Nest Konto – Nest Bank

nest konto nest bank

Nest Konto w Nest Banku to darmowe konto osobiste, bez żadnych dodatkowych warunków do spełnienia. Jeśli szukasz prostej, przejrzystej i po prostu dobrej oferty konta osobistego, warto sprawdzić tę w Nest Banku. Jest to obecnie najtańsza oferta bez dodatkowych warunków.

Nest Bank to niewielki bank stanowiący kontynuację Banku Smart, FM Banku i Polskiego Banku Przedsiębiorczości, skoncentrowany na obsłudze klientów indywidualnych i małych przedsiębiorców. Strategicznie i marketingowo Nest bank pozycjonuje się jako bank nowoczesny, uczciwy i wspierający wartości rodzinne. Więcej o Nest Banku dowiesz się tutaj.

W ciągu 30 dni od założenia konta osobistego w Nest Banku, możesz skorzystać z Nest Lokaty Witaj. Możesz na niej ulokować do 10 tys. PLN na 3 lub 6 miesięcy, na 4%. Jest to od wielu już miesięcy najwyższe oprocentowanie na lokatach i kontach oszczędnościowych. Zobacz analizę Nest lokaty Witaj.

Konta w Nest Banku są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w Nest Banku.

>>> Załóż Nest Konto w Nest Banku <<<

 

Nest Konto – kluczowe warunki

Założenie i prowadzenie konta
 • 0 PLN za założenie i prowadzenie, bez dodatkowych warunków;
Przelewy PLN
 • 0 PLN za standardowe przelewy online i mobilne;
 • 5 PLN za standardowe przelewy zlecane w oddziałach i telefonicznie;
 • 1 PLN za przelew natychmiastowy; 5 PLN w oddziale; maksymalnie 5.000 PLN
Przelewy w walucie obcej
 • 0 PLN za przelew SEPA (online lub w aplikacji mobilnej); 5 PLN w oddziale lub telefonicznie;
 • 15 PLN online (0,2%, min. 20 PLN, max. 200 PLN, w oddziale) – przelewy walutowe inne niż SEPA i PLN;
Karta debetowa
 • Visa zbliżeniowa;
 • 0 PLN za korzystanie z karty, bez dodatkowych warunków;
 • 25 PLN za wydanie dodatkowej karty (chyba, że dla osoby małoletniej) i 25 PLN rocznie za korzystanie (2,08 PLN miesięcznie);
 • 3% kwoty transakcji za przewalutowanie;
Bankomaty
 • 0 PLN za wypłatę we wszystkich bankomatach w Polsce i cashback
 • 5 PLN za wypłatę za granicą;
 • 5 PLN za sprawdzenie salda we wszystkich bankomatach;
Płatności mobilne
Google Play;
Apple Pay;
BLIK
Inne opłaty
 • 0 PLN za korzystanie z usługi zlecenia stałe (online, w oddziale – 5 PLN za uruchomienie/modyfikację/odwołanie);
 • 0 PLN za uruchomienie i realizację polecenie zapłaty, 5 PLN za odwołanie/modyfikację;
 • 0 PLN za wpłatę/wypłatę w oddziale;
 • 0 PLN za wpłatę we wpłatomacie Euronet;
 • limit pojedynczej transakcji w bankowości elektronicznej – 50.000 PLN (i 100.000 PLN dziennie), w aplikacji mobilnej 10.000 PLN (i 15.000 dziennie);

Funkcjonalności Nest Konta

Nest konto zapewnia dostęp do większości usług, jakich można oczekiwać od rozsądnego konta osobistego. System bankowości elektronicznej jest prosty i czytelny, chociaż nie ma w nim zaawansowanych funkcjonalności typu asystent budżetu domowego, oszczędzanie na zdefiniowane cele itd.

To co z pewnością wyróżnia na plus Nest Bank to oferta oszczędnościowa. Poza Nest Lokatą Witaj i kontem oszczędnościowym Nest Oszczędności opisanymi poniżej, bank oferuje także inne opcje z oprocentowaniem powyżej 2%, co na obecne standardy rynkowe można uznać za bardzo dobre. Przykładowo Nest Lokata Lojalna pozwala ulokować środki (praktycznie bez ograniczeń kwotowych) na 2,2-2,8% w zależności od okresu. Warunkiem takiej promocji jest wpływ wynagrodzenia (i podobnych) o wartości min. 2500 PLN na konto w Nest Banku.

Do konta osobistego możesz uzyskać limit kredytowy, który obecnie jest w promocji – 0% prowizji. Jeśli rozważasz taki produkt, może to być dobra okazja. Dła łowców okazji zakupowych istnieje także możliwość wzięcia udziału w systemie rabatowym visaoferty.pl. Wystarczy do niego dołączyć i zapłacić za oferty, które będziesz otrzymywać kartą Visa, aby otrzymać zwroty rabatu na konto.

Jeśli operujesz dużymi kwotami jednorazowych transakcji, upewnij się, że nie będziesz mieć problemu z limitami transakcji w bankowości elektronicznej (szczegóły w tabeli opłat i prowizji).

Dodatki i promocje

Lokata Nest Witaj – 4% na 3M lub 6M do 10 tys. PLN

Nest Bank od w zasadzie początku swojego istnienia w obecnej formie prawnej i marce prowadzi w rankingach lokat, dzięki Nest Lokacie Witaj. Jej maksymalna kwota to niestety tylko 10 tys. PLN, natomiast oprocentowanie to aż 4% w skali roku. Co więcej można ja założyć nie tylko na 3 miesięcy (jak większość promocyjnych lokat i kont oszczędnościowych), ale także na 6 miesięcy. Jedna uwaga, w wariancie lokaty na 6 miesięcy – w ciągu 60 dni od dnia otwarcia lokaty, na Twoje konto osobiste musi wpłynąć wynagrodzenie (lub podobne, np. stypendium, emerytura) w kwocie min. 2500 PLN w jednym miesiącu.

Zobacz analizę Lokaty Nest Witaj.

Konto Nest Oszczędności i Nest Rodzinne Oszczędności

Poza znakomitą lokatą Nest Witaj, Nest Bank oferuje także promocyjne oprocentowanie 2-2,25% na koncie oszczędnościowym przez 2-3 miesiące od założenia. Dodatkowo, jeśli rozważasz naprawdę długoterminowe inwestycje i regularne comiesięczne oszczędzanie, może zainteresować Cię konto Rodzinne Oszczędności, na którym możesz uzyskać dość ciekawe premie, uzależnione od długości oszczędzania i liczby dzieci.

Zobacz analizę Konta Nest Oszczędności i Nest Rodzinne Oszczędności.

Jak założyć konto?

Aby założyć Nest Konto możesz skorzystać z linku poniżej (przeniesie Cię na stronę banku). Przygotuj dokument tożsamości.

>>> Załóż Nest Konto w Nest Banku <<<

Po wypełnieniu wniosku, będzie mieć 4 warianty potwierdzenia tożsamości:

 • przelew weryfikacyjny na 1 PLN z innego banku (z rachunku, którego jesteś jedynym właścicielem);
 • rozmowa video;
 • podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera;
 • podpisanie umowy w oddziale lub placówce partnerskiej Nest Banku;

 

nest konto jak założyć

Nest Konto w Nest Banku – nasza opinia

Jeśli potrzebujesz prostego i przejrzystego konta bez żadnych dodatkowych warunków, lepszego niż Nest Bank nie znajdziesz. Obsługę, kartę, bankomaty masz za darmo, bez konieczności pamiętania o wyrabianiu limitów transakcji czy wpływów.

Największe plusy? Prosto, wszystko co potrzebne i za darmo. Przejrzysty system bankowości elektronicznej, dobra oferta oszczędnościowa. Co chcieć więcej?

Minusy? Na pewnie nie jest to dobry wybór na wspólne konta bankowe – wydanie drugiej karty kosztuje 25 PLN rocznie.

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.