Nest Bank – Informacje o banku oraz analizy kont, lokat i kredytów.


nest bank lokaty

Opis banku

Nest Bank to marka obecna od jesieni 2016 r., po rebrandingu jakie przeszedł FM PBP Bank po burzliwych zmianach właścicielskich. Od tego czasu strategia banku zakłada koncentrację w pełni na klientach indywidualnych i mikroprzedsiębiorcach. W związku z tym bank wycofał się w pełni z finansowania korporacyjnego. Nest Bank stara się pozycjonować jako właściwy wybór dla rodziny oferując przede wszystkim atrakcyjne cenowo rozwiązania w zakresie produktów depozytowo-oszczędnościowych.

Oferta Nest Banku jest prosta, ale bardzo przekonująca. Bank, po zmianie strategii wyznaczył sobie z pewnością bardzo ambitne cele, jeśli chodzi o wzrost bazy klientów i wartości depozytów. Dlatego flagowym produktem banku jest Nest konto. Konto jest darmowe w zakresie wszystkich podstawowych usług i to bez żadnych warunków. Dodatkowo do konta, założyć można lokatę – Nest Lokata Witaj. Jest ona zazwyczaj jedną z najlepiej oprocentowanych lokat na rynku, natomiast pewnym ograniczeniem jest maksymalna kwota – 10 tys. PLN. Pozostałe produkty oszczędnościowe także są dość dobrze oprocentowane, nie tylko dla nowych klientów. Z tego powodu Nest Bank może być obecnie dobrym rozwiązaniem dla osób szukających dobrego oprocentowania.

Historia

Nest Bank to najnowsza marka banku w Polsce, obecna od października 2016 r. Wcześniej bank ten działał pod markami Smart i BIZ Bank. Jeszcze wcześniej powstał z połączenia FM Banku i Polskiego Banku Przedsiebiorczości. FM Bank jako taki wywodził się z Funduszu Mikro – instytucji pożyczkowej dla mikroprzedsiębiorców założonej w latach 90. dzięki kapitałowi m.in. Banku Światowego. W bank, Fundusz Mikro przeistoczył się w 2009 r. po kilkunastu latach działalności.

Polski Bank Przedsiębiorczości, był obecny w Polsce od 1995 jako WestLB Bank Polska. Właścicielem był niemiecki regionalny bank Westdeutsche Landesbank AG, który jednak nie przetrwał kryzysu finansowego z 2008 r. i został zmuszony do sprzedaży swoich zagranicznych oddziałów.

W 2013 FM Bank i PBP zostały połączone w jeden bank, kontrolowany przez fundusz private equity Abris. W 2015 r. Abris został zmuszony przez Komisję Nadzoru Finansowego do sprzedaży banku. Był to pierwszy i najbardziej spektakularny przykład ingerencji KNF w stosunki właścicielskie banku. Abrisowi zostało odebrane prawo głosu z akcji banku, co w praktyce uniemożliwiało wykonywanie swoich praw właścicielskich. Abris sprzedał bank do funduszu AnaCap Financial Partners i rozpoczął spór arbitrażowy.

AnaCap to wyspecjalizowany w instytucjach finansowych fundusz private equity z siedzibą w Londynie, natomiast działający w całej Europie.

Kluczowe informacje o Nest Banku

Wartość aktywów Kapitał własny Współczynnik wypłacalności Liczba klientów Dominujący akcjonariusz
2,9 mld PLN
(21. bank w Polsce)
0,5 mld PLN 27,5% 178 tys. flaga wielka brytania nest bank
AnaCap Financial Partners LLP (100%)

Źródło: Raporty Banku za 2016 r. (dane skonsolidowane), dane na koniec 2016 r.

Sesje wychodzące i przychodzące

Sesje wychodzące Sesje przychodzące
8.00 11.30
11.30 15.30
14.00 17.30

Przelew wychodzący musi zostać złożony przed rozpoczęciem sesji, w której ma uczestniczyć.

Nest Bank – analizy produktów

Analizy kont oszczędnościowych

Konto oszczędnościowe – Nest Bank

Konto Oszczędnościowe w Nest Banku występuje obecnie w dwóch wariantach. W obydwu przypadkach koniecznie jest uprzednie założenie konta osobistego. Po pierwsze, można założyć Nest Oszczędności. Jest to zwykłe konto oszczędnościowe, na którym mozn uzyskać 2,25% dla środków do 50 tys. PLN i 2,00% dla środków powyżej 50 tys. PLN. Niestety tylko do końca miesiąca w […]

Zobacz więcej

Analizy lokat

Nest Lokata Witaj – Nest Bank

Nest Lokata Witaj w Nest Banku to promocyjna oferta lokaty dla osób zakładających konto w Nest Banku (Nest Konto – analiza). Klient zakładający nowe konto osobiste, przez 30 dni ma możliwość założenia 1 lokaty promocyjnej – Nest Lokaty Witaj. Lokata Witaj występuje w dwóch wariantach – na 3 i na 6 miesięcy. W obu przypadkach […]

Zobacz więcej

Analizy kont osobistych

Nest Konto – Nest Bank

Nest Konto w Nest Banku to darmowe konto osobiste, bez żadnych dodatkowych warunków do spełnienia. Jeśli szukasz prostej, przejrzystej i po prostu dobrej oferty konta osobistego, warto sprawdzić tę w Nest Banku, ponieważ jest to obecnie najtańsza oferta bez dodatkowych warunków. Nest Bank to niewielki bank stanowiący kontynuację Banku Smart, FM Banku i Polskiego Banku […]

Zobacz więcej