Eurobank – Informacje o banku oraz analizy kont, lokat i kredytów.


kredyty gotowkowe eurobank

31 maja 2019 r. eurobank dołączył do Grupy Banku Millennium. Ta transakcja, poprzedzona zgodami regulatorów, rozpoczęła nowy etap w historii obu banków i otworzyła drogę do ich operacyjnego połączenia w jedną instytucję – Bank Millennium. 1.10.2019 banki zostały formalnie połączone i od tego czasu nie istnieje już Euro Bank SA.

Opis banku

Eurobank to bank komercyjny w 100% skoncentrowany na obsłudze klientów detalicznych. Eurobank, pomimo relatywnie niedużego rozmiaru mierzonego aktywami, jest dość dobrze rozpoznawalny. Wynika to głównie z licznych kampanii reklamowych, w których chętnie zatrudniani są znani aktorzy (np. Piotr Adamczyk).

W zakresie oferty, eurobank, jako bank dedykowany dla klientów detalicznych, ma ofertę dostosowaną do potrzeb i możliwości klienta detalicznego. W szczególności ciekawe jest konto osobiste, z najhojniejszym i przede wszystkim stale dostępnym programem moneyback. Program ten jest dość wąsko zakreślony jeśli chodzi o wydatki objęte moneybackiem, nie mniej jednak 5% zwrotu do bardzo wysoki obecnie poziom. Po drugiej stronie oferty, eurobank stara się systematycznie budować swoja pozycję w segmencie kredytów gotówkowych. Ma ich w ofercie zawsze kilka wariantów (z dość dobrze rozreklamowaną “wypożyczką”) i często są to atrakcyjne cenowo oferty.

Informacja od banku: „eurobank powstał po to, aby każdy Polak miał łatwy dostęp do prostej w obsłudze i nowoczesnej bankowości. Stale pracujemy nad tym, aby być jeszcze bliżej naszych Klientów i ich codziennych i niecodziennych potrzeb. Ideą założyciela eurobanku, Mariusza Łukasiewicza, było stworzenie banku dostępnego w miejscach, w których Klienci często przebywają i będącego do ich dyspozycji w dogodnym dla nich czasie. To założenie realizujemy niezmiennie od 2003 roku – obecnie z liczbą około 500 placówek własnych i franczyzowych jesteśmy obecni nie tylko w dużych miastach, ale również małych miejscowościach na terenie całego kraju.

eurobank zatrudnia około 2,6 tysiąca osób. Każdego dnia staramy się udoskonalać proponowane Klientom rozwiązania – w 2018 r. wprowadziliśmy na rynek „Pożyczkę błyskawiczną”, dostępną online. Wcześniej zaproponowaliśmy Klientom szereg rozwiązań w zakresie płatności (np. karta multiwalutowa), czy bankowości mobilnej (np. nowoczesna aplikacja 2.0. i płatności HCE)”.

Historia

Eurobank został założony w 2003 r. przez Mariusza Łukasiewicza. Przedsiębiorca ten zbudował wcześniej Lukas Bank, który następnie sprzedał w 2001 r. do Credit Agricole. Po wygaśnięciu okresu zakazu konkurencji, przejął Bank Społem SA oraz dołączył do niego Bank Wschodni SA. Rozpoczął w ten sposób budowę kolejnego banku detalicznego. Plany budowy kolejnej instytucji zostały przerwane przez nagłą śmierć przedsiębiorcy. Po jego śmierci w 2004 r., bank został sprzedany do Grupy Societe Generale – jednej z największych instytucji finansowych na świecie.

Kluczowe informacje o Euro Bank SA

Wartość aktywów Kapitał własny Współczynnik wypłacalności Liczba klientów Dominujący akcjonariusz
13,7 mld PLN
(16. bank w Polsce)
1,5 mld PLN 15,2% 1,4 mln millennium bank flaga
BCP (pośrednio, poprzez Bank Millennium (~100%)

Źródło: Wyniki finansowe Banku za 2016 r., dane na koniec 2016 r.

Sesje wychodzące i przychodzące

Sesje wychodzące Sesje przychodzące
7.30 11.00
11.30 15.00
14.30 17.00

Przelew wychodzący musi zostać złożony przed rozpoczęciem sesji, w której ma uczestniczyć.