prywatności).