Alior Bank – Informacje o banku oraz analizy kont, lokat i kredytów.


Alior bank

Opis banku

Alior Bank to jeden z najmłodszych banków w Polsce. Od samego początku działalności, zyskiwał popularności dzięki zakrojonemu na szeroką skalę marketingowi i bardzo aktywnemu podejściu do sprzedaży swoich usług. Bank stara się umiejętnie łączyć innowacyjność świadczonych usług i obsługę klientów w tradycyjnym kanale – w oddziałach.

Jednym z przejawów innowacyjności i otwartości na zmiany, było założenie w pełni wirtualnego banku Alior Sync. Zasłynął on m.in. chyba najatrakcyjniejszą w historii polskiej bankowości promocją moneyback (do 1250 PLN miesięcznie). Następnie na bazie Sync, w ramach współpracy z T-mobile, Alior prowadzi dedykowany oddział – T-mobile Usługi Bankowe. Oddział ten działa pod niezależną marką i ma odrębną ofertę produktową dla klienta indywidualnego – więcej o T-mobile Usługi Bankowe. O współpracy pomiędzy telekomami i bankami przeczytasz także tutaj.

W ostatnim okresie Alior Bank stawia na rozwój technologiczny, w szczególności w zakresie procesów IT oraz obsługi klienta, zgodnie z przyjętą w 2017 r. strategią “Cyfrowego Buntownika”. Strategia zakłada m.in. koncentrację na cyfrowym kanale obsługi klienta, korzystanie z rozwiązań biometrycznych i opartych o sztuczną inteligencję.

W zakresie swojej oferty, Alior od początku jest bankiem uniwersalnym, pozyskującym klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Szczególnie mocną stroną jest oferta kont osobistych i kredytów gotówkowych dla klientów indywidualnych. Regularnie pojawiają się atrakcyjne promocje kredytów i pożyczek gotówkowych, w których sprzedaży Alior jest jednym z liderów rynku. W obszarze kont osobistych, Alior był jednym z pierwszych banków, które zaoferowały szeroki pakiet darmowych usług, ale pod warunkiem aktywnego korzystania z konta.

Historia

Założony został w 2008 r. jako zupełnie nowy podmiot przez grupę menedżerów wywodzących się z Banku BPH, którego istotna część została przejęta wcześniej przez Pekao SA. Powstanie banku sfinansowała Grupa Carlo Tassara – fundusz zarządzający środkami Romaina Zaleskiego. Od 2015 r. bank jest kontrolowany przez PZU SA (i tym samym pośrednio Skarb Państwa).

Od chwili powstania Alior bardzo szybko się rozwijał. Z jednej strony bardzo aktywnie rósł organicznie poprzez aktywną i skuteczną sprzedaż. Z drugiej strony zwiększał skalę działalności także poprzez przejęcia i akwizycje. W szczególności istotne było przejęcie portfela kredytów i klientów od banku HSBC (na początku działalności – w 2009 r.), nabycie Meritum Banku w 2015 r. oraz istotnej części Banku BPH w 2016 r.

Kluczowe informacje o Alior Banku

Wartość aktywów Kapitał własny Współczynnik wypłacalności Liczba klientów Dominujący akcjonariusz
61,2 mld PLN
(9. bank w Polsce)
6,2 mld PLN 13,6% 4,1 mln
PZU SA (ok. 32%)

Źródło: SSF Banku za 2016 r. (dane skonsolidowane), prezentacja inwestorska, dane z uwzględnieniem T-mobile UB, dane na koniec 2016 r.

Sesje wychodzące i przychodzące

Sesje wychodzące Sesje przychodzące
8.20-9.30 11.00-12.00
12.20-13.30 15.00-15.30
15.10-16.00 17.00-17.30

Przelew wychodzący musi zostać złożony przed rozpoczęciem sesji, w której ma uczestniczyć.

Alior Bank – analizy produktów

Analizy kont oszczędnościowych

Konto Mocno Oszczędnościowe – Alior Bank

Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku, to dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe – 2,5%. Przede wszystkim, jego największą zaletą w stosunku do konkurencji był nieco dłuższy okres promocyjnego oprocentowania, ale teraz jest to standardowe 3 miesiące. Konto Mocno Oszczędnościowe zastąpiło w ofercie Alior Banku bardzo wcześniej popularne Konto Lokacyjne. W obecnej wersji, Konto Mocno Oszczędnościowe pozwala […]

Zobacz więcej

Analizy kont osobistych

Konto Jakże Osobiste – Alior Bank

Konto Jakże Osobiste to obecnie flagowa oferta konta osobistego w Alior Banku, która zastąpiła intensywnie wcześniej promowane Konto Wyższej Jakości. Jest to oferta skierowana do osób, które planują aktywnie używać konta, ponieważ jeśli zapewnisz wpływy min. 1500 PLN (lub masz mniej niż 26 lat) i aktywność w używaniu karty, standardowe czynności będą darmowe. Nowatorskim rozwiązaniem […]

Zobacz więcej